Wiosna na Netflix, HBO, Amazon – najciekawsze premiery i kontynuacje

Better Call Saul
Better Call Saul. Szósty sezon popularnego serialu pojawi się na platformie jeszcze w kwietniu | fot.: Netflix

Wiosna to pora roku, kiedy wszystko budzi się do życia. Budzi się słonce, budzą się rośliny, budzą się zwierzęta, budzą się też serwisy VOD. Oto lista najciekawszych wiosenny premier u trzech najpopularniejszych usługodawców. 

Netflix

  • Furioza – Polski film opowiadający historię policjantki, która otrzymuje za zadanie rozpracowanie grupy przestępczej. W tym celu, przekonuje swojego dawnego znajomego – Dawida – by jej pomógł. Wnikając w struktury gangu, Dawid zostaje jej informatorem, przy okazji powracając do przeszłości od której dotychczas gównie uciekał. 
  • Better Call Saul – Szósty sezon popularnego serialu pojawi się na platformie jeszcze w kwietniu. Pomimo ogromnych trudności z kręceniem kolejnych odcinków (pandemia, zawał serca głównego bohatera) nareszcie się udało. Najnowszy sezon podzielony zostanie na dwie części – pierwsze 7 odcinków pojawi się w kwietniu i maju, pozostałe 6 w lipcu. 
  • Stranger Things – Czwarty sezon jednej z najpopularniejszych produkcji Netflixa zadebiutuje już 27.05. Już nie tacy młodzi bohaterowie ponownie będą musieli zmierzyć się z serią zwariowanych wydarzeń, a wszystko to będzie okraszone klimatem lat osiemdziesiątych. Podobnie jak w przypadku Better Call Saul, sezon podzielony zostanie na dwie części – druga część zadebiutuje 01.07.2022.

HBO MAX

  • We Owe This City – Najnowszy serial wyprodukowany przez ludzi odpowiedzialnych za wielokrotnie nagradzane The Wire. Ponownie zostaniemy zabrani do Baltimore, gdzie przez 6 odcinków będziemy świadkami opowieści o korupcji trawiącej tamtejszą policję w ostatnich latach. Oparty na książce “We Own This City: A True Story of Crime, Cops and Corruption” Justina Fentona tytuł będzie miał swoja premierę już 26.04.2022.
  • Batman – Najnowszy film o człowieku nietoperzu z Gotham City z Robertem Pattisonem w roli głównej okazał się niemałym przebojem kinowym. Początkowo dość kontrowersyjny wybór okazał się być trafny, a powrót starych znajomych w postaci Człowieka Zagadki czy Pingwina tylko bardziej zachęca do seansu. Seansu który będzie miał miejsce już niebawem – premiera na platformie już 24.04.2022
  • Tokyo Vice – Kolejna nowość na w katalogu HBO. Dwaj amerykańscy dziennikarze przyjeżdżają do Tokyo by pracować dla jednej z największych lokalnych gazet. Oczywiście, nie może być zbyt łatwo – trafiają bowiem na trop głęboko zakorzenionej w tamtejszych służbach korupcji, a także na powiązania z lokalną mafią. Ich losy będzie można śledzić już od 07.04.2022.

Amazon Prime

  • All the Old Knives – Szpiegowska przygoda z Lawrencem Fishbournem czy Chrisem Pine’em. Serial opowiada o wycieku danych z serwerów CIA, w wyniku którego życie trafi 100 osób. Do rozwikłania sprawy wyznaczony zostaje Henry Pelham, który w trakcie trwania misji zwiedzi między innymi Włochy, Austrię czy Stany Zjednoczone. Na Amazonie wyląduje już 08.04.2022
  • Outer Range – Mieszkająca na Dzikim Zachodzie rodzina Abbottów musi zmierzyć się z nietypowym wydarzeniem. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie ginie bratowa głównego bohatera. Tytuł, którego jednym z producentów jest między innymi Brad Pitt zadebiutuje na ekranach już 15.04.2022. 
  • Undone – Drugi sezon utrzymanej w oryginalnej konwencji animacji. Surrealistyczne przygody Almy powrócą już 29.04.2022.

Podsumowanie

 Jak widać, jest na co czekać – sporo nowości na HBO, powrót znanych hitów na Netfliksie oraz kilka interesujących, mało nagłośnionych tytułów na Amazonie. Pamiętać tylko należy, żeby od czasu do czasu oderwać się od ekranu i nacieszyć budzącą się do życia wiosną, kolejna dopiero za rok!

PRE

Warto przeczytać!  Seria Niefortunnych Zdarzeń – dlaczego naprawdę warto ją przeczytać, choć… sam autor stanowczo odradza?