Nie tylko Netflix, czyli co ciekawego można obejrzeć na innych platformach?

streaming
Amerykańska platforma pod kątem swoich własnych, eksluzywnych seriali i filmów jest mocno nastawiona na rynek amerykański | fot.: stock.adobe.com

Od pewnego czasu w Polsce dostępnych jest kilka platform VOD, przez które Netflix zaczął powoli tracić klientów. Oferta poszczególnych serwisów czasem się zazębia, jednak każdy z dostawców usługi ma w swoim repertuarze przynajmniej parę filmów i seriali, które warte są obejrzenia.

Amazon Prime Video

Amerykańska platforma pod kątem swoich własnych, eksluzywnych seriali i filmów jest mocno nastawiona na rynek amerykański. Jest to specyficzny rodzaj kina, który odznacza się często świetnymi zdjęciami i efektami specjalnymi, ale nie zawsze zachwycać będzie fabułą i storytellingiem. Do najciekawszych tytułów na Amazon Prime należą: 

  • The Grand Tour – Duchowy następca kultowego Top Gear. Ci sami prowadzący, bardzo podobna formuła. Gratka dla fanów motoryzacji i humoru. 
  • The Boys – genialny serial opowiadający o superbohaterach, którzy nie są tak doskonali jak w komiksach, które o nich opowiadają. W serialu przewija się dużo wulgaryzmów, czarnego humoru, przemocy, alkoholu i narkotyków, ale historia opowiedziana w tym serialu jest zaskakująco ciekawa. 
  • The Man in the High Castle – Serial opowiada historię o tym, jak żyłoby się we współczesnym świecie, gdyby to Naziści wygrali II Wojnę Światową. Piękne zdjęcia, świetna reżyseria. Ujęcia są jednak dość ciemne, warto obejrzeć ten tytuł na telewizorach z matrycami które dobrze radzą sobie z czernią i kontrastem, np. dzięki technologii OLED czy Retina.
  • Wszystko albo nic: Juventus – serial kompletnie zmienia podejście do dokumentowanie życia profesjonalnej drużyny sportowej. Dużo emocji, ciekawe ujęcia, konflikty, kontrowersje, łzy, emocje, radość. Ilość kompletnie odmiennych uczuć prezentowanych widzowi nawet w ramach jednego odcina jest ogromna. Dla fanów piłki nożnej zdecydowanie pozycja obowiązkowa. Ci, którzy mecze oglądają niechętnie, również mogą czerpać dużo przyjemności z oglądania zakulisowych wydarzeń w drużynie Juventusu.
Warto przeczytać!  Odszedł Wojciech Pszoniak – przypominamy wyjątkowe role znakomitego artysty

HBO Max

Platforma VOD od amerykańskiego giganta przechodziła ostatnio spory rebranding. Oferta nadal jest spora, zmienił się jednak wygląd aplikacji, cennik i podejście do nabywania praw od zewnętrznych twórców. Dzięki temu, na HBO znajdziemy wiele klasyki kina i seriali, ale także sporo nowości. Produkcje własne tej platformy są topowymi serialami, wśród nich znajdziemy takie perełki jak:

  • Gra o Tron – ilość rekordów które pobiła ta produkcja jest ogromna. Serial ma ogromną rzeszę fanów i nie ma się co dziwić, bo historia w nim opowiedziana jest nie tylko ciekawa, ale przede wszystkim bardzo dopracowana i wielowątkowa. Mimo iż ostatnia sezon zebrał sporo krytycznych opinii, to warto obejrzeć całość, ze względu na ogromną ilość zwrotów akcji i emocji, które Gra o Tron dostarcza. 
  • Westworld – genialna, utopijna opowieść o samoświadomości robotów i tego, co mogą czuć maszyny, gdy zaprogramuje się je pod takim kątem, by przypominały jak najbardziej człowieka. Bardzo skomplikowana historia, gdzie nie ma czarno-białych wydarzeń i postaci. Serial, mimo iż przez pierwsze parę odcinków wydaje się być dość prosty, szybko staje się trudną dyskusją o tym, na co powinna pozwalać ludzka moralność, oraz gdzie jest granica między inteligencją a sztuczną inteligencją. 
  • Detektyw (True Detective) – serial w czasie gdy jego odcinki pojawiały się raz w tygodniu, rozgrzewał internet do czerwoności. Tytuł ten jest tak dopracowany, że widzowie znajdowali poszlaki, których nie zauważali główni bohaterowie. Ilość postów na forach i grupach była ogromna i do dziś budzi on pewne emocje, a grupa fanów twierdzi, że to nie osoba wskazana przez bohaterów serialu, była tą, która zbrodnie popełniła. Trudna opowieść o odpowiedzialności, alkoholizmie i zbrodni. Tytuł, który warto obejrzeć więcej niż raz.
Warto przeczytać!  „Chłopi” zrobią furorę? Film, który podbił Toronto, już wkrótce w Polsce

Wymienione seriale to właściwie czubek góry lodowej. Wskazane tytuły są najlepszymi seriami, które docenione zostały przez widzów i krytyków. Każda z platform zapowiada jednak przynajmniej kilka produkcji z ogromnym potencjałem, które ukazać się mają jeszcze w tym roku. 

KŚW