Medycyna estetyczna – z jakich zabiegów mogą korzystać mężczyźni?

medycyna estetyczna dla mężczyzn
Medycyna estetyczna jest coraz bardziej otwarta i przygotowana na klientów płci męskiej | fot.: stock.adobe.com

Medycyna estetyczna już od dawna nie jest tematem tabu. Kobiety nie wstydzą się korzystania z zabiegów bogatej oferty gabinetów medycyny estetycznej. W dzisiejszych czasach coraz więcej ingerencji w wygląd własnego ciała za pomocą specjalistycznego sprzętu pozostaje nieinwazyjna. Co ciekawe, na zabiegi medycyny estetycznej nierzadko decydują się także mężczyźni. W wielu gabinetach panowie dbający o swój wygląd mogą liczyć na ofertę dedykowaną specjalnie dla nich.

Najciekawsze zabiegi dla mężczyzn


Ostatnimi laty wzrosła świadomość panów na temat zdrowego stylu życia i pielęgnacji własnego ciała. Mężczyźni coraz częściej zdrowo się odżywiają, intensywnie ćwiczą, a także dbają o swój wygląd. Z jakich zabiegów medycyny mogą zatem skorzystać panowie?

Leczenie łysienia dzięki terapii dr. Cyj Hair Filler


Zabieg ten stosowany jest w celu zahamowania łysienia oraz przyśpieszenia odrostu włosów. Przy pomocy specjalnego preparatu zawierającego kwas hialuronowy oraz peptydy zatrzymuję się wypadanie włosów, a kolejne kuracje stymuluj odrost nowych włosów, a także je wzmacniają.
Ta mało inwazyjna metoda jest niezwykle skuteczna w leczeniu tej wstydliwej dla większości mężczyzn dolegliwość. Efekty zauważalne są już po pierwszym podaniu preparatu, a cały zabieg trwa zaledwie 30 minut.

Warto przeczytać!  Nowoczesne technologie w kosmetologii: jak nauka zmienia oblicze zabiegów estetycznych

Wygładzenie zmarszczek bez użycia igły – zabieg Pelleve


Zabieg Pelleve to nieinwazyjna metoda redukowania zmarszczek twarzy dzięki energii z fal radiowych. Skóra twarzy pokrywana jest warstwą żelu chłodzącego, która po zastosowaniu fal radiowych ogrzewa się, ułatwiając przenikanie żelu wgłąb tkanki., Zabieg jest stosunkowo krótki i nie wymaga podania środka znieczulającego. Największe efekty zauważalne są po kilku miesiącach z powodu stopniowej odbudowy kolagenu. Natomiast pierwsze zmiany w wyglądzie skóry można zauważyć niemal natychmiast.

Leczenie nadpotliwości


Nadmierne pocenie się to bez wątpienia dokuczliwa dolegliwość. Na szczęście gabinety medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Leczenie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej zapewnia efekty już po kilku dniach od zabiegu. Leczenie tą metodą polega na wstrzyknięciu małej ilości preparatu w miejsce występowania nadmiernej potliwości np. dłonie, pachy, stopy, twarz. Preparat ma za zadanie zahamować pracę gruczołów potowych. Zabieg jest niezwykle skuteczny, potliwość ustępuje u prawie 90% pacjentów.

Warto przeczytać!  Sposoby na opadającą powiekę

Laser frakcyjny CO2


Jest niezwykle popularną metodą leczenia zmian skórnych u kobiet. Coraz częściej mężczyzn również decyduje się na zabiegi wykonywane tą metodą. Laser poprzez spowodowanie mikrouszkodzeń na skórze, pobudzą ją do szybkiej i całkowitej regeneracji. Efekty są widoczne już do 14 dni po zabiegu, a po upływie dłuższego czasu następuję odbudowa kolagenu, dzięki czemu efekty będą jeszcze lepsze. Laser frakcyjny CO2 stosuje się najczęściej w leczeniu zmian potrądzikowych oraz przebarwień, wygładzaniu zmarszczek czy rozstępów.

Sposób na zmarszczki: botoks

Zabieg przy użyciu preparatu Botox poleca się panom ze zmarszczkami mimicznymi, zwłaszcza górnej części twarzy: w okolicach czoła (zmarszczki poziome i pionowe – „lwia zmarszczka”), bocznej powierzchni nosa („zmarszczki królicze”) oraz oczu („kurze łapki”). W przypadku mężczyzn skóra twarzy jest dość gruba, dlatego zmarszczki uwidaczniają się dużo bardziej niż u pań. Botox jest aplikowany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Niewielką ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka kluczowych punktów na twarzy. W efekcie zabiegu rysy twarzy łagodnieją, a twarz wygląda młodziej.

Warto przeczytać!  Sposoby na zregenerowanie skóry po upalnym lecie w gabinecie medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest coraz bardziej otwarta i przygotowana na klientów płci męskiej. Nie zmienia to jednak faktu, że większość zbiegów oferowanych przez gabinety nie jest dedykowana konkretnej płci. Dlatego też panowie mogą korzystać z większości zabiegów w tych gabinetach.

KBD