Wymiana konsoli na nowszy model – jak przesiąść się z PS4 na PS5?

PlayStation 5 Sony
Wybór nowej konsoli to na pewno kolejny etap w naszej przygodzie związanej z graniem z gry video | fot.: stock.adobe.com

Przechodzenie na nowy sprzęt, który będzie służył nam do ogrywania nowych tytułów gier video jest normlanym procesem. Obecnie technologia rozwija się na prawdę szybko. Gry oferują nam coraz więcej możliwości związanych z ich grafiką, czy też wykorzystywanymi mechanikami samej rozgrywki. Wszystko po to, żeby klient mógł jeszcze bardziej wczuć się w klimat danej produkcji. Największe studia dobrze zdają sobie sprawę z konkurencji, oraz poziomu jakości, który muszą reprezentować swoimi nowymi tytułami. Sprawia to, że co jakiś czas dostajemy gry wybitne, które zapisują się na dobre w kanonie produkcji kultowych związanych z popkulturą.

Zmiany

Często wyjście nowej gry oznacza dla jej odbiorcy to, że musi wymienić swój stary sprzęt, jeżeli ma ochotę po raz kolejny przenieść się do wirtualnego świata. Jest to nie raz bardzo ciężka decyzja. Cena konsol jest obecnie dość wysoka, jeżeli porówna się ją do średnich zarobków w naszym kraju. Jednak ceny komputerów są równie wysokie, można nawet powiedzieć, że wyższe, jeżeli chcemy kupić sprzęt, który będzie porównywalnie dobry – co konsola w tej cenie. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup maszyny od Sony, lub jej głównej konkurencji z “x” w logo. W aspekcie ogrywania nowych tytułów zmiana jest bardzo istotna. Większość nowo produkowanych gier jest ukierunkowana typowo na nowe generacje konsol. Jest to powiązane z technologią, która wymaga sprzętu o dużo lepszej jakości, który pozwoli twórcom na przedstawienie danej gry w wymyślony przez nich sposób. Zmiany pod względem sprzętowym są bardzo ważne dla samych graczy, ale też jeżeli patrzy się na aspekt rozwoju. Nie chodzi tutaj o historie, które mają przedstawiać gry. Dobra opowieść zawsze się sprzeda. Jednak będzie jej znacznie łatwiej się przebić, jeżeli wokół niej będzie wiele mechanik, które pozwolą nam lepiej wczuć się w świat, który pokazuje nam dana produkcja.

Warto przeczytać!  Do pracy z grafiką, a może do grania? Jaki monitor do komputera okaże się najlepszy?

Gdzie kupić nową konsolę PS5?

Bardzo ważny jest wybór sposobu zakupu nowego sprzętu. Musimy brać pod uwagę kilka aspektów, które mają duże znaczenie komfortu samego zakupu, czy też późniejszego użytkowania naszej konsoli. Nowa, czy używana? Tutaj sprawa jest bardzo indywidualna. Wiele będzie zależało od pojemności naszego portfela. Nowa konsola będzie zawsze kosztowała więcej. Będzie jednak dla nas bezpieczniejszym zakupem pod względem jakości korzystania z niej bez większych problemów technicznych związanych z wcześniejszymi usterkami spowodowanymi poprzednim właścicielem. Temat wygląda inaczej, kiedy możemy kupić model używany, który nadal posiada gwarancję. Wtedy w przypadku problemów z działaniem możemy zwrócić się do pomocy technicznej. Używany sprzęt, który nie posiada gwarancji będzie zawsze narażony na usterki podczas samego użytkowania, czy też w czasie transportu. Wiele osób nie wie – jak wysyłać poprawnie przesyłki z takim sprzętem.

Warto przeczytać!  Death Stranding – gra-rewolucja, czy przerost formy nad treścią?

Wybór nowej konsoli to na pewno kolejny etap w naszej przygodzie związanej z graniem z gry video. Z czasem będzie wychodzić coraz więcej nowych gier, które będą dostępne tylko i wyłącznie na konsole nowej generacji.

JHE