Najlepsze kierunki do wyjazdów z jogą

joga na sri lance
Piękny, słoneczny klimat przyciąga zwolenników jogi do wielu ośrodków wypoczynkowych, które specjalizują się w organizowaniu zajęć z jogi | fot.: stock.adobe.com

Joga w Polsce pojawiła się już 100 lat temu i z roku na rok ma coraz więcej zwolenników. Dla wielu ludzi jest to często jedyna forma aktywności, ale korzystają z jej technik również osoby, które na co dzień trenują inne sporty. Dla nich joga jest dodatkową formą zadbania o ciało, a także pracą nad jego wzmocnieniem i świadomością. Na wielu treningach grupowych czy personalnych korzysta się z najbardziej znanych pozycji zaczerpniętych z jogi. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to nie tylko praktyka fizyczna, ale też psychiczna. O jodze mówi się, że dzięki niej dbamy o ciało  i umysł. Ważny jest w niej oddech oraz świadome korzystanie z jej wpływu.

Joga i wakacje? Jak to połączyć?

Joga zyskała ogromne rzesze fanów na całym świecie, nie tylko na Wschodzie skąd się wywodzi, dlatego też popularne stały się wyjazdy jogowe – weekendowe czy to tygodniowe i dłuższe – w Polsce jak i na świecie. Jest to bardzo dobra okazja na połączenie wakacyjnego wypoczynku z aktywnością. 

Warto przeczytać!  Najciekawsze i najrzadsze zjawiska naturalne na świecie

Jogowy wyjazd – góry, morze czy jezioro?

Jeśli chodzi o wyjazdy jogowe w Polsce to jest naprawdę sporo kierunków godnych polecenia. Najważniejsza cecha takiego miejsca to kontakt z naturą, a w kraju nie brakuje takich zakątków. Jeśli wolimy morskie zakątki mamy ogromne możliwości, aby wyjazd jogowy spędzić z szumem morza, piaskiem w stopach i powiewem świeżego powietrza. Mamy do wyboru oczywiście Trójmiasto i okolice, znaną i lubianą Wyspę Sobieszewską czy okolice Słowińskiego Parku Narodowego, a także wiele innych zakątków. W końcu linia brzegowa Morza Bałtyckiego w Polsce ma wiele do zaproponowania.

Niedaleko morza, ale też nad wodą i wśród lasów znajdują się przepiękne i kochane przez wszystkich Mazury, a także Kaszuby. To zdecydowanie jedne z piękniejszych miejsc, które charakteryzują się bogactwem naturalnego, niezwykle zielonego klimatu. Klimatyczne domki, a także większe hotele bardzo często organizują wyjazdy jogowe nad jeziorem. 

Warto przeczytać!  Zdrowie, relaks i przygoda - w jakich sferach ludzkiego życia potrafi pomóc joga?

Dla wielbicieli górskiego, czystego klimatu jest naprawdę również wiele do polecenia. Na południu Polski mamy bogatą bazę wypadową czy to góry wysokie, np. Tatry czy niskie takiego jak Bieszczady, gdzie można za jednym razem zdobyć szczyty jeśli lubimy górskie wędrówki, ale też aktywnie spędzać czas z jogą.

Joga na świecie

Jeśli chodzi o wyjazdy poza granicę, to mamy ogromne możliwości, a pierwszym kierunkiem jaki przychodzi nam go głowy to oczywiście Indie, czyli kolebka jogi. Dzięki takiemu wyjazdowi można poczuć się jak prawdziwy jogin, a także poszerzyć swoje horyzonty oraz wiedzę na temat tej praktyki. Jednym z najbardziej znanych centrów jogi jest Ananda w Himalajach w Indiach. Innym kierunkiem jest również Sri Lanka. Piękny, słoneczny klimat przyciąga zwolenników jogi do wielu ośrodków wypoczynkowych, które specjalizują się w organizowaniu zajęć z jogi. Rajskie wyspy, tj. Malediwy to idealne miejsce na praktykę jogi. Wiele ośrodków organizuje tam zajęcia nawet kilka razy dziennie i oczywiście odbywają się one na świeżym powietrzu. W takim klimacie bardzo przyjemnie jest ćwiczyć nad ciałem i umysłem.

Warto przeczytać!  Rola astronomii w codziennym życiu: od nawigacji po kalendarz

KKP