Zabiegi dla cery naczyniowej, które przywrócą jej jednolity koloryt

cera naczynkowa
Pękające naczynka występują przy niemal każdym typie cery, choć najczęściej pojawiają się u osób z wrażliwą i cienką skórą | fot.: stock.adobe.com

Rozszerzone naczynka to problem z którym boryka się wiele kobiet, ukrywając go pod grubymi warstwami makijażu. Teleangiektezje, bo taka jest ich oficjalna nazwa, uważane są za kosmetyczny defekt. To nic innego, jak trwałe rozszerzenie drobnych naczyń włosowatych, widocznych tuż pod powierzchnią naskórka w postaci czerwonych niteczek. Jeśli naczynka pękają w większej ilości, tworzą na skórze efekt pajęczej sieci, dlatego też nazywa się je często pajączkami. Z oddali skóra na której występują liczne, nieleczone pęknięte naczynka wygląda na stale zarumienioną. 

Czym charakteryzuje się cera naczyniowa?

Pękające naczynka występują przy niemal każdym typie cery, choć najczęściej pojawiają się u osób z wrażliwą i cienką skórą. Najpowszechniej spotykanym miejscem występowania pajączków są policzki, broda, a także skrzydełka nosa.

Rozszerzenie naczynek może wystąpić pod wpływem rozmaitych czynników, dlatego osobom z tendencjami do ich występowania poleca się unikać picia gorącej kawy, alkoholu, mocnych herbat, spożywania potraw z ostrymi przyprawami, a także wystawiania twarzy bezpośrednio na działanie mocnego słońca czy mrozu. Idealnie byłoby także unikać stanów zdenerwowania, które również mogą wpłynąć na nagłe zaczerwienie się skóry.

Warto przeczytać!  Pielęgnacja męska: co warto wiedzieć o pielęgnacji skóry mężczyzny

Zalecenia te jednak nie są zbyt łatwe do przestrzegania, dlatego wiele osób stara się w jakiś sposób zwiększać odporność skóry na zaczerwienienia, albo reagować już na pojawiające się zmiany, wykonując rozmaite zabiegi dla cery naczyniowej, które ma w swojej ofercie każdy dobry gabinet kosmetyczny. Najbardziej skutecznym ze sposobów jest obecnie zamykanie naczynek laserem

Jak wygląda zamykanie naczynek IPL – efekty

W gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych zamykanie naczynek IPL należy do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów. To świadczy o powszechności tego problemu. Wpływa na to również fakt, że jest to zabieg stosunkowo tani, krótki i w większości przypadków niekłopotliwy, bezbolesny. Pozwala on także uzyskać szybkie efekty, tym lepsze im więcej zabiegów w serii jest wykonywanych. 

Warto przeczytać!  Sposoby na zregenerowanie skóry po upalnym lecie w gabinecie medycyny estetycznej

Do miejsca, w którym występuje rozszerzone naczynko, przykładana jest końcówka lasera. Odpowiednio dobrany rodzaj i natężenie światła powoduje zamknięcie naczynka. Po kilku dniach, kiedy miejsce to całkowicie się zagoi, zaczerwienienie staje się dużo mniej albo całkowicie niewidoczne. Laser przykładany jest miejscowo, do każdego z rozszerzonych naczynek, dlatego w przypadku większego rumienia może on trochę potrwać, za to uzyskany efekt jest bardzo zadowalający. Zamykanie naczynek laserem dotyczy nie tylko skóry twarzy, ale także i pozostałych części ciała – naczynka często pękają też na nogach, zwłaszcza na udach. Przed sezonem letnim, na usuwanie naczynek z nóg decyduje się wiele kobiet.

Elektrokagulacja naczynek – rezultat widoczny od razu

Innym popularnym sposobem na zamykanie naczynek jest elektrokoagulacja. Jest to zabieg, który technicznie polega na wypalaniu tkanek prądem o starannie dobranej częstotliwości. Niewielka elektroda narzędzia przykładana jest w wybranym miejscu i niemal od razu następuje ścięcie białek tworzących ściany rozszerzonego naczynka. To powoduje jego trwałe zamknięcie.

Co może być istotne dla tych, którym zależy na szybkich efektach, to możliwość zobaczenia zmiany od razu i brak okresu rekonwalenscencji po zabiegu – skórę od razu można pokazać światu. Metoda jest bardzo bezpieczna. 

Warto przeczytać!  Wieczorny demakijaż – dlaczego jest tak ważny dla skóry twarzy?

To nie jedyne z dostępnych w gabinetach metod na usuwanie naczynek – warto zorientować się, co w ofercie ma ulubiony salon i wybrać najlepszą dla siebie metodę – efekty z pewnością będą warte zainwestowanych w to środków.

SCO