Czym jest Filmmaker Mode w telewizorach i dlaczego mógłby ci się przydać?

mężczyzna oglądający telewizję nocą
W treści Filmmaker Mode najszybciej wyposażą się firmy LG, Panasonic, Samsung i Philips. Więcej producentów prawdopodobnie wskoczy na pokład jeszcze przed końcem roku 2020 | fot.: stock.adobe.com

Aby doświadczyć filmu w sposób, w jaki został przeznaczony podczas procesu produkcji, tak naprawdę powinniśmy zobaczyć go w teatrze. Jeżeli jednak chciałbyś odtworzyć taką samą autentyczność w domowym zaciszu, zasiadając na kanapie i zajadając przekąski, wkrótce będziesz mógł zrobić to za pośrednictwem trybu Filmmaker Mode. Za pomocą jednego przycisku będziesz mógł przełączać filmy lub programy telewizyjne pomiędzy różnymi efektami przetwarzania końcowego obrazu.

W skład tego typu możliwości wchodzi wygładzanie obrazu, korygowanie profilu kolorów, które widzimy na ekranie i wiele więcej. Jeżeli w pewnym momencie przeróbki nam się znudzą, będziemy mogli swobodnie powrócić do oryginalnego formatu, w którym został nagrany film. Najnowsze telewizory, które zostały wyposażone w tryb Filmmaker Mode mają do zaoferowania niezwykle prostą i intuicyjną obsługę. Większość z nich posiada pilot z wbudowanym przyciskiem, który przekierowuje nas do trybu filmmaker. Nie musimy przejmować się tym, że czeka na nas żmudna i długa nauka. Tryb filmowca nie wymaga od nas żadnych umiejętności.

Warto przeczytać!  Wyposażenie e-sportowca – co jest potrzebne, aby profesjonalnie „wejść do gry”?

Jak dokładnie działa Filmmaker Mode?

Producenci telewizorów dumnie prezentowali tryb filmowca już na CES 2020. Pokażą sposób, w jaki Filmmaker Mode umożliwia oglądanie treści tak, jak chcą reżyserzy, producenci i studia filmowe. Włączanie dodatkowych funkcji umożliwia odbiorcy dostrojenie obrazu w sposób, który doskonale odwzorowuje na przykład wideo wyświetlane w kinach.

Inną ciekawą funkcją jest przycisk, który umożliwia w za pośrednictwem funkcji Filmmaker Mode wyłączyć wszelkie dodatkowe funkcje przetwarzania końcowego obrazu. Oryginalne proporcje, profil kolorów i liczba klatek zostają wówczas zachowane. W dzisiejszych czasach technologia wprawdzie umożliwia nam wykonanie podobnych efektów. Musimy się jednak liczyć z tym, że wiąże się to z koniecznością dostrajania dziesiątek różnych funkcji w menu telewizora. Natomiast każdy z efektów może być różny w zależności od tego, jaki rodzaj kalibracji umożliwia producent.

Warto przeczytać!  O czym koniecznie trzeba wiedzieć, aby założyć i prowadzić sklep internetowy?

Filmmaker Mode pozwala wykonać całą operację za pomocą jednego przycisku lub nawet automatycznej kalibracji, która pozwala osiągnąć tryb filmowca tuż po włączeniu swojego ulubionego programu. Szacuje się, że za kilka lat producenci będą tworzyć funkcje Filmmaker Mode we wszystkich nowych telewizorach, dzięki czemu stanie się ona uniwersalnym dodatkiem w każdym telewizorze bez względu na jego pochodzenie i model produktu.

Nowy sposób oglądania trafi do premiery jeszcze w tym roku. W treści Filmmaker Mode najszybciej wyposażą się firmy LG, Panasonic, Samsung i Philips. Więcej producentów prawdopodobnie wskoczy na pokład jeszcze przed końcem roku 2020. Interesującym faktem jest to, że Filmmaker Mode jak sama nazwa wskazuje, ma sporo wspólnego z filmowcami w dosłownym tego słowa znaczeniu. Tryb zdobył swoją popularność poprzez liczne komentarze reżyserów, którzy napominali o tym, że dzisiejsze telewizory przez efekty, które nakładają na obraz, nie odzwierciedlają oryginalnej treści, która została stworzona na drodze profesjonalnego montażu filmowego. Stąd też zainteresowanie nową technologią.

Warto przeczytać!  Jak znaleźć popularne tematy na blog?

RMA