Najciekawsze miejsca na świecie, które kochają fani nurkowania

Malediwy nurkowanie
Malediwy są prawdziwym rajem dla wszystkich wielbicieli nurkowania | fot.: stock.adobe.com

Nurkowanie kochają wszyscy fani pływania i podwodnego świata. To niezwykłe hobby uprawiać można niemal wszędzie, jednak jeśli zależy Ci na niezapomnianych widokach raf koralowych, egzotycznych rybach i ciepłej wodzie niezbędna okaże się zagraniczna wyprawa. Poznaj listę najciekawszych miejsc na świecie, które chętnie odwiedzają miłośnicy nurkowania.

Bajeczne Malediwy – muzułmański raj

Malediwy są prawdziwym rajem dla wszystkich wielbicieli nurkowania. Wybierać możesz spośród wielu lokalizacji bowiem ten archipelag składa się z aż 1192 wysp koralowych! Przejrzyste wody Oceanu Indyjskiego zapewniają idealne warunki dla uprawiania nurkowania. Atole takie jak m.in. Dhaalu, Ari, Faafu, Baa, Addu z pewnością dostarczą Ci niezapomnianych doznań, które będziesz wspominać latami. Zobaczysz tam szare rekiny rafowe, żółwie szylkretowe, żółwie zielone, pęknięte rafy przypominające kaniony, płaszczki, mureny oraz wiele innych fascynujących morskich stworzeń. Niezależnie od tego kiedy planujesz swój urlop, Malediwy zawsze okażą się dobrym wyborem. Dlaczego? Otóż przez okrągły rok panuje tam temperatura tropikalna oscylująca w granicach 30 stopni Celsjusza. Dodatkowo jednym z języków urzędowych na Malediwach (poza malediwskim) jest angielski. Nie musisz obawiać się, więc problemów z komunikacją z mieszkańcami tych bajecznych wysp. 

Warto przeczytać!  Kilka bardzo interesujących świąt i okazji, które warto zobaczyć i przeżyć za granicą

Meksyk – piaszczyste plaże i studnie krasowe

W Meksyku możesz nie tylko dobrze i tanio zjeść, opalić się na piękny brąz, ale przede wszystkim eksplorować liczne studnie krasowe! Nurkować będziesz wśród niezwykłej urody koralowców, uroczych fok, humbaków, lwów morskich, delfinów, a nawet znanych z filmu “Szczęki” żarłaczy białych. Takie bliskie spotkania z pewnością przysporzą Ci emocji i skoku adrenaliny. Nie musisz zapuszczać się daleko, w wielu miejscach w Meksyku warunki idealne do nurkowania napotkasz już całkiem blisko brzegu. W wodach oblewających Meksyk na pewno nie zmarzniesz. Utrzymuje się w nich optymalna do nurkowania temperatura. Wyspy Socorro, Morze Corteza i wyspa Cozumel są obowiązkowymi przystankami dla każdego miłośnika podwodnych krain. 

Magiczna Indonezja

Indonezja przez wielu określana jest mianem najlepszego miejsca do nurkowania na świecie. Ten egzotyczny zakątek składa się z aż kilkunastu tysięcy wysp! Indonezję oblewają wody dwóch oceanów: Indyjskiego i Spokojnego. Najpopularniejsza wśród turystów jest wyspa Bali. Warte odnotowania są np. okolice Pulau Menjang, Tulamben, Zatoka Amuk czy Gili Tepekong. Na Bali zobaczysz niesamowite podwodne jaskinie i rzeźby, pławikoniki, rekiny młoty, manty, tuńczyki psozębne, żółwie, żarłacze białopłetwe i wiele wiele innych fascynujących zwierząt. Będąc w Indonezji odwiedź także Komodo oraz Raja Ampat. Na korzyść Indonezji przemawiają także stosunkowo niskie ceny żywności i zakwaterowania. 

Warto przeczytać!  Najbardziej niebezpieczne miejsca na świecie – dlaczego wzbudzają takie zainteresowanie?

Każdy miłośnik nurkowania z pewnością stworzył już swoją własną listę idealnych destynacji wakacyjnych. Na całe szczęście nasza planeta obfituje w zapierające dech w piersiach zakątki, które dzięki zdobyczom cywilizacji możemy wspólnie odkrywać. 

PSZ