Mezoterapia igłowa na twarz – sposób na piękno?

mezoterapia igłowa
Warto pamiętać o tym, że efekt końcowy zależy od wybranego koktajlu substancji aktywnych | fot.: stock.adobe.com

Mezoterapia igłowa na twarz to jeden z chętniej wykonywanych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej. Zanim jednak zdecydujemy się poddać mezoterapii, powinniśmy się czegoś na jej temat dowiedzieć. W szczególności warto zdobyć wiedzę na temat wskazań i przeciwwskazań do jej wykonania, a także na temat przebiegu zabiegu. Wówczas będziemy mogli ocenić, czy jest on dla nas, czy raczej nie. 

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do poddania się mezoterapii igłowej na twarz?

Istnieje wiele wskazań do poddania się zabiegowi, jakim jest mezoterapia igłowa skóry twarzy. Jednym z nich jest na pewno wiotczenie skóry i utrata jej jędrności. Poza tym, mezoterapia igłowa jest wskazana osobom, które pragną dodać swojej cerze zdrowego i naturalnego blasku. Wśród wskazań do poddania się mezoterapii należy wyróżnić także przebarwienia oraz nadmierny łojotok. Osoby posiadające widoczne zmarszczki oraz cienie także powinny rozważyć wykonanie mezoterapii. Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do poddania się wspomnianemu zabiegowi, nie zawsze będzie można go wykonać. Mezoterapii igłowej nie mogą poddać się osoby mierzące się z aktywnymi chorobami nowotworowymi, jak również kobiety w ciąży i karmiące piersią. Z zabiegu tego nie będą mogły skorzystać także osoby borykające się z alergią na składnik preparatu, który miałby zostać wykorzystany w trakcie zabiegu. Wśród przeciwwskazań wymienić należy także stany zapalne i grzybicze naskórka. Dobra wiadomość jest taka, że wiele z wymienionych przeciwwskazań ma charakter przemijający. 

Warto przeczytać!  Zapachy na lato-jak wybrać idealnie męskie perfumy na upalne dni?

Jak przebiega zabieg i na jakie efekty można liczyć?

Pierwszym etapem jest oczywiście staranne oczyszczenie skóry ze wszelkich zanieczyszczeń. Następnie, przy pomocy cienkiej igły, bezpośrednio do skóry podawany jest starannie dobrany koktajl substancji aktywnych. Mają one za zadanie przeniknąć w głąb skóry i pozytywnie wpłynąć na jej kondycję i wygląd zewnętrzny. Warto dodać, że przed zabiegiem, skóra jest smarowana specjalnym kremem o właściwościach znieczulających. Dzięki temu, mezoterapia nie jest bolesna, raczej stwarza miejscowy dyskomfort, którego poziom zależny jest od indywidualnej tolerancji bólu.. Bezpośrednio po zabiegu cera może być co prawda zaczerwieniona, ale odpowiednia pielęgnacja szybko przywróci jej właściwy wygląd. Aby uniknąć powikłań w postaci opuchlizny czy świądu, należy przestrzegać zaleceń osoby, która wykonywała zabieg. Najlepiej, jeśli będzie to lekarz medycyny estetycznej lub sprawdzony i doświadczony kosmetolog.

Warto przeczytać!  Sposoby na zregenerowanie skóry po upalnym lecie w gabinecie medycyny estetycznej

Systematycznie wykonywana mezoterapia przywróci cerze blask, jak również dogłębnie ją nawilży. Dzięki temu wyjątkowemu zabiegowi można będzie również ujędrnić naskórek i zniwelować widoczność drobnych oznak starzenia się skóry. 

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który może okazać się wyjątkowo pomocny w wielu przypadkach. Ten mało bolesny zabieg sprawi, że cera stanie się jędrna, ale jednocześnie gładka i odżywiona. Zmarszczki zostaną spłycone, a te drobne mogą zostać nawet całkiem pokonane. Warto pamiętać o tym, że efekt końcowy zależy od wybranego koktajlu substancji aktywnych, warto więc uzgodnić nasze potrzeby i oczekiwania z kosmetologiem zanim przystąpimy do samego zabiegu.

AUB