2020 MITSUBISHI ASX ujawnia sekrety na pokazie w Genewie

Mitsubishi ASX
Księga zamówień na nowy ASX zostanie otwarta jesienią tego roku, a pierwsze modele mają trafić do dealerów na początku 2020 roku | fot.: stock.adobe.com

Mitsubishi zdjął pokrywę ze swojego ASX-a nowej generacji podczas Geneva Motor Show w 2019 roku. Nowy Mitsubishi ASX (znacznie przewyższający poprzedni model) szczyci się nowym designem i silnikiem benzynowym, a także lepszą technologią.

Wzornictwo

Model 2020 ASX ma nowy, odważny wygląd dzięki “Dynamicznej osłonie” Mitsubishi, która, jak mówi Mitsubishi, wyraża wysoką wydajność i poczucie ochrony. Jest to ten sam język designu, który można znaleźć w nowym Mitsubishi L200. i jeśli w ogóle, to wygląda bardziej nowocześnie i klasycznie niż cokolwiek, co Mitsubishi produkował wcześniej. Stożkowe reflektory, które zakrzywiają się w przedniej kratce, są wyposażone w pełne diody LED i automatyczną wysoką wiązkę światła (Auto High Beam) do automatyzacji jazdy po wiejskich drogach. Nowy przedni zderzak jest bardziej wyrazisty niż poprzednio, a jego mocne linie barków sięgają do świateł tylnych. Do oferty dodano również kilka nowych, ciepłych kolorów farb na palecie. Należą do nich Red Diamond, bardzo atrakcyjny Sunshine Orange i Oak Brown.

Warto przeczytać!  O polityce na YouTube

Silnik i napęd 4WD

Pod maską nowego ASX-a znajduje się nowy silnik benzynowy o pojemności 2,0 litra (bez turbodoładowania), który został zaprojektowany tak, aby zapewnić doskonałe osiągi i ekonomiczną równowagę. Pięciobiegowa manualna skrzynia biegów jest w standardzie, lub możesz mieć CVT auto. Tak jak poprzednio, ASX 2020 jest standardowo wyposażony w układ napędu na 4 koła z możliwością wyboru przez kierowcę. Umożliwia on przełączanie pomiędzy napędem 2WD dla oszczędności i 4WD dla trakcji w locie. System posiada również tryb blokady 4WD, który maksymalizuje przyczepność na śliskim i łamanym podłożu. Działa on niezwykle dobrze, znajdując przyczepność nawet na zwykłych oponach letnich, co pozwala na dłuższą jazdę. Na oponach zimowych będziesz się śmiał przez całą zimę.

Warto przeczytać!  O czym koniecznie trzeba wiedzieć, aby założyć i prowadzić sklep internetowy?

Nie jest to jednak trudny off-roader. Zamiast tego jest to SUV do miejskich przygód, który wyciągnie Cię z trudnego miejsca. Ten zestaw wynagradza komfort i wyrafinowanie, a jazda na ASX-ie jest wyjątkowo dobra. Hałas na drodze jest minimalny, a przestronna kabina sprawia, że długie podróże stają się przyjemnością. Mówiąc o kabinie, ASX 2020 został ulepszony w stosunku do starego modelu dzięki zastosowaniu lepszych materiałów i technologii.

Technologia i sprzęt

Należą do nich m.in. nowy system Smartphone-link Display Audio firmy Mitsubishi, który ma wbudowany 8-calowy ekran z nawigacją TomTom. Nowa tapicerka jest teraz dostępna w standardzie i opcjonalnie, z funkcjami takimi jak bezdotykowe wejście i start, podgrzewane fotele przednie i elektrycznie składane lusterka drzwiowe dostępne w standardzie.

Warto przeczytać!  10 najlepszych aplikacji do zarządzania czasem dla zapracowanych profesjonalistów

Mitsubishi ASX to miejski SUV z miejscem dla pięciu pasażerów i dużym bagażnikiem (ponad 400 litrów). Zaprojektowany z myślą o życiu rodzinnym, z dwoma punktami ISOFIX na tylnych, najbardziej wysuniętych siedzeniach i podłogą bagażnika. Właściciele ASX’a twierdzą, że jest kuloodporny i choć Mitsubishi nie potrafiłby go tak nazwać, to z pewnością jest bardzo niezawodny. W 2011 r. ASX uzyskał maksymalną pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa według Euro NCAP, a model 2020 ma być podobny, choć lista systemów wspomagania bezpieczeństwa nie została jeszcze ogłoszona.

Księga zamówień na nowy ASX zostanie otwarta jesienią tego roku, a pierwsze modele mają trafić do dealerów na początku 2020 roku.

MSZ