Tajemnice Fleat House, Lucinda Riley

czytanie książki
Riley zadbała jak zwykle o to, aby ciężko było się oderwać od książki. Są takie osoby, które przyznają, że na przeczytanie zdecydowanej większości, poświęcili pół nocy (albo i więcej) | fot.: stock.adobe.com

Czytanie to jedna z najbardziej wartościowych rzeczy, której w żaden sposób nie można pomijać. Tym bardziej że dzięki temu można w pozytywny sposób wpłynąć na swoje komórki mózgowe. Czytanie pomaga się także zrelaksować w przyjemnych okolicznościach. Człowiek na chwilę zaczyna zapominać o swoich problemach po to, aby móc zagłębić się w losy ulubionych bohaterów. W czerwcu 2022 roku ukazała się ciekawa książka, której autorką jest Lucinda Riley.

Tajemnice Fleat House

Autorka tym razem przenosi swoich czytelników do Anglii, do prywatnej szkoły, gdzie epoka wiktoriańska jest wręcz namacalna. Pomimo tego, że akcja powieści rozgrywa się w czasach aktualnych, to historyczny duch jest wręcz namacalny. To właśnie tu znajduje się Szkoła Świętego Szczepana, gdzie w internacie dochodzi do zgonu młodego chłopca. Właściwie to nie do końca można powiedzieć co się stało. A już na pewno nie można stwierdzić, że miało się do czynienia z morderstwem.

To dlaczego rodzice chłopca żądają śledztwa? Młoda detektyw Jazz Hunter ma zająć się wyjaśnieniem całej sprawy. Tylko kobieta wie, że nie czeka jej łatwe zadanie. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że cała sytuacja może negatywnie wpłynąć na opinię o szkole. Nic więc dziwnego, że władze szkoły nie chcą z nią współpracować. Zmowa milczenia jest wszędzie.Jazz wie, że przebicie się przez mur milczenia jest wręcz niemożliwe. Nie ma co ukrywać, ale detektywka nie ma w sobie też współczucia, dla chłopca, który nie żyje. Dlaczego?

Warto przeczytać!  Cieszę się, że moja mama umarła, Jennette McCurdy, recenzja

Na dodatek, zaczynają wypływać na wierzch pewne demony przeszłości, które mogą utrudniać jej fachowe podejście do sprawy. Ostatni rok był dla niej bardzo ciężki i kobieta wie, że jeszcze nie do końca poradziła sobie ze wszystkimi problemami. Czy uda jej się odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę przydarzyło się w tej elitarnej szkole? Czy i pozostałym uczniom grozi niebezpieczeństwo? Tym bardziej że dochodzi do zaginięcia kolejnego chłopca. Jazz czuje, że nie chodzi tu tylko o dobre imię szkoły. Jest coś jeszcze, co może sprawić, że na jaw wyjdą tajemnice, których sama kobieta chyba nie chciałaby poznać. Fleat House może i pięknie wygląda, budzi podziw. Jednak to co ma piękną budowę, nie zawsze jest tym, gdzie człowiek chciałby się znaleźć.

Warto przeczytać!  Współczesne fantasy - co czytać, by być zadowolonym? 

Wątki kryminalne u Riley

Jest to jedna z niepublikowanych powieści irlandzkiej autorki, która ukazała się już po jej śmierci. Lucina Riley zmarła bowiem w 2021 roku, w wieku 54 lat. Była to wielka strata dla całego świata literackiego, bowiem mogła ona pokazać wszystkim jeszcze swój niesamowity talent literacki. “Tajemnice Fleat House” to książka, która sprawiła, że tą zmarłą autorkę można było zobaczyć z zupełnie innej perspektywy, bardziej mrocznej.

Jeżeli ktoś lubi tajemnice i nie boi się po przeczytaniu takiej książki, zasnąć, to jak najbardziej powinien sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się w elitarnej szkole, gdzie spotkać można dzieci bogatych ludzi. Po lekturze tego dzieła, wiele osób podziękuje sobie, że jednak ich dzieci uczęszczają do normalnych szkół. Riley zadbała jak zwykle o to, aby ciężko było się oderwać od książki. Są takie osoby, które przyznają, że na przeczytanie zdecydowanej większości, poświęcili pół nocy (albo i więcej). Może udałoby się przeczytać całość, za jednym razem, ale trzeba było położyć się spać. Jedno jest pewne – emocje czytelnik ma zapewnione.

Warto przeczytać!  Marcin Meller i jego debiutancka nowa powieść

Inne książki Riley

Lucina Riley doskonale dała się poznać z zupełnie innej strony. To ona stworzyła niesamowity cykl “Siedem sióstr”. Każda z książek opowiada o jednej z przyrodnich sióstr, która próbuje znaleźć tak naprawdę prawdę o sobie i swoim pochodzeniu. Śmierć ukochanego ojca adopcyjnego, którą każda z nich mocno przeżyła sprawiła, że chęć odnalezienia własnych korzeni, wzrosła jeszcze bardziej. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie czytał, również powinien nadrobić te lekturę. Lucina Riley pozostawiła po sobie skromny dorobek literacki. Jednak można być pewnym tego, że przy jej książkach na pewno nikt się nie budził. Czytelnicy wzajemnie polecają sobie jej książki.

DCE