„Chłopi” zrobią furorę? Film, który podbił Toronto, już wkrótce w Polsce

Chłopi
„Chłopi” to film, który ma w sobie wszystko, aby stać się międzynarodowym hitem | fot.: materiał partnera

Nieczęsto zdarza się, że polski film zdobywa międzynarodowe uznanie na tak wielką skalę. „Chłopi”, najnowsze dzieło reżyserskie DK i Hugh Welchmanów, zrobiło oszałamiające wrażenie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Co sprawia, że ten film jest tak wyjątkowy?

Co mówią krytycy?

Film zdobył serca nie tylko publiczności, ale i krytyków. Jak podkreśla Indiewire, jest to dzieło, które “nie tylko powtarza przeszły triumf, ale sięga głębiej”. Screen Daily z kolei chwali jego “dynamiczność i wciągający dramat”. Ale co tak naprawdę wyróżnia „Chłopów” na tle innych produkcji?

Technika i wizualizacja

„Chłopi” to nie tylko opowieść, ale i prawdziwe arcydzieło sztuki. Film, podobnie jak wcześniejsze „Twojego Vincenta”, został stworzony w technice animacji malarskiej. Ponad 100 malarzy pracowało nad tym projektem, tworząc olejne obrazy, które stały się kluczowymi klatkami filmu.

Warto przeczytać!  Filmy, które zmieniają sposób myślenia o jedzeniu

Polska premiera i co dalej?

Film zadebiutuje w Polsce 13 października, a bilety trafią do sprzedaży już 29 września. To nie koniec niespodzianek – przed premierą ukaże się również ilustrowane wydanie powieści Władysława Stanisława Reymonta, na podstawie której powstał film.

Gwiazdorska obsada

W filmie wystąpiła plejada polskich aktorów, w tym Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk i Kamila Urzędowska w roli Jagny. Producent filmu, Sean Bobbitt, podkreśla, że wybór Urzędowskiej był podyktowany nie tylko jej urodą, ale i “mieszańcem dziewczęcej beztroski, seksapilu i zadziorności”.

Czy „Chłopi” zdobędą Złote Lwy?

Film jest nominowany do Złotych Lwów w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Czy uda mu się zdobyć to prestiżowe wyróżnienie? Odpowiedź poznamy już 19 września.

Warto przeczytać!  Kiedy możemy spodziewać się kolejnej Diuny od Denisa Villeneuve’a?

Zakończenie

„Chłopi” to film, który ma w sobie wszystko, aby stać się międzynarodowym hitem. Znakomita reżyseria, innowacyjna technika i emocjonująca fabuła sprawiają, że to dzieło zasługuje na uwagę nie tylko polskiej, ale i światowej publiczności. Czy stanie się kolejnym polskim sukcesem na międzynarodowej arenie filmowej? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Redo