Matthew McConaughey – najlepsze role

Matthew David McConaughey
Matthew David McConaughey to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood | fot.: Sassy, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Matthew McConaughey to aktor, któremu w życiu udało się zagrać w wielkich produkcjach. Wykreował postaci, które na długo pozostaną w pamięci widowni. Z jakich kultowych produkcji jest najbardziej znany i z jakimi reżyserami współpracował na swojej ścieżce kariery aktorskiej?

Popularni reżyserzy, których McConaughey spotkał na planie

Matthew David McConaughey to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood. Jego poczynania na małym, jak i dużym ekranie widzowie mogą śledzić od kilkunastu lat. Swoje umiejętności aktorskie do tej pory mógł zaprezentować w fabularnych filmach aktorskich, ale także podkładając głosy do popularnych animacji dla nieco młodszej widowni. We wszystkich tych gronach odbiorców zbiera bardzo przychylne recenzje, dlatego też jego kariera wciąż trwa, a McConaughey otrzymuje coraz intratniejsze propozycje filmowe do zagrania. Udało mu się współpracować z największymi i najbardziej znanymi reżyserami współczesnych wytwórni filmowych w Stanach. Guy Ritchie, Jean-Marc Vallée, Martin Scorsese czy Christopher Nolan to tylko nieliczni, z którymi aktor miał szansę spotkać się na filmowym planie.

Warto przeczytać!  Kolejna część kultowego, polskiego filmu coraz bliżej! Co wiadomo o produkcji Psy 3. W imię zasad?

Poważne role dramatyczne aktora

Matthew McConaughey jest zdecydowanie aktorem filmowym, na małym ekranie w produkcjach serialowych możemy zobaczyć go niezwykle rzadko. Co ciekawe, kiedy już zdecyduje się przyjąć taką rolę, to okazuje się, że wykonuje swoje zadanie perfekcyjnie, a serial osiąga niesamowitą oglądalność wśród widowni. Tak było w przypadku serialu “True detective”, w którym wraz z Woodym Harrelsonem aktorzy wykreowali bardzo ciekawą relację dwóch detektywów z problemami i po przejściach. Detektyw Rust Cohle zagrany przez McConaugheya to zblazowany stróż prawa, który sam przechodzi przez liczne rozterki moralne i egzystencjalne. W filmach fabularnych osiąga wcale niemniejsze sukcesy. W 2013 roku otrzymał statuetkę Oscara, uważaną za najważniejszą nagrodę filmową, za rolę pierwszoplanową w filmie “Witaj w klubie”. Tam wcielił się w postać Rona Woodroofa – kanciarza, który pomaga chorym na AIDS. Kolejną znaczącą rolę aktora możemy oglądać także w filmie “Interstellar”. Tam jako Joseph Cooper bierze udział w podróży czasoprzestrzennej.

Warto przeczytać!  Filmy i seriale o superbohaterach w 2020 roku – na które produkcje warto czekać?

Role amanta w kultowych komediach romantycznych

Kultową postać McConaughey zagrał również w filmie “Wilk z Wallstreet”, gdzie wcielił się w postać Marka Hanna przełożonego młodego i niedoświadczonego Jordana Belforta. Hanna wprowadza głównego bohatera w świat licznych używek, finansów i seksu. Poza poważnymi rolami, McConaughey wcielił się także w postaci amantów w komediach romantycznych. Możemy oglądać go w takich produkcjach, jak “Jak stracić chłopaka w 10 dni” czy “Miłość na zamówienie” Jeśli chodzi o role dubbingowe, to wśród jego występów, najpopularniejszą rolą jest wcielenie się w postać, jaką jest Buster Moon – szef teatru, organizującego przesłuchania do konkursu śpiewania w filmie “Sing”. Każda z tych roli aktora jest wyjątkowa na swój sposób. Matthew McConaughey to aktor nietuzinkowy i jeszcze nie raz zaskoczy swoich fanów kolejnymi wcieleniami.

Warto przeczytać!  Kilka horrorów na dobry, straszny wieczór!

NBL