Arnold Schwarzenegger – kulturysta, aktor, polityk, coach

Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger to człowiek renesansu | fot.: Autorstwa Maureen Keating - Ten image pochodzący z zasobów Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych, oddziału Prints and Photographs division jest dostępny pod numerem ppmsca.38858.Ten szablon nie wskazuje stanu prawnego pliku. Standardowy szablon licencji jest nadal wymagany. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj na stronę Commons:Licencja., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=66407999

Postacie ikoniczne w kulturze są coraz rzadszym zjawiskiem. Od dłuższego czasu autorytety w świecie są bardzo pożądanym zjawiskiem, dlatego też takim fenomenem jest Arnold Schwarzenegger. Jego działalność odznaczyła się w świecie sportu, filmu, polityki oraz samorozwoju. W tekście poniżej przedstawimy sylwetkę wybitnego człowieka, jakim jest Arnold Schwarzenegger.

Kariera kulturystyczna Arnold Schwarzenegger

Oglądając zdjęcia Arnolda Schwarzeneggera z czasów zajmowania się kulturystyką, niewiele osób może być zaskoczonych jego niesamowitymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Arnold w latach 70. XX wieku zdobył nagrody na najważniejszych konkursach kulturystycznych w kraju m.in brał udział w Mr. World, Mr. Universe, Mr. International, Mr. Europe, oraz siedmiokrotnie zdobył tytuł Mr. Olympia.  Arnold Schwarzenegger mógł się pochwalić zdumiewającymi wymiarami, ponieważ mierząc 188 cm, jego waga wynosiła 115 kg, obwód bicepsa 56 cm, obwód klatki piersiowej 155 cm, a obwód w pasie 86 cm. Były to na tyle dobre wyniki, że Arnold Schwarzenegger nazywany jest mianem kulturysty wszech czasów. Niesamowite osiągnięcia w kulturystyce to dopiero początek spektakularnej kariery Arnolda Schwarzeneggera na wielu polach.

Warto przeczytać!  Wiosna na Netflix, HBO, Amazon - najciekawsze premiery i kontynuacje

Aktorstwo

Arnold Schwarzenegger zadebiutował w filmie Herkules w Nowym Jorku, następnie brał udział w różnych produkcjach. Na początku jego kariera aktorska rozwijała się w wolnym tempie, ale z czasem zyskiwał popularność oraz coraz więcej ról. Największa sława przyszła wraz z sukcesem filmu “Terminator”.  Fim science-fiction został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i rola ta jest przełomowa w karierze filmowej Arnolda Schwarzeneggera. Inne znane produkcje z udziałem tego aktora to  „Komando”, „Czerwona Sonja”, „Predator”, „Uciekinier”, oraz „Czerwona gorączka”. Każda z tych ról była dobra, ale żadna z nich nie przyniosła Arnoldowi Schwarzeneggerowi takiej popularności jak rola Terminatora. 

Kariera polityczna

Działalność w polityce Arnold Schwarzenegger rozpoczął już pod koniec XX wieku. Ponieważ w latach 90. był przewodniczącym Prezydenckiej Rady ds. Kultury Fizycznej i Sportu, przy prezydencie George’a Bushu Seniorze oraz potem jako Przewodniczący Stanowej Rady w Kalifornii za gubernatora Petera Wilsona. Wygrana w wyborach w 2003 roku pozwoliła Arnoldowi Schwarzeneggerowi na objęcie stanowiska gubernatora stanu KaliforniaW listopadzie 2006 roku, Schwarzenegger ponownie wygrał wybory, rozpoczynając drugą kadencję gubernatora Kalifornii.  Arnold Schwarzenegger podczas pełnienia stanowiska zmniejszył podatki, oraz wysokość wsparcia socjalnego, aktywnie działał na rzecz zmniejszenia kosztów prowadzenia biznesu. 

Warto przeczytać!  10 Najważniejszych Festiwali Filmowych na Świecie

Instagram Arnolda Schwarzeneggera

Samorozwój oraz coaching to również dziedziną życia, z której można wiele czerpać od  Arnolda Schwarzeneggera. Życie prywatne tego wielkiego człowieka to wiele wzlotów i upadków. Natomiast trzeba przyznać, że  Arnold Schwarzenegger stawiał czoła każdemu z nich i potrafił przyznać się do błędów. Na swoim Instagramie codziennie motywuje miliony ludzi do aktywności fizycznej, dbania o najbliższych, angażowania się w sprawy ważne, oraz czerpania radości z każdego dnia.

Arnold Schwarzenegger to człowiek renesansu, zainteresowany wieloma aspektami życia, potrafiący z determinacją spełniać swoje marzenia. Jest żyjącą inspiracją i uosobieniem ambicji oraz marzeń. 

WSZ