Kobieta w oknie – thriller w Netflix

kobieta w oknie
Główną bohaterką „Kobiety w oknie” jest psycholog dziecięca Anna Fox (Amy Adams) | fot.: Netflix

Dobry thriller jest dla niektórych niczym balsam dla duszy.  Odrywa myśli od problemów dnia codziennego, wciąga i pozwala zapomnieć o otaczającym świecie. Naprawdę dobry film z tego gatunku zmusza mózg do działania, i daje powody do rozmyślań na przynajmniej kilka kolejnych dni. “Kobieta w oknie” – czyli thrillerowa nowość od Netflixa. Czy warto? 

O czym to jest?

Netflixowe hity można albo kochać albo nienawidzić. Z pewnością jednak duża ilość wielbicieli filmowych doznań znajdzie materiały odpowiadające indywidualnym oczekiwaniom i preferencjom. Niedawno w ofercie pojawiło się coś dla fanów thrillerów, czyli film “Kobieta w oknie”. Agorafobia to lęk przed przebywaniem w otwartej przestrzeni, ale także miejscami publicznymi i skupiskami ludzi. Cierpiąca na nią pani psycholog to główna postać w filmie, która w pewnym momencie zaczyna szpiegować swoich sąsiadów. Wydaje się to dziwne, jednak powód jest logiczny. Nagle bowiem zaprzyjaźniona sąsiadka bohaterki znika, a o braku przypadku świadczą określone wydarzenia, które budują napięcie. Dodatkowo scena brutalnej zbrodni, której świadkiem jest główna bohaterka sprawia, że cała akcja robi się naprawdę ciekawa. Opisane wydarzenia to nie jedyny powód do zmartwień głównej bohaterki. Funkcjonowania nie ułatwia jej fakt, że straciła rodzin i pracę. To naprawdę potężna lawina negatywnych emocji i strachu. Czy może być jeszcze gorzej? Historia przedstawiona w filmie pokazuje, że tak.

Warto przeczytać!  Matthew McConaughey - najlepsze role

Kobieta w oknie – garść informacji

Film trwa nieco ponad półtorej godziny. Obsada jest iście gwiazdorska: Julianne Moore, Gary Oldman, Amy Adams czy Anthony Mackie to tylko niektóre znane nazwiska, które wystąpiły w tym thrillerze. Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w Nowym Jorku. Muzyka, montaż i reżyseria to kwestie, które zdecydowanie zasługują na pochwałę w tej realizacji. Ostatnie pół godziny filmu to prawdziwe napięcie dla widza, które uwielbia czuć każdy fan thrillerów.

Dla fanów wrażeń książkowych, na pewno dobrą informacją okaże się fakt, iż pierwowzorem do powstania filmu była właśnie książka. Jej autorem jest Daniel Mallory, a książka nosi ten sam tytuł co film. Z pewnością warto sięgnąć po tę pozycję, ponieważ w wielu krajach stała się bestsellerem. Książka zawiera więcej ciekawych wątków, których zabrakło w filmie.

Warto przeczytać!  Dziki Zachód i kino. Dlaczego dziś nie kręci się westernów?

Czy to dobry thriller

Każdy ma inny gust, jednak fani thrillerów z pewnością są wymagający. Film może powodować uczucie zawiedzenia wielu z nich, jednak z pewnością warto go obejrzeć. Akcja wciąga, jednak nie tak bardzo jak inne znane tytuły. Jeśli film nie spełni oczekiwań, dobrym pomysłem okaże się przeczytanie książki o tym samym tytule. Moc wyobraźni i ciekawe wątki, których nie ma w filmie sprawią, że doznania będą zupełnie inne. Kobietę w oknie warto obejrzeć choćby dla aktorów i ich świetnej gry. Kluczową myślą w czasie oglądania filmu wydaje się to, czy główna bohaterka faktycznie widziała coś w oknie sąsiadów, czy może jednak ma urojenia. Chcesz się przekonać i rozwiązać zagadkę? Koniecznie obejrzyj thriller “Kobieta w oknie”.

Warto przeczytać!  Seria Niefortunnych Zdarzeń – dlaczego naprawdę warto ją przeczytać, choć… sam autor stanowczo odradza?

SZA