Używane samochody do 50 000 złotych

Peugeot 308 sw
Kupując auto używane musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd ale głównie na stan techniczny auta | fot.: stock.adobe.com

W poniższym artykule dowiesz się jakie są zalety wyboru samochodu używanego oraz jakie modele są warte uwagi w kwocie nie przekraczającej 50 000 złotych.

Samochód używany kontra nowy z salonu

Zastanawiasz się czy wybrać samochód nowy z salonu czy jednak zakupić model używany? Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety. Pod kątem samochodu nowego zaletą będzie oczywiście świeżość auta, nie będzie ono użytkowane przez nikogo wcześniej. Mamy w tym przypadku również wpływ na konfiguracje auta, w związku z czym możemy dopasować go do naszych osobistych preferencji, chociażby pod kątem koloru lakieru czy wyposażenia wnętrza. Z kolei wadą tego rozwiązania jest czekanie na produkcje swojego wymarzonego samochodu. Obecnie w przypadku niektórych marek czas oczekiwania może wynosić nawet kilkanaście miesięcy. 

Warto przeczytać!  Myślisz o zimowych oponach do swojego auta? Sprawdź, jak wybrać odpowiednie ogumienie

Decydując się na samochód używany, możemy przebierać w aktywnych ofertach, chociażby na serwisach internetowych jak Otomoto czy Olx. Oczywiście podstawową zaletą takiego rozwiązania jest cena. Niestety samochody z salonu tracą na ważności w ogromnym tempie już od jego odbioru. W związku z czym lepszym zakupem pod kątem finansowym może okazać się zakup 1-3 letniego samochodu używanego, który w dalszym ciągu będzie ‘jak nowy’. 

Im większym budżetem dysponujemy tym oczywiście więcej ofert będzie na nas czekać

Używane samochody do 50 000 zł – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

50 000 złotych to budżet, który umożliwia nam zakup dobrego, kilkuletniego auta z każdego segmentu. Wśród najbardziej polecanych modeli w tym zakresie cenowym znajdują się między innymi:

  1. KIA Sportage – SUV, który świetnie sprawdza się jako auto rodzinne, ze względu na to, że jest jednocześnie oszczędny i wygodny. Ten model charakteryzują wyraźnie zaznaczone kształty, dzięki temu auto wyróżnia się na drodze. W tym przydziela cenowym dostępna będzie już wersja z napędem 4×4, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie on nawet na gorszej nawierzchni. 
  2. Honda CR-V III 2.0 – jak wszyscy wiemy, Hondy świetnie trzymają cenę mimo upływu lat. Wyróżnia go trwałość, nie ma tu problemu z korozją a ewentualne naprawy najczęściej ograniczają się do drobnostek. Na uwagę zasługuje również bardzo funkcjonalny bagażnik o pojemności 525l
  3. Peugeot 308 II 1.2  – idealna propozycja kompaktowego samochodu do miasta, chociaż ten model idealnie radzi sobie nawet przy długich trasach. Średnie spalanie zazwyczaj nie przekracza nawet 5l/100km, dzięki czemu będzie to bardzo ekonomiczny samochód, co przy dzisiejszych cenach paliw ma ogromne znaczenie. 
Warto przeczytać!  Historia motoryzacji: od Forda T do Tesli

Kupując auto używane musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd ale głównie na stan techniczny auta. Dzięki temu nie doświadczymy nieprzyjemnej niespodzianki po kilku tygodniach użytkowania i nie narazimy się na dodatkowe koszty. W kwocie do 50 000 złotych możemy przebierać w ogromnej ilości ofert, zarówno samochodów rodzinnych, jak i kabrioletów bądź modeli sportowych, które dadzą nam ogromną przyjemność z jazdy.