Dokąd na narty w Polsce?

Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch wybierają ci, którzy od lat z pasją oddają się narciarskim zjazdom | fot.: stock.adobe.com

Narciarstwo to przygoda, która nie pyta o wiek i predyspozycje. Na stokach zjeżdżają już małe dzieci, a także ich rodzice i dziadkowie. Sport łączy pokolenia i staje się podstawą do budowania wyjątkowych relacji. Narciarstwo pozwala rozładować emocje, buduje kondycję, poprawia nastrój, wzmacnia mięśnie, pozytywnie wpływa na krążenie i pokazuje, że można spędzać czas w naprawdę wartościowy dla ciała i ducha sposób. Nic dziwnego, że co roku na najpopularniejszych stokach spotykają się Polacy z całego kraju. Sprawdź, gdzie pojechać na narty w Polsce, by móc w pełni korzystać z uroków białego szaleństwa.

Tatry – raj dla miłośników narciarstwa

Podhale od lat zaprasza do siebie miłośników narciarstwa z każdej części kraju. W Białce Tatrzańskiej funkcjonuje jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce, wyposażony w innowacyjny system naśnieżania, zapewniający pełnię zimowych możliwości i gwarancję odpowiednich warunków. Ośrodek w Białce Tatrzańskiej łączy trzy stacje – Kaniówkę, Kotelnice i Banię. Dla narciarzy przygotowano tu aż 23 trasy, których łączna długość wynosi 16 km. Zróżnicowany stopień trudności sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Po wysiłku na sportowców czeka prawdziwy relaks w nowoczesnym kompleksie basenów termalnych lub odpoczynek w klimatycznych knajpkach i restauracjach Białki Tatrzańskiej. Nic dziwnego, że co roku spotykają się tutaj fani narciarstwa z całej Polski.

Warto przeczytać!  Jak uniknąć kontuzji na stoku narciarskim?

O ile Białka Tatrzańska to idealne rozwiązanie dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy, o tyle Kasprowy Wierch wybierają ci, którzy od lat z pasją oddają się narciarskim zjazdom. Na turystów czekają m.in. dwie trudne trasy, których dodatkową atrakcją jest kolejka linowa na szczyt góry. Tutaj można poczuć klimat rodem ze Szwajcarii czy Austrii i w pełni oddać się zimowemu szaleństwu!

Beskidy również zapraszają narciarzy!

Chociaż beskidzkie szczyty swoimi wysokościami ustępują tym tatrzańskim, tutaj również znajdą coś dla siebie miłośnicy narciarstwa. Warto wybrać chociażby Szczyrk, w którym zlokalizowane jest wiele cenionych ośrodków narciarskich. Nowoczesną infrastrukturę Szczyrk zawdzięcza m.in. inwestorom słowackim. Nowoczesny system naśnieżania i dogodna infrastruktura sprawiają, że w Beskid Żywiecki zjeżdżają corocznie narciarze nie tylko z bliższych, ale i znacznie dalszych okolic.

Warto przeczytać!  Triathlon - sport dla wytrwałych

Wisła, razem ze Szczyrkiem, Istebną, Brenną i Ustroniem, wchodzą w skład tzw. Beskidzkiej Piątki, promującej walory regionu. Na pewno jednym z nich są stoki w Wiśle, znanej głównie dzięki wybitnym osiągnięciom jednego z najlepszych polskich skoczków. W tutejszym ośrodku cieszyć się można niemalże 30 km tras, przeznaczonymi zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Infrastruktura nabiera tu coraz lepszych standardów, a innowacyjne rozwiązania przyciągają zwolenników białego szaleństwa. Jednym z nich jest karnet wiślański SkiPass, który umożliwia zjeżdżanie aż w 14 ośrodkach narciarskich.

Polska to nie Alpy, stanowiące umowną stolicę sportów zimowych. Ci, którzy postanowią zostać w kraju, z pewnością nie będą jednak zawiedzeni. Polska infrastruktura rozwija się w ekspresowym tempie, a standardy europejskich kurortów wkraczają do naszego kraju. Dlatego też warto dać szansę tutejszym ośrodkom, podobnie jak to czynią co roku całe rzesze miłośników narciarstwa.

Warto przeczytać!  Jak aktywnie spędzić urlop w Tatrach?

MWA