Jakie premiery filmów zostały przeniesione na 2022 rok?

Avatar 2
Pierwszym filmem w naszym zestawieniu to druga część Avatara | fot.: stock.adobe.com

Ilość filmów do jakich mamy dostęp każdego dnia jest ogromna. Na platformach streamingowych premiery pojawiają się ciągle. Jednak na premiery niektórych filmów z wielkiego ekranu czekamy z dużym napięciem. Tym bardziej, że część z filmów, które miały mieć swoją premierę w roku 2021 zobaczmy dopiero w 2022 roku. Jakie to filmy? Sprawdź!

Długo wyczekiwane filmy z przełożoną datą premiery

Pierwszym filmem w naszym zestawieniu to druga część Avatara. Zgodnie z zapowiedziami na wielkim ekranie zobaczymy cztery kolejne części, które ukazywać się będą raz na dwa lata. Premiera “Avatar II” została przeniesiona z grudnia 2021 i zaplanowana na grudzień 2022. Nie znamy jeszcze dokładnego opisu co wydarzy się w tej części, ale jednego jesteśmy pewni – film zachwyci nas efektami specjalnymi. Zgodnie z potwierdzonymi informacjami do kręcenia tego filmu opracowano specjalną technikę kręcenia. Drugim filmem na który wszyscy czekamy jest “Belfast” Kennetha Branaghana. Zaplanowana data premiery to 22 luty 2022 r. Film został osadzony w latach 60. XX wieku i opowiada o młodym chłopcu i jego rodzinie z klasy robotniczej. W filmie znajdziemy historię wielkiej miłości oraz wielkiej straty. Akcja filmu dzieje się podczas konfliktu o przynależność Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii. Według zapowiedzi film na szanse dostać Oscara w nadchodzącym roku. Już się nie możemy doczekać!

Warto przeczytać!  Filmy, które zmieniają sposób myślenia o jedzeniu

Kolejnym, wyczekiwanym przez nas filmem jest film “Śmierć na Nilu“. W tym filmie znajdziemy Kennetha Branaghana nie tylko jako reżysera ale również aktora grającego postać Herculesa Poirota. To właśnie ta postać w filmie rozwiązuje sprawę śmierci młodej milionerki. Detektyw poznając uczestników rejsu dochodzi do wniosku, że każdy z nich może być podejrzewany o zabójstwo. Premiera filmu ma się odbyć 9 lutego 2022 roku. 

Premiery filmów docenionych przez krytyków filmowych

Już 11 lutego 2022 roku zobaczymy na ekranach kin polsko-islandzki film, który został już doceniony przez krytyków filmowych. “Lamb” opowiada historię młodego małżeństwa, które opiekuje się znalezionym noworodkiem. Piękna historia w jeszcze piękniejszej, islandzkiej scenerii. Kolejnym filmem, na który warto zwrócić uwagę to nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film “Titane“. Pomimo swojej światowej premiery w 2021 roku w polskich kinach premiera zaplanowana jest na 14 stycznia 2022 roku. W czasie filmu napięcie nieustannie rośnie, co wspaniale wpływa na odbiór filmu.

Warto przeczytać!  Jakie filmy animowane stały się ważnymi dziełami w historii światowej kinematografii?

Premiery polskich filmów przeniesionych na 2022 rok

Jednym z filmów, których premiera została przeniesiona na 2022 rok jest “Gierek“. Akcja filmu odbywa się kiedy to Edward Gierek został I sekretarzem KC PZPR aż do końca jego internowania. Film dostał wspaniałą polską obsadę. Premierę filmu przeniesiono z 15 października 2021 r. na 21 stycznia 2022 roku. 

Pomimo dostępu do coraz to nowszych filmów to na niektóre filmy wręcz nie możemy się doczekać i skreślamy kratki w kalendarzu w oczekiwaniu na ich premierę. A ty? Jakiej premiery nie możesz się już doczekać?

DSK