Nie tylko Netflix, czyli co ciekawego można obejrzeć na innych platformach?

streaming
Amerykańska platforma pod kątem swoich własnych, eksluzywnych seriali i filmów jest mocno nastawiona na rynek amerykański | fot.: stock.adobe.com

Od pewnego czasu w Polsce dostępnych jest kilka platform VOD, przez które Netflix zaczął powoli tracić klientów. Oferta poszczególnych serwisów czasem się zazębia, jednak każdy z dostawców usługi ma w swoim repertuarze przynajmniej parę filmów i seriali, które warte są obejrzenia.

Amazon Prime Video

Amerykańska platforma pod kątem swoich własnych, eksluzywnych seriali i filmów jest mocno nastawiona na rynek amerykański. Jest to specyficzny rodzaj kina, który odznacza się często świetnymi zdjęciami i efektami specjalnymi, ale nie zawsze zachwycać będzie fabułą i storytellingiem. Do najciekawszych tytułów na Amazon Prime należą: 

  • The Grand Tour – Duchowy następca kultowego Top Gear. Ci sami prowadzący, bardzo podobna formuła. Gratka dla fanów motoryzacji i humoru. 
  • The Boys – genialny serial opowiadający o superbohaterach, którzy nie są tak doskonali jak w komiksach, które o nich opowiadają. W serialu przewija się dużo wulgaryzmów, czarnego humoru, przemocy, alkoholu i narkotyków, ale historia opowiedziana w tym serialu jest zaskakująco ciekawa. 
  • The Man in the High Castle – Serial opowiada historię o tym, jak żyłoby się we współczesnym świecie, gdyby to Naziści wygrali II Wojnę Światową. Piękne zdjęcia, świetna reżyseria. Ujęcia są jednak dość ciemne, warto obejrzeć ten tytuł na telewizorach z matrycami które dobrze radzą sobie z czernią i kontrastem, np. dzięki technologii OLED czy Retina.
  • Wszystko albo nic: Juventus – serial kompletnie zmienia podejście do dokumentowanie życia profesjonalnej drużyny sportowej. Dużo emocji, ciekawe ujęcia, konflikty, kontrowersje, łzy, emocje, radość. Ilość kompletnie odmiennych uczuć prezentowanych widzowi nawet w ramach jednego odcina jest ogromna. Dla fanów piłki nożnej zdecydowanie pozycja obowiązkowa. Ci, którzy mecze oglądają niechętnie, również mogą czerpać dużo przyjemności z oglądania zakulisowych wydarzeń w drużynie Juventusu.
Warto przeczytać!  Kiedy premiera nowego sezonu Stranger Things?

HBO Max

Platforma VOD od amerykańskiego giganta przechodziła ostatnio spory rebranding. Oferta nadal jest spora, zmienił się jednak wygląd aplikacji, cennik i podejście do nabywania praw od zewnętrznych twórców. Dzięki temu, na HBO znajdziemy wiele klasyki kina i seriali, ale także sporo nowości. Produkcje własne tej platformy są topowymi serialami, wśród nich znajdziemy takie perełki jak:

  • Gra o Tron – ilość rekordów które pobiła ta produkcja jest ogromna. Serial ma ogromną rzeszę fanów i nie ma się co dziwić, bo historia w nim opowiedziana jest nie tylko ciekawa, ale przede wszystkim bardzo dopracowana i wielowątkowa. Mimo iż ostatnia sezon zebrał sporo krytycznych opinii, to warto obejrzeć całość, ze względu na ogromną ilość zwrotów akcji i emocji, które Gra o Tron dostarcza. 
  • Westworld – genialna, utopijna opowieść o samoświadomości robotów i tego, co mogą czuć maszyny, gdy zaprogramuje się je pod takim kątem, by przypominały jak najbardziej człowieka. Bardzo skomplikowana historia, gdzie nie ma czarno-białych wydarzeń i postaci. Serial, mimo iż przez pierwsze parę odcinków wydaje się być dość prosty, szybko staje się trudną dyskusją o tym, na co powinna pozwalać ludzka moralność, oraz gdzie jest granica między inteligencją a sztuczną inteligencją. 
  • Detektyw (True Detective) – serial w czasie gdy jego odcinki pojawiały się raz w tygodniu, rozgrzewał internet do czerwoności. Tytuł ten jest tak dopracowany, że widzowie znajdowali poszlaki, których nie zauważali główni bohaterowie. Ilość postów na forach i grupach była ogromna i do dziś budzi on pewne emocje, a grupa fanów twierdzi, że to nie osoba wskazana przez bohaterów serialu, była tą, która zbrodnie popełniła. Trudna opowieść o odpowiedzialności, alkoholizmie i zbrodni. Tytuł, który warto obejrzeć więcej niż raz.
Warto przeczytać!  Kilka horrorów na dobry, straszny wieczór!

Wymienione seriale to właściwie czubek góry lodowej. Wskazane tytuły są najlepszymi seriami, które docenione zostały przez widzów i krytyków. Każda z platform zapowiada jednak przynajmniej kilka produkcji z ogromnym potencjałem, które ukazać się mają jeszcze w tym roku. 

KŚW