Konsole Nintendo – porównanie dostępnych urządzeń

nintendo
Jeśli szukasz nowej konsoli Nintendo, masz do wyboru kilka różnych opcji | fot.: stock.adobe.com

Jeśli szukasz nowej konsoli Nintendo, masz do wyboru kilka różnych opcji. W tym artykule porównamy różne konsole Nintendo dostępne obecnie na rynku, abyś mógł zdecydować, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Wii

Najpierw spójrzmy na Wii i jego następcę, Wii U. Wii zostało wydane w 2006 roku i było najlepiej sprzedającą się konsolą w tamtym okresie; jednak została wycofana w 2013 roku ze względu na słabą sprzedaż w porównaniu do konkurentów. Mimo że Wii nie jest już produkowana, wciąż jest sporo gier, które warto kupić, w tym Mario Kart 8 i Super Smash Bros.

Wii U to konsola nowej generacji firmy Nintendo, która została wydana 18 listopada 2012 roku w Ameryce Północnej i Europie, a także 13 września 2013 roku w Australii. Konsola sprzedała się w 7 milionach egzemplarzy na całym świecie do marca 2016 r. Należy zauważyć, że Wii U nie jest wstecznie kompatybilny z Wii; oznacza to, że w nowym systemie nie można grać w gry z poprzedniej generacji.

Warto przeczytać!  Chiny kończą budowę stacji kosmicznej - czy podbiją kosmos?

Nintendo Switch

Nintendo Switch to bardzo atrakcyjna opcja dla tych, którzy szukają mocniejszej konsoli, którą można zabrać ze sobą wszędzie. W porównaniu do swoich poprzedników jest to najbardziej zaawansowana i potężna konsola na rynku. Można grać w takie gry, jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey i wiele innych tytułów w zaciszu własnego domu lub gdziekolwiek się jest, dzięki przenośnemu ekranowi, który mieści się w torbie.

Nintendo Switch jest dostępny od prawie 2 lat i jest w tej chwili jedną z najlepiej sprzedających się konsol. Obecnie posiada sprzedaż 18 milionów sztuk na całym świecie od marca 2018 roku. Konsola jest wyposażona w 2 kontrolery: lewy i prawy kontroler Joy-Con. Można podłączyć do 4 kontrolerów jednocześnie, dzięki czemu łatwo grać ze znajomymi w gry wieloosobowe. Przełącznik Nintendo Switch ma kilka różnych portów z boku i z tyłu, w tym wyjście HDMI, port USB do ładowania i podłączania innych urządzeń, takich jak mysz lub klawiatura, oraz 3 przyciski (zasilanie, zwiększanie głośności i zmniejszanie głośności).  

Warto przeczytać!  Pierwszy tatuaż - to warto wiedzieć

Nintendo Switch Lite

Najnowszą konsolą Nintendo na rynku jest Nintendo Switch Lite. Jest to bardziej kompaktową wersją oryginalnego Nintendo Switcha i nie posiada stacji dokującej ani wejścia HDMI, co czyni ją lżejszą od poprzednich. Podobnie jak w przypadku innych modeli z tej serii, można ją podłączyć do telewizora za pomocą adaptera lub odtwarzać bezprzewodowo bez użycia kabli, lub przewodów. Nintendo Switch Lite jest wyposażona w 2 kontrolery: lewy i prawy kontroler Joy-Con. Podobnie jak w przypadku Switch, istnieje możliwość podłączenia do 4 kontrolerów jednocześnie.

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS to przenośna konsola, która pozwala zabrać ze sobą ulubione gry w dowolne miejsce. Ponieważ jest starsza niż Wii U, istnieje wiele doskonałych gier z poprzedniej generacji, w które można grać również na tym systemie; Należą do nich Super Mario 3D Land i New Super Mario Bros. 2.

Warto przeczytać!  Wyposażenie e-sportowca – co jest potrzebne, aby profesjonalnie „wejść do gry”?

Nintendo 3DS XL to większa wersja oryginalnego 3DS z poprawioną rozdzielczością ekranu (480p). Jest również wyposażona w wysuwany rysik i dodatkowe przyciski ułatwiające rozgrywkę.

Nintendo DS to kolejna przenośna konsola firmy Nintendo, która została wydana w 2004 roku i sprzedała się w ponad 155 milionach sztuk na całym świecie do marca 2018 roku.

TTO