Co warto obejrzeć na Netflix i HBO?

BoJack Horseman
Warto BoJacka oglądać bardzo uważnie. Pełno w nim odniesień do popkultury | fot.: Netflix

Netflix i HBO to dwa najpopularniejsze serwisy streamingowe z filmami i serialami w Polsce. Liczba ciekawych produkcji, które można na niej znaleźć jest właściwie nieograniczona. Zobaczenie wszystkich ciekawych seriali z tych platform może zająć nawet kilka lat. Warto jednak wyróżnić kilka z nich w pierwszej kolejności. Jakie są najciekawsze produkcje, które można znaleźć na Netflixie i HBO? 

Najciekawsze seriale i filmy na Netflixie 

Netflix praktycznie co tydzień dodaje kilkanaście różnych produkcji. Ilość nie zawsze idzie w parze z jakością, ale kilka seriali i filmów platformy stało się kultowych. Mocnym wejściem Netflixa na rynek była premiera “House of Cards“. Serial z genialną rolą Kevina Spaceya to wstrząsająca opowieść o życiu na najwyższych szczeblach władzy w USA. Sporym hitem było także “Stranger Things“, które może być nostalgicznym powrotem do filmów nowej przygody w stylu Stevena Spielberga. 

Warto przeczytać!  Dark tourism – podróże do miejsc związanych ze śmiercią i tragedią

Na platformie można zobaczyć też “Breaking Bad“, które zdaniem wielu jest najlepszym serialem wszechczasów. Opowiada on o nauczycielu chemii Walterze White, który postanawia zaryzykować w życiu i zostać producentem jakościowej metaamfetaminy. Znanym spin-offem serialu jest “Better Call Saul”, który opowiada o Saulu Goodmanie, który występował w “Breaking Bad” w roli drugoplanowej. Zdaniem wielu najlepszą animacją w historii jest Bojack Horseman opisujący życie aktora-konia, który żyje w antropomorficznej wersji Hollywood. Warto wspomnieć też o nowszych filmach: horrorze “The Lighthouse”, animacji “Klaus” albo dokumentach w rodzaju “Życie na Naszej Planecie”.

Najlepsze produkcje HBO 

Seriale HBO można oglądać zarówno poprzez serwis streamingowy (“HBO GO”) albo płatny kanał telewizyjny. Amerykański producent znany jest z ambitnych dzieł, gdzie zostawia się wolną rękę twórcom i reżyserom. Powstają przez to seriale o unikalnym stylu, które na zawsze zmieniły oblicze telewizji. Warto wyróżnić tak legendarne produkcje jak “Rodzina Soprano” albo “The Wire“. Oba opowiadają o życiu w mafijnym świecie. Pierwsza z nich przedstawia codzienne życie przestępczej rodziny. “The Wire” relacjonuje z kolei życie na niebezpiecznych ulicach amerykańskiego Baltimore. 

Warto przeczytać!  Kiedy premiera nowego sezonu Stranger Things?

Seriale HBO to również wiele współczesnych produkcji. Bardzo popularna w swoim czasie była “Gra o Tron”, oparta na książkach fantasy George’a Martina. Wstrząsającą historią opartą na faktach był “Czarnobyl“, zaś jednym z najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat obwołano “Mare z Easttown“. Wyróżnić należy też głośny serial young adult, czyli mroczną “Euforię”. Dużym sukcesem okazała się też “Sukcesja”, gdzie poruszono temat życia współczesnych kapitalistów.

Który z tych serwisów wybrać? 

Netflix i HBO są pod pewnymi względami są podobne, jednak działają zupełnie inaczej. Seriale tego pierwszego nastawione są bardziej na rozrywkę i masową produkcję. Netflix będzie odpowiadał osobom, które oglądają dużo seriali i szukają w oglądaniu odprężenia po ciężkim dniu. Jeśli ktoś szuka jednak ambitniejszych i trudniejszych w treści produkcji to może zacząć od HBO. Będzie miał jednak znacznie mniej tytułów do wyboru. Nie jest to oczywiście zasada i na obu platformach zdarzają się wyjątki od reguły. Najlepiej posiadać obydwa serwisy i cieszyć się z ogromnej oferty na jak najwięcej sposobów. 

Warto przeczytać!  The Boys - superbohaterowie bez lukru

MMI