Najciekawsze role w karierze aktorskiej Nicolasa Cage’a

Nicolas Cage
Pomimo swoich lat, Nicolas Cage nadal zaliczany jest do grona najbardziej uzdolnionych aktorów, którzy nadal nagrywają ogromną ilość kasowych filmów | fot.: Autorstwa Georges Biard, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28205575

Nicolas Cage – hollywoodzki aktor, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Pomimo tego, że ma już prawie 60 lat (a dokładnie to 58) znany jest zarówno młodszym, jak również starszym pokoleniom. To nie tylko aktor, ale także reżyser i producent filmowy. Ciekawostką jest to, że jest on także bratankiem Fernarda Coppoli. Należy bowiem zaznaczyć, że prawdziwe nazwisko Cage’a to Nicolas Kim Coopola. Aktor może pochwalić się wieloma udanymi rolami filmowymi. Kilka z nich warto przypomnieć.

Con Air – lot skazańców

Jeden z najbardziej pamiętnych filmów, który święcił sukcesy wtedy, kiedy w użytku znajdowały się kasety VHS. Nicolas Cage wcielił się w rolę Camerona Poe, który jest skazańcem, mającym udać się na warunkowe zwolnienie. Podczas lotu samolotem grupa niebezpiecznych kryminalistów przejmuje władzę nad maszyną. Terroryzują oni całą załogę, doprowadzając do wielu ofiar śmiertelnych. Poe próbuje ostudzić ich zapędy, aby móc sprowadzić samolot bezpiecznie na ziemię. Czy mu się to uda? Tego filmu nie można pominąć.

Warto przeczytać!  Filmy i seriale o superbohaterach w 2020 roku – na które produkcje warto czekać?

Osiem milimetrów

Cage wcielił się w rolę prywatnego detektywa, którego zadaniem jest odnalezienie pewnej zamordowanej dziewczyny. Zlecenie to pochodzi od kobiety, która niedawno pochowała swojego męża-miliardera. Odnalazła ona w sejfie swojego męża kasetę, gdzie widać kulisy zabójstwa młodej ofiary. Wdowa jeszcze nie wie jaką przerażającą prawdę odkryje Cage w roli detektywa, jak również pozostała grupa śledczych.

Miasto aniołów

Do tej pory Cage występował w filmach sensacyjnych, ale tym razem przyszedł czas na melodramat. Aktor wcielił się w rolę anioła, który “odbiera” z ziemi duszę osób, jakie zakończyły swój żywot. Tym razem przyszło mu udać się po duszę mężczyzny chorego na serce. Anioł poznaje tym samym młodą lekarkę (w tej roli Meg Ryan). To spotkanie zmienia podejście anioła, który zakochuje się w pięknej kobiecie. Cage będzie musiał podjąć decyzję o tym, czy pozostaje aniołem z boskimi mocami, czy też chce spędzić resztę życia u boku ukochanej, ziemskiej kobiety.

Warto przeczytać!  Interesujące podcasty o popkulturze

Wpływ księżyca

Cage w roli romantycznej, która na dodatek przyniosła mu pierwszą nominację do Złotego Globu. Aktor wcielił się w postać jednorękiego pisarza. Dostaje on za zadanie zająć się narzeczoną swojego brata. Mężczyzna wyjeżdża do ich chorej matki. Pisarz i kobieta to dwa odmienne charaktery, ale pomiędzy nimi zaczyna rodzić się głębokie uczucie. Ciekawostką jest to, że w tym filmie zagrała także Cher.

Dzikość serca

To jedna z najbardziej pamiętnych postaci, którą zagrał aktor. Wcielił się on w role Sailora Ripley’a. On to razem ze swoją dziewczyną ucieka przed zbirami, którzy zostali wynajęci przez matkę kobiety. Do dzisiaj wiele osób ma w głowie obraz Sailora/Cage z charakterystyczną kurtką ze skóry węża. Sam film na stałe wpisał się już złotymi zgłoskami do kultowych, jeżeli chodzi o światową kinematografię.

Warto przeczytać!  Ciekawostki o najpopularniejszych bajkach Walta Disneya

Pomimo swoich lat, Nicolas Cage nadal zaliczany jest do grona najbardziej uzdolnionych aktorów, którzy nadal nagrywają ogromną ilość kasowych filmów, jakie można podziwiać w kinach.

ISC