Najlepsze kierunki na wyjazd w Ameryce Południowej

Machu Picchu
Machu Picchu jest jednym z najciekawszych miejsc, które można odwiedzić w w Ameryce Łacińskiej oraz Południowej | fot.: stock.adobe.com

Ameryka Południowa to jeden z najciekawszych kontynentów na świecie, który wyróżnia się olbrzymią różnorodnością przyrodniczą oraz krajoznawczą. Bogactwo kulturowe oraz ciekawa historia to kolejne zalety tego miejsca, które zachęcają do wyprawy w te strony. Jakie punkty warto zobaczyć? Których miejsc nie można pominąć podczas wycieczki do Ameryki?

Machu Picchu (Peru) – perła historyczna Ameryki i Park narodowy Tijuca (Brazylia)

Machu Picchu jest jednym z najciekawszych miejsc, które można odwiedzić w w Ameryce Łacińskiej oraz Południowej. Niesamowitość historyczna tego obszaru do dziś kryje w sobie wiele tajemnic. Wyjątkowy monument został stworzony przez wysokorozwiniętych kulturowo, pierwotnych mieszkańców kontynentu i do dziś zachwyca swoim pięknem i wyjątkowością. Na szczególną uwagę zasługują nie tylko budowle pozostałe po pradawnej kulturze, ale również przepiękne krajobrazy oraz przyroda jakie otaczają obiekt, który stanowi absolutny numer jeden dla każdego miłośnika dalekich wypraw w te rejony świata.

Machu Picchu
Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto Inków, w odległości 112 km od Cuzco (Peru) | fot.: stock.adobe.com

Ponieważ Brazylia słynie z przepięknej, bujniej i niebezpiecznej przyrody to właśnie ten park narodowy (Park narodowy Tijuca) stanowi prawdziwą kolebkę lasów deszczowych kontynentu. Warto dodać, że został on utworzony właśnie że względu na dużą różnorodność awifauny, flory oraz mikofauny a także cudownych panoramicznych krajobrazów. O zawrót głowy może przysporzyć klimat miejsca, które jest wilgotne i duszne, dlatego też z pewnością nie będzie stanowi ono pomysłu na zdrowy wypoczynek dla każdego. Prawdziwą zaletą parku jest jego pierwotna uroda, jaką podkreślają wodospady oraz dziewicza puszcza.

Warto przeczytać!  Starożytne biblioteki: Aleksandria i inne legendarne zbiory
Park Narodowy Tijuca
Park Narodowy Tijuca to miejski park narodowy w górach miasta Rio de Janeiro w Brazylii | fot.: stock.adobe.com

Quito miasto marzeń – Ekwador

El Panecillo
Quito to miasto położone na wysokości ponad 2700 m n.p.m. w otoczeniu gór i wulkanów. El Panecillo to 200-metrowe wzgórze pochodzenia wulkanicznego z lessową glebą, położone między południowym a środkowym Quito | fot.: stock.adobe.com

Quito to drugie co do wielkości miasto w Ameryce Południowej. Jest ono bardzo różnorodne kulturowo oraz etnicznie. Jest pełnym kontrastów miejscem, gdzie wciąż zderzają się dwa światy biednych mieszkańców faweli oraz bogatych. Wielobarwne oraz bogate historycznie zachwyca niestandardowymi zestawianiami oraz wyrazistością. Quito to również jedno z najwyżej położonych miast na świecie w którym znajduje się boisko do gry w piłkę nożną usytuowane aż kilka tysięcy metrów nad poziomem morza! Wyjątkowym urokiem zachwycają również magiczne krajobrazy jakie prezentuje Quito oraz liczne, malownicze panoramy, które sprawiają, że można poczuć się jak w niebie.

Peru – nieprzebyte góry

tęczowa góra Peru
Tęczowa Góra to jeden ze szczytów peruwiańskich Andów. Góra ta ma wysokość 5200 m n.p.m. i leży w regionie miasta Cuzco | fot.: stock.adobe.com

Wysokogórski krajobraz Peru to jeden z cudów świata, o którym nie można zapomnieć będąc w Ameryce Południowej. Liczne, malownicze wioski obfitujące w skromne chałupki mieszkańców zachwycają prostym urokiem. Warte uwagi jest również przepiękna odzież oraz dekoracje wytwarzane przez mieszkańców Peru. Wielobarwne i nietuzinkowe, wykonane z naturalnej wełny alpaki oraz barwione ręcznie zachwycają i kradną serca każdemu miłośnikowi rękodzieła. Peru zachwyca również zagadkowymi krajobrazami jakie oferuje okoliczna przyroda gór wysokich. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc wartych odwiedzenia na kontynencie.

Warto przeczytać!  Atrakcje turystyczne Ekwadoru

Magiczne wodospady Iguazu

Iguassu
Wodospad Iguazú to jeden z najbardziej spektakularnych, pod względem wielkości i akustyki, wodospadów na świecie | fot.: stock.adobe.com

To wyjątkowe miejsce, które jest swoistą wizytówką przyrodniczej części Ameryki Południowej. Wodospady Iguazu znajdują się przy granicach trzech krajów – Paragwaju, Argentyny i Brazylii. Niewyobrażalne strumienie wody spływające kaskadami oraz subtelna mgiełka w tęczowych odcieniach sprawiają, że krajobrazy wydają się unosić nad ziemią. Podłożone powyżej poziomu można w sąsiedztwie gęstej, nieodkrytej puszczy są idealnym miejscem dla każdego miłośnika przygód. Wzdłuż wodospadów prowadzi dobrze oznaczona ścieżka na podwieszeniu, która pozwala na podziwianie ich piękna z zupełnie innej perspektywy. Najpiękniejsze widoki można zaobserwować w tym miejscu o świecie i tuż przed zachodem słońca, kiedy to panorama pełna jest wyjątkowości i kontrastowych barw w odcieniach błękitu, czerwieni i różu. Całość wraz z zielenią oraz bielą piany dodaje nutkę grozy. Warto pamiętać bowiem, że kaskady i wodospady Iguazu są bardzo niebezpieczne i przewrotne oraz kryją w sobie zgubne piękno, które niejednego podróżnika kosztowało życie. Miejsce to to absolutna podstawa podróży podczas wycieczek do Ameryki Południowej, którego z całą pewnością nie warto przegapić.

Warto przeczytać!  Przysmaki z Japonii

MTO