PlayStation, Xbox, a może Nitendo? Co warto wiedzieć przed wyborem konsoli do gier?

Play Station
Konsola Sony PlayStation trafiła do Polski w roku 1997 i w błyskawicznym tempie podbiła rynek rodzimych graczy | fot.: stock.adobe.com

Legendarny spory miłośników konsol wymienionych w tytule artykułu trwają od wielu lat. Każda z nich charakteryzuje się nieco odmienną ofertą dla graczy. Podpowiadamy, czym się wyróżniają i jakie są ich zalety.

PlayStation – wybór większości polskich graczy

Konsola Sony PlayStation trafiła do Polski w roku 1997 i w błyskawicznym tempie podbiła rynek rodzimych graczy. Obecnie doczekała się swojej piątej odsłony, która pozwala na granie w rozdzielczości 4K. Produkcje stworzone z myślą o tej popularnej konsoli charakteryzują się niepowtarzalnym gameplayem, fabułą i doskonałą grafiką. W ofercie ekskluzywnych gier stworzony tylko i wyłącznie pod konsole PlayStation znajdują się, takie bestsellery jak: God of War, Horizon Zero Down, Days Gone oraz Marvel’s Spider Man. Z myślą o wielbicielach wyścigów samochodowych stworzono grę Gran Turismo Sport, która umożliwia rywalizacje z graczami z całego świata. Poza tym posiadacze konsol PlayStation 4 lub 5 mogą wcielać się role najlepszych sportowców świata podczas gry w sztandarowe produkcje tworzone przez Electronic Arts. W zależności od preferowanej dyscypliny sportu mogą to być gry z serii Fifa, NBA lub NHL. Abonament od Sony daje możliwość korzystania z trybu online we wszystkich grach, jak również otrzymywanie darmowych gier w stylu retro.

Warto przeczytać!  Komputer gamingowy vs konsola do gier - na co warto postawić

Xbox – bogate oferty od Microsoftu

Jeśli chodzi o względy technologiczne i graficzne konsole Xbox dorównują swoim konkurentom produkowanym przez Sony. W tym przypadku również można mówić o ekskluzywnych grach stworzonych z myślą o konsolach Xbox. Omawiana konsola umożliwia grę w większą ilość symulacji wyścigów samochodowych. Są to między innymi: Forza Horizon 4 oraz Forza Motosport 7. Xbox oferuje takie ciekawe tytułu jak: Halo 5: Guardians, Sea of Thieves i Quantum Break. Poza tym podobnie jak w przypadku PlayStation, Xbox One umożliwia grę w popularne tytuły multiplatformowe, takie jak: Fifa, NBA, NHL, Assassin’s Creed oraz Shadow of Tomb Raider. Warto dodać, że najciekawsze subskrypcje od Microsoftu pozwalają na dostęp do gier online, zdobywanie nowych tytułów i otrzymywanie ciekawych propozycji zniżek.

Warto przeczytać!  Ciekawostki na temat najnowszych kart graficznych i procesorów komputerowych

Nintendo Switch – przenośna konsola

Nintendo Switch nie może się równać z wymienionymi powyżej gigantami. Ta mobilna konsola sprawdzi się w domu, jak i podczas podróży do pracy lub szkoły. Co ważne, ten nowoczesny sprzęt może streamować obraz do telewizora, co oferuje możliwość gry na małym lub dużym ekranie, bez utraty jakości rozdzielczości. Warto dodać, że Nintendo Switch nie ma na celu rywalizacji z Xboxem i PlayStation. Opisywana przenośna konsola daje możliwość gry kooperacyjnej, co stanowi gwarancje wspaniałej zabawy. Ten innowacyjny sprzęt od Nintendo pozwala na granie w legendarne tytuły, takie jak: Super Mario, Donkey Kong oraz Crash Bandicoot.

Podsumowując, wybór odpowiedniej konsoli powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji każdego gracza. Często ostatecznym argumentem przy jego dokonywaniu jest możliwość gry w ekskluzywne produkty dostępne tylko dla jednego z wymienionych wyżej urządzeń.

Warto przeczytać!  Granie w chmurze – co mamy do wyboru?

TNE