2020 MITSUBISHI ASX ujawnia sekrety na pokazie w Genewie

Mitsubishi ASX
Księga zamówień na nowy ASX zostanie otwarta jesienią tego roku, a pierwsze modele mają trafić do dealerów na początku 2020 roku | fot.: stock.adobe.com

Mitsubishi zdjął pokrywę ze swojego ASX-a nowej generacji podczas Geneva Motor Show w 2019 roku. Nowy Mitsubishi ASX (znacznie przewyższający poprzedni model) szczyci się nowym designem i silnikiem benzynowym, a także lepszą technologią.

Wzornictwo

Model 2020 ASX ma nowy, odważny wygląd dzięki “Dynamicznej osłonie” Mitsubishi, która, jak mówi Mitsubishi, wyraża wysoką wydajność i poczucie ochrony. Jest to ten sam język designu, który można znaleźć w nowym Mitsubishi L200. i jeśli w ogóle, to wygląda bardziej nowocześnie i klasycznie niż cokolwiek, co Mitsubishi produkował wcześniej. Stożkowe reflektory, które zakrzywiają się w przedniej kratce, są wyposażone w pełne diody LED i automatyczną wysoką wiązkę światła (Auto High Beam) do automatyzacji jazdy po wiejskich drogach. Nowy przedni zderzak jest bardziej wyrazisty niż poprzednio, a jego mocne linie barków sięgają do świateł tylnych. Do oferty dodano również kilka nowych, ciepłych kolorów farb na palecie. Należą do nich Red Diamond, bardzo atrakcyjny Sunshine Orange i Oak Brown.

Warto przeczytać!  Wprowadzenie do korzystania z Microsoft Office

Silnik i napęd 4WD

Pod maską nowego ASX-a znajduje się nowy silnik benzynowy o pojemności 2,0 litra (bez turbodoładowania), który został zaprojektowany tak, aby zapewnić doskonałe osiągi i ekonomiczną równowagę. Pięciobiegowa manualna skrzynia biegów jest w standardzie, lub możesz mieć CVT auto. Tak jak poprzednio, ASX 2020 jest standardowo wyposażony w układ napędu na 4 koła z możliwością wyboru przez kierowcę. Umożliwia on przełączanie pomiędzy napędem 2WD dla oszczędności i 4WD dla trakcji w locie. System posiada również tryb blokady 4WD, który maksymalizuje przyczepność na śliskim i łamanym podłożu. Działa on niezwykle dobrze, znajdując przyczepność nawet na zwykłych oponach letnich, co pozwala na dłuższą jazdę. Na oponach zimowych będziesz się śmiał przez całą zimę.

Warto przeczytać!  Eco driving - jak jeździć oszczędnie?

Nie jest to jednak trudny off-roader. Zamiast tego jest to SUV do miejskich przygód, który wyciągnie Cię z trudnego miejsca. Ten zestaw wynagradza komfort i wyrafinowanie, a jazda na ASX-ie jest wyjątkowo dobra. Hałas na drodze jest minimalny, a przestronna kabina sprawia, że długie podróże stają się przyjemnością. Mówiąc o kabinie, ASX 2020 został ulepszony w stosunku do starego modelu dzięki zastosowaniu lepszych materiałów i technologii.

Technologia i sprzęt

Należą do nich m.in. nowy system Smartphone-link Display Audio firmy Mitsubishi, który ma wbudowany 8-calowy ekran z nawigacją TomTom. Nowa tapicerka jest teraz dostępna w standardzie i opcjonalnie, z funkcjami takimi jak bezdotykowe wejście i start, podgrzewane fotele przednie i elektrycznie składane lusterka drzwiowe dostępne w standardzie.

Warto przeczytać!  Death Stranding – gra-rewolucja, czy przerost formy nad treścią?

Mitsubishi ASX to miejski SUV z miejscem dla pięciu pasażerów i dużym bagażnikiem (ponad 400 litrów). Zaprojektowany z myślą o życiu rodzinnym, z dwoma punktami ISOFIX na tylnych, najbardziej wysuniętych siedzeniach i podłogą bagażnika. Właściciele ASX’a twierdzą, że jest kuloodporny i choć Mitsubishi nie potrafiłby go tak nazwać, to z pewnością jest bardzo niezawodny. W 2011 r. ASX uzyskał maksymalną pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa według Euro NCAP, a model 2020 ma być podobny, choć lista systemów wspomagania bezpieczeństwa nie została jeszcze ogłoszona.

Księga zamówień na nowy ASX zostanie otwarta jesienią tego roku, a pierwsze modele mają trafić do dealerów na początku 2020 roku.

MSZ