Nad czym teraz pracuje studio CD Projekt Red?

Cyberpunk
Po potknięciu Cyberpunka chyba wszyscy nauczyli się cierpliwości i tego, że na zachwycające efekty trzeba trochę poczekać | fot.: stock.adobe.com

Kilka lat temu polskie studio CD Projekt Red szturmem wbiło się na światowe rynki gamingowe i długo pozostawało na swojej pozycji. A jednak dziś, 6 lat po premierze fenomenalnego Wiedźmina III, zapadła cisza. Choć może patrząc w stronę ich najnowszego dziecka, czyli gry Cyberpunk 2077 może to i lepiej… Nad czym dzisiaj pracują nasi Redzi?

Czyżby… Wiedźmin IV?! Nie, to nowe spodnie

Ostatni update na Facebooku CD Projekt Red jest z 5 listopada, w którym to przedstawiają nowy merch z Wiedźmina III Dziki Gon. Nie dziwi nas to, że ciągle doją tę mlekodajną krowę, a jednak chciałoby się, żeby zaskoczyli fanów czymś nowym. Nowy wzór koszulek i dresów jest w porządku, ale… Co z Wiedźminem IV? Przywołując słowa prezesa studia, Adama Kicińskiego, CD Project Red jest w stanie pracować nad kilkoma tytułami jednocześnie. Ta wiadomość oraz niegasnąca popularność przygód Geralta z Rivii daje nam nadzieję, że kiedyś ujrzymy ten tytuł na półkach sklepów. Choć w grze Wiedźmin III Dziki Gon oraz w jego dodatkach, historia naszego ulubieńca definitywnie się kończy, Kiciński zaznaczył, że nie wyklucza ponownego użycia tego uniwersum. Pozostaje więc tylko czekać w nowych dresach!

Warto przeczytać!  Co czytać po Wiedźminie?

Nowe ręce do roboty

Ciekawsze informacje znajdują się na oficjalnej stronie studia CD Projekt Red. 22 października 2021 oświadczyli, że kupili studio deweloperskie The Molasses Flood, znanego głównie z gier survivalowych. Założyciele tego studia pracowali między innymi przy takich grach jak Bioshock i Halo, a zarząd CD Projekt Red obiecuje, że pomimo bliskiej współpracy, The Molasses Flood zachowa pełną autonomię. Mają oni pracować nad pewnym własnym projektem opartym o własność intelektualną Redów. Niestety, studio na razie nie zdradza więcej szczegółów, ale zapowiada, że w przyszłości uchyli rąbka tajemnicy. Najpopularniejszym IP studia jest oczywiście Wiedźmin… Czyżby zmierzali kierunku Wiedźmina IV? Raczej mało prawdopodobne, ale zawsze można mieć nadzieję na choćby jakiś poboczny tytuł tego uniwersum.

Warto przeczytać!  Najciekawsze książki fantasy

2077 w 2022

Po klapie, jaką okazała się gra Cyberpunk 2077, rzesze graczy zwątpiły w możliwości studia. I chociaż CD Project Red z całych sił starało się naprawić własne błędy, efekt nie jest zachwycający. 28 października 2021 studio pokazało mapę działań dotyczących tego tytułu. Według przedstawionego planu będziemy czekać aż do 2022 roku na porządne aktualizacje, patche i natywne wersje dla PlayStation 5 oraz Xbox Series S. To samo tyczy się mniejszych DLC tego tytułu oraz... Wiedźmina III Dziki Gon. Aktualizacja dla najważniejszej gry studia zapowiedziana jest na drugi kwartał przyszłego roku. 

Po potknięciu Cyberpunka chyba wszyscy nauczyli się cierpliwości i tego, że na zachwycające efekty trzeba trochę poczekać. Studio CD Project Red nie porzuca fanów i stara się naprawić co może. Najważniejsze, że dają znać o sobie i przypominają, że jeszcze nie pokazali, na co ich stać. Ciągłe zmiany i zapowiedzi dają nadzieję, że nasze rodzime studio zafunduje w końcu swoim fanom jakiś smakowity kąsek. 

Warto przeczytać!  Najlepsze serie fantasy

UOK