Konsole Nintendo – porównanie dostępnych urządzeń

nintendo
Jeśli szukasz nowej konsoli Nintendo, masz do wyboru kilka różnych opcji | fot.: stock.adobe.com

Jeśli szukasz nowej konsoli Nintendo, masz do wyboru kilka różnych opcji. W tym artykule porównamy różne konsole Nintendo dostępne obecnie na rynku, abyś mógł zdecydować, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Wii

Najpierw spójrzmy na Wii i jego następcę, Wii U. Wii zostało wydane w 2006 roku i było najlepiej sprzedającą się konsolą w tamtym okresie; jednak została wycofana w 2013 roku ze względu na słabą sprzedaż w porównaniu do konkurentów. Mimo że Wii nie jest już produkowana, wciąż jest sporo gier, które warto kupić, w tym Mario Kart 8 i Super Smash Bros.

Wii U to konsola nowej generacji firmy Nintendo, która została wydana 18 listopada 2012 roku w Ameryce Północnej i Europie, a także 13 września 2013 roku w Australii. Konsola sprzedała się w 7 milionach egzemplarzy na całym świecie do marca 2016 r. Należy zauważyć, że Wii U nie jest wstecznie kompatybilny z Wii; oznacza to, że w nowym systemie nie można grać w gry z poprzedniej generacji.

Warto przeczytać!  Zamki i pałace na terenie Polski, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy

Nintendo Switch

Nintendo Switch to bardzo atrakcyjna opcja dla tych, którzy szukają mocniejszej konsoli, którą można zabrać ze sobą wszędzie. W porównaniu do swoich poprzedników jest to najbardziej zaawansowana i potężna konsola na rynku. Można grać w takie gry, jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey i wiele innych tytułów w zaciszu własnego domu lub gdziekolwiek się jest, dzięki przenośnemu ekranowi, który mieści się w torbie.

Nintendo Switch jest dostępny od prawie 2 lat i jest w tej chwili jedną z najlepiej sprzedających się konsol. Obecnie posiada sprzedaż 18 milionów sztuk na całym świecie od marca 2018 roku. Konsola jest wyposażona w 2 kontrolery: lewy i prawy kontroler Joy-Con. Można podłączyć do 4 kontrolerów jednocześnie, dzięki czemu łatwo grać ze znajomymi w gry wieloosobowe. Przełącznik Nintendo Switch ma kilka różnych portów z boku i z tyłu, w tym wyjście HDMI, port USB do ładowania i podłączania innych urządzeń, takich jak mysz lub klawiatura, oraz 3 przyciski (zasilanie, zwiększanie głośności i zmniejszanie głośności).  

Warto przeczytać!  Profesjonalne stanowisko dla graczy - na co warto zwrócić uwagę przy wyborze stołu i fotela gamingowego?

Nintendo Switch Lite

Najnowszą konsolą Nintendo na rynku jest Nintendo Switch Lite. Jest to bardziej kompaktową wersją oryginalnego Nintendo Switcha i nie posiada stacji dokującej ani wejścia HDMI, co czyni ją lżejszą od poprzednich. Podobnie jak w przypadku innych modeli z tej serii, można ją podłączyć do telewizora za pomocą adaptera lub odtwarzać bezprzewodowo bez użycia kabli, lub przewodów. Nintendo Switch Lite jest wyposażona w 2 kontrolery: lewy i prawy kontroler Joy-Con. Podobnie jak w przypadku Switch, istnieje możliwość podłączenia do 4 kontrolerów jednocześnie.

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS to przenośna konsola, która pozwala zabrać ze sobą ulubione gry w dowolne miejsce. Ponieważ jest starsza niż Wii U, istnieje wiele doskonałych gier z poprzedniej generacji, w które można grać również na tym systemie; Należą do nich Super Mario 3D Land i New Super Mario Bros. 2.

Warto przeczytać!  Death Stranding – gra-rewolucja, czy przerost formy nad treścią?

Nintendo 3DS XL to większa wersja oryginalnego 3DS z poprawioną rozdzielczością ekranu (480p). Jest również wyposażona w wysuwany rysik i dodatkowe przyciski ułatwiające rozgrywkę.

Nintendo DS to kolejna przenośna konsola firmy Nintendo, która została wydana w 2004 roku i sprzedała się w ponad 155 milionach sztuk na całym świecie do marca 2018 roku.

TTO