Mobilny must-have – ciekawe aplikacje na smartfona

FL Studio Mobile
FL Studio Mobile to ulubiony program wielu profesjonalnych artystów | fot.: stockadobe.com

Dzięki tym apkom, odblokujesz pełen potencjał swojego telefonu.

Smartfony towarzyszą nam każdego dnia i o każdej porze dnia. Postępy technologiczne sprawiły, że są one nie tylko narzędziami komunikacji z bliskimi i znajomymi, ale potężnymi minikomputerami, które mieszczą się w kieszeni. Oto kilka aplikacji, które pomogą nam w pełni wykorzystać możliwości, jakie drzemią w naszych urządzeniach mobilnych.

Naucz się kodowania z SoloLearn

W dzisiejszych czasach, kodowanie to jedna z najprzydatniejszych umiejętności – korzystają z niej nie tylko programiści, ale także artyści, naukowcy czy pracownicy biurowi. Niestety, wielu z nas uważa, że to nie dla nas, lub ma obawy przed rozpoczęciem nauki. Z pomocą przychodzi nam aplikacja SoloLearn: Learn to Code. Znajdziemy w niej darmowe kursy ponad 20 najpopularniejszych języków programowania, w tym HTML, Python czy JavaScript. Wiedza przekazywana jest w formie krótkich, zrozumiałych lekcji, dopasowanych do poziomu zaawansowania użytkownika; zdobyte kompetencje utrwalimy dzięki interesującym ćwiczeniom. Mobilna forma oznacza, że możemy zdobywać wiedzę w dowolnym miejscu. Co najważniejsze, podczas lekcji programowania, możemy liczyć na wsparcie ogromnej społeczności. Aplikacja dostępna jest na Androidzie oraz iOS.

Warto przeczytać!  Przegląd narzędzi do zarządzania projektem, które mogą zwiększyć efektywność Twojego zespołu

Zostań mistrzem fotografii ze Snapseed

Prawie każdy nowoczesny smartfon jest wyposażony w dobrej jakości kamerkę. Oznacza to, że w połączeniu z odpowiednią aplikacją, większość z nas wcale nie musi wydawać pieniędzy na dedykowany aparat fotograficzny – ten w telefonie nam wystarczy. Jednym z najciekawszych programów dla mobilnych fotografów jest Snapseed. Ten darmowy, ale potężny edytor zdjęć, oddaje nam do dyspozycji aż 30 narzędzi: od najprostszych typu Przytnij i Obróć, po możliwość wykonywania fotek z efektem HDR, filtry naśladujące stare klisze czy nawet funkcję usuwania przypadkowych obiektów z tła. Mimo bogatej funkcjonalności, aplikacja zaskakuje prostotą obsługi – jej interfejs został stworzony z myślą o niewielkich ekranach smartfonów. Profesjonalistów dodatkowo ucieszy możliwość obróbki zdjęć w formacie RAW. Ze Snapseed skorzystamy na telefonach z Androidem i iOS.

Warto przeczytać!  Laptop biznesowy – co powinno oferować takie urządzenie?

Stwórz przebój w FL Studio Mobile

Produkcja muzyki to jedna z tych czynności, która z pozoru wydaje się prosta, ale w praktyce… cóż, może być prosta, o ile dysponujemy odpowiednim narzędziem. Aplikacja FL Studio Mobile to ulubiony program wielu profesjonalnych artystów, ale na tyle przystępny, by skorzystał z niego nawet początkujący muzyk. Umożliwia on nagrywanie, edytowanie i miksowanie piosenek, dodawanie ścieżek dźwiękowych oraz eksport całości do najpopularniejszych formatów muzycznych. Do zabawy otrzymamy mnóstwo wirtualnych instrumentów, od perkusji po syntezatory, jak również szereg efektów specjalnych. Nie zapominajmy przy tym o dużej społeczności użytkowników, na bieżąco tworzącej nowe poradniki i tutoriale. W ten sposób, będziemy mogli rozwijać nasze muzyczne umiejętności i tworzyć coraz bardziej porywające utwory.

Warto przeczytać!  Przegląd aplikacji na system Android, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne

To tylko trzy spośród dziesiątek popularnych, ciekawych aplikacji mobilnych, które pozwolą ci rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nowe kompetencje. Która z nich najbardziej ci się spodobała?

AST