Filmy i seriale w 2022 roku – na które produkcje warto czekać?

Stranger Things 4
Kolejny już sezon przygód najbardziej popularnych postaci ostatnich lat | fot.: stock.adobe.com

Jakie są daty najważniejszych premier w 2022 roku? Jakie filmy i seriale warto zobaczyć i na które warto czekać? Oto najlepsze tytuły najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Na tej liście są ciekawe seriale i dobre filmy, które trzeba zobaczyć od razu po premierze.

Najbardziej wyczekiwane seriale 2022

Sandman-sezon 1

Premiera ma być w pierwszej połowie 2022 roku na Netflixie, jest to serial z gatunku fantasy. Stworzony przez amerykanów serial na podstawie serii komiksów „Sandman” napisanych przez Neila Gaimana. Władca snu zostaje złapany w na początku XX wieku w wyniku okultystycznego rytuału. Sto lat później udaje mu się uwolnić, teraz jego zadaniem jest przywrócić ład w Śnieniu, czyli opuszczonym przez niego sto lat temu królestwie.

Warto przeczytać!  Sandman od Netflixa - czy ekranizacja się powiodła?

Moon Knight-sezon 1

W roku 2022 na Disney+ mają pojawić się superbohaterowie. Marc Spector cierpiący na zaburzenia tożsamości będący dawniej agentem CIA zostaje wciągnięty w wojnę bogów. Staje się gwiezdnym rycerzem po tym jak Bóg księżyca ratuje mu życie.

The Last of Us-sezon 1

Na HBO MAX ma pojawić się niedługo serial opowiadający o zniszczeniu współczesnej cywilizacji. Dwadzieścia lat po katastrofie główny bohater Joel zostaje zatrudniony do ratowania dziewczynki ze strefy kwarantanny. I choć początkowo wydaje się to łatwym zadaniem szybko przeobraża się to w brutalną i zapierająca dech w piersiach podróż. Serial powstaje na podstawie gry video na Playstation.

How I Met Your Father-sezon 1

Komedia, która ma powstać na platformie Hulu, opowiadająca o historii poznania się rodziców. Historia dzieje się w przyszłości i przenosi bohaterów do roku 2021, gdzie są w tym okresie swojego życia, w którym zastanawiają się kim są  i szukają miłości w dobie aplikacji randkowych.

Warto przeczytać!  Najciekawsze podcasty o rozwoju

Władca pierścieni-sezon 1

2 września na Amazonie będzie można obejrzeć serial na podstawie książek J.R.R. Tolkiena. Akcja ma się rozgrywać w Śródziemiu tysiące lat przed historiami, które wydarzyły się w Hobbicie. Mnóstwo ciekawych postaci i przygód, konfrontacji ze złem, które pojawia się w Śródziemiu.

Stranger Things-sezon 4

Kolejny już sezon przygód najbardziej popularnych postaci ostatnich lat. Akcja dzieje się w latach 80. w Ameryce. Po raz kolejny znika człowiek, gdy przyjaciele i rodzina zaczynają go szukać zostają uwikłani w tajne rządowe eksperymenty, siły nadprzyrodzone i straszne potwory. Serial będzie można obejrzeć na Netflixie.

Najbardziej wyczekiwane filmy 2022

Doktor Strange w multiwersum obłędu

Jest to kontynuacja filmu Marvela, o historii Avengersów. Nikogo nie trzeba przekonywać do pójścia do kina. Losy bohatera znów będą powiązane z takimi postaciami jak Spider Man lub inni bohaterowie Marvela. Ważne będą wydarzenia, które wydarzyły się w poprzedniej części Doktora Strange oraz filmu Avengers: Koniec gry. Jest to tytuł, na który wszyscy czekają z niecierpliwością.

Warto przeczytać!  Neil Gaiman - klasyk fantastyki

Jurassic World Dominion

Już w czerwcu w kinach pojawi się nowa część filmu przygodowego o dinozaurach. Ten film ma zamknąć trylogię, kontynuując wydarzenia które miały miejsce poprzednich dwóch częściach. Pojawią się nowi oraz dobrze już znani bohaterowie, a także nowe odmiany dinozaurów.

AOL