Detailing dla każdego pojazdu – Car valeting

auto detailing
Należy pamiętać, że oprócz procesu mycia czy czyszczenia detailing samochodowy to również usuwanie drobnych rys i wgnieceń | fot.: stock.adobe.com

Celem podniesienia walorów estetycznych i wizualnych pojazdu stworzono auto detailing polegający na dokładnym czyszczeniu, polerowaniu i woskowaniu pojazdów wewnątrz i na zewnątrz auta. Proces detailingu maksymalizuje walory estetyczne oraz wizualne wszystkich aut. Dzięki dbałości o powłokę lakierniczą pojazdu przedłuża się jej żywotność o wiele lat jednocześnie utrzymując w doskonałej kondycji. 

Pomimo faktu, że detailing pojawił się stosunkowo niedawno na rynku motoryzacyjnym, już spotkał się z wielkim zainteresowaniem entuzjastów czterech kółek. Dla wielu osób jest to nie tylko pasja ale wręcz hobby. Nic dziwnego, skoro efekty pielęgnacji pojazdów są oszałamiające i potrafią zaskoczyć najbardziej wymagających klientów i wzbudzić zazdrość u niejednego fana motoryzacji. 

Jak wygląda detailing?

Kosmetyka samochodowa to przede wszystkim zadbany pojazd w każdym szczególe i detalu. To całkowicie indywidualne i spersonalizowane podejście do auta, które niejednokrotnie jest powodem do dumy posiadacza. 

Mycie i czyszczenie

Skuteczny detailing rozpoczynamy myciem i czyszczeniem pojazdu. Dzięki procesowi mycia, z auta znika kurz, zabrudzenia drogowe, sól czy wreszcie odchody ptaków. W procesie czyszczenia pozbywamy się trwałych zabrudzeń ale też wad występujących na powłoce lakierniczej w postaci plam, odbarwień czy oksydacji. Proces czyszczenia to także mycie wstępne, usunięcie smoły czy drobinek asfaltu drogowego. Detailing spersonalizował preparaty dla poszczególnych procesów mycia i czyszczenia, co w konsekwencji doprowadziło do popularnego stosowania specjalistycznych glinek

Warto przeczytać!  Historia motoryzacji w Polsce: od Syreny do współczesności

Polerowanie

Kolejnym etapem detailingu jest polerowanie. Usuwanie z powłoki lakierniczej plam, rys czy śladów po wżerach ma na celu stworzenie wysokiego połysku. Tak jak w przypadku mycia i czyszczenia tak i w na tym etapie lawinowo rozrósł się rynek specjalistycznych gąbek i past polerskich gwarantujących usługę na najbardziej lśniącym poziomie. 

Woskowanie

Wisienką na torcie w procesie detailingu jest woskowanie pojazdu. Czynność ta chroni lakier przed czynnikami środowiska zewnętrznego poprzez zastosowanie takich preparatów jak: woski, silikony, polimery czy żywice. Czynność woskowania, poza oczywistymi walorami estetycznymi i ochronnymi spełnia niewątpliwie jeszcze jedną, bardzo istotną rolę. Tworzy głębię koloru, pogłębia odcień szczególnie ciemnych lakierów, swobodnie można mówić o efekcie 3D

Auto detailing
Kosmetyka samochodowa to przede wszystkim zadbany pojazd w każdym szczególe i detalu | fot.: stock.adobe.com

Ile kosztuje detailing wnetrza?

Należy pamiętać, że oprócz procesu mycia czy czyszczenia detailing samochodowy to również usuwanie drobnych rys i wgnieceń. Mycie detailingowe nie jest więc usługą tanią. Wraz z czyszczeniem i zabezpieczeniem lakieru to koszt około 2000 zł w zależności od wybranej opcji. Cena zawiera również koszt dekontaminacji – czyli oczyszczania lakieru z osadów ulicznych. Dla osób bardzo wymagających salony auto detailingowe oferują również aplikację powłoki ceramicznej z okresem trwałości od roku nawet do pięciu lat. Usługa co do zasady droższa niż popularne na rynku woskowanie gwarantuje natomiast trwałość wykonania i brak konieczności nakładania warstwy ochronnej po kilku miesiącach ponownie. 

Warto przeczytać!  Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu rodzinnego?

Jak pokazuje historia motoryzacji kreatywność, pomysłowość kierowców, wynalazców i konstruktorów nie ma granic. Ten wyścig w drodze do doskonałości i piękna pojazdów zaczął się wiele lat temu i nie widać aby miał szansę się zakończyć. Procesy z roku na rok są bardziej przemyślane kreując przy uwzględnieniu kosztów i czasu możliwość osiągnięcia zamierzonych efektów. Nie tylko czas i pieniądze stanowią o innowacjach. To pasjonaci, hobbyści czy wręcz zwyżki użytkownicy niejednokrotnie tworzą podwaliny pod rozwiązania, które wykorzystuje cała branża motoryzacyjna. Zadbany samochód to duma właściciela a SPA dla aut z ofertą auto detailing czy car valeting to już codzienność

Zanim oddamy tam swój pojazd, zapoznajmy się szczegółowo z ofertą i na miarę własnych, indywidualnych potrzeb spersonalizujmy ofertę dla siebie. To będzie bez wątpienia profesjonalna usługa, ale przecież nic nie szkodzi, aby zapoznać się z car detailing krok po kroku i stworzyć nowe oblicze własnego samochodu. 

Warto przeczytać!  Sezonowa wymiana opon – co warto o tym wiedzieć i na co zwrócić uwagę?

EST