Używane samochody do 50 000 złotych

Peugeot 308 sw
Kupując auto używane musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd ale głównie na stan techniczny auta | fot.: stock.adobe.com

W poniższym artykule dowiesz się jakie są zalety wyboru samochodu używanego oraz jakie modele są warte uwagi w kwocie nie przekraczającej 50 000 złotych.

Samochód używany kontra nowy z salonu

Zastanawiasz się czy wybrać samochód nowy z salonu czy jednak zakupić model używany? Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety. Pod kątem samochodu nowego zaletą będzie oczywiście świeżość auta, nie będzie ono użytkowane przez nikogo wcześniej. Mamy w tym przypadku również wpływ na konfiguracje auta, w związku z czym możemy dopasować go do naszych osobistych preferencji, chociażby pod kątem koloru lakieru czy wyposażenia wnętrza. Z kolei wadą tego rozwiązania jest czekanie na produkcje swojego wymarzonego samochodu. Obecnie w przypadku niektórych marek czas oczekiwania może wynosić nawet kilkanaście miesięcy. 

Warto przeczytać!  Czyszczenie tapicerki samochodowej

Decydując się na samochód używany, możemy przebierać w aktywnych ofertach, chociażby na serwisach internetowych jak Otomoto czy Olx. Oczywiście podstawową zaletą takiego rozwiązania jest cena. Niestety samochody z salonu tracą na ważności w ogromnym tempie już od jego odbioru. W związku z czym lepszym zakupem pod kątem finansowym może okazać się zakup 1-3 letniego samochodu używanego, który w dalszym ciągu będzie ‘jak nowy’. 

Im większym budżetem dysponujemy tym oczywiście więcej ofert będzie na nas czekać

Używane samochody do 50 000 zł – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

50 000 złotych to budżet, który umożliwia nam zakup dobrego, kilkuletniego auta z każdego segmentu. Wśród najbardziej polecanych modeli w tym zakresie cenowym znajdują się między innymi:

  1. KIA Sportage – SUV, który świetnie sprawdza się jako auto rodzinne, ze względu na to, że jest jednocześnie oszczędny i wygodny. Ten model charakteryzują wyraźnie zaznaczone kształty, dzięki temu auto wyróżnia się na drodze. W tym przydziela cenowym dostępna będzie już wersja z napędem 4×4, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie on nawet na gorszej nawierzchni. 
  2. Honda CR-V III 2.0 – jak wszyscy wiemy, Hondy świetnie trzymają cenę mimo upływu lat. Wyróżnia go trwałość, nie ma tu problemu z korozją a ewentualne naprawy najczęściej ograniczają się do drobnostek. Na uwagę zasługuje również bardzo funkcjonalny bagażnik o pojemności 525l
  3. Peugeot 308 II 1.2  – idealna propozycja kompaktowego samochodu do miasta, chociaż ten model idealnie radzi sobie nawet przy długich trasach. Średnie spalanie zazwyczaj nie przekracza nawet 5l/100km, dzięki czemu będzie to bardzo ekonomiczny samochód, co przy dzisiejszych cenach paliw ma ogromne znaczenie. 
Warto przeczytać!  Porsche w wyścigach: Dlaczego są tak skuteczne?

Kupując auto używane musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd ale głównie na stan techniczny auta. Dzięki temu nie doświadczymy nieprzyjemnej niespodzianki po kilku tygodniach użytkowania i nie narazimy się na dodatkowe koszty. W kwocie do 50 000 złotych możemy przebierać w ogromnej ilości ofert, zarówno samochodów rodzinnych, jak i kabrioletów bądź modeli sportowych, które dadzą nam ogromną przyjemność z jazdy.