Jakie rasy psów są najlepsze do mieszkania w bloku

king charles spaniel
Cavaliery to psy uległe, potrzebują odpowiedniej dawki ruchu | fot.: stock.adobe.com

Większość właścicieli psów wie, jak trudne może być wybranie idealnej rasy dla siebie. Jednak wybór najlepszych ras psów do mieszkań może być łatwy dzięki odpowiednim informacjom. Wybierając psa do mieszkania, należy wziąć pod uwagę znacznie więcej niż tylko najmniejsze rasy psów. Linienie, szczekanie i zapotrzebowanie na ruch to bardzo ważne czynniki, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o przygarnięciu psa. Oto cztery rasy psów, które świetnie się sprawdzą jako mieszkańcy mieszkania w bloku.

Cavalier king charles spaniel

Ta rasa spanieli ma słodki wyraz pyszczka, któremu trudno się oprzeć. Ich osobowość to odzwierciedla. Psy tej rasy zrobią niemal wszystko, by zadowolić swoich właścicieli, ale stają się smutne i zdystansowane, jeśli zostaną ukarane zbyt surowo za złe zachowanie. Są bardzo zależne od swoich właścicieli i będą stale przy Tobie. Najlepiej radzą sobie w domach, w których ktoś może być z nimi przez cały dzień. Uwielbiają wylegiwać się na kolanach. Wymagają regularnej pielęgnacji, zwłaszcza wiosną, kiedy mogą zrzucać nieco więcej sierści. Instynkt psów tej rasy może przejąć kontrolę, gdy przebywają na zewnątrz, więc przez cały czas powinny być na smyczy, aby nie biegały za ptakami lub wiewiórkami.

Warto przeczytać!  Najpopularniejsze rasy psów odpowiednie dla małych powierzchni - czym się charakteryzują?

Chihuahua

Chihuahua to najmniejsza rasa psów, ale nie daj się zwieść ich małym rozmiarom – potrafią być super bezczelne. Uwielbiają się bawić i jeśli uda się je przekonać, że rywalizacja w zawodach jest fajna, bardzo dobrze poradzą sobie w zajęciach takich jak trening zwinności i posłuszeństwa. Chihuahua lubi być zajęty. Będzie podążać za tobą po domu i będzie chciał być zaangażowany we wszystko co robisz. Ponieważ są tak małe, można je łatwo zabrać ze sobą wszędzie. Są doskonałymi psami-stróżami, ponieważ myślą, że są większe niż w rzeczywistości, ale jednocześnie uwielbiają przytulać się do właścicieli.

Chihuahua szczeniak
Nazwa tej rasy psów pochodzi od miejscowości i stanu w Meksyku | fot.: stock.adobe.com

Szpic miniaturowy

Szpice miniaturowe kolejna rasa psów, które myślą, że są większe niż w rzeczywistości. Bez namysłu zmierzą się z większym psem, co czasami może wpędzić je w kłopoty. Jeśli są odpowiednio wychowane, mogą dogadać się z innymi zwierzętami domowymi lub zwierzętami, które napotykają na ulicy. Jednak nie radzą sobie dobrze z dziećmi, które mogą ciągnąć ich miękką sierść lub przypadkowo na nie nadepnąć. Szpice są dość niezależne i zdarza się, że robią wszystko po swojemu. Nie oznacza to jednak, że nie lubią się przytulać. Z przyjemnością zwijają się na kolanach właściciela na drzemkę, zwłaszcza gdy się starzeją.

Warto przeczytać!  Telewizory OLED i QLED – co oferują, czym się różnią i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Szpic miniaturowy
Szpice są dość niezależne i zdarza się, że robią wszystko po swojemu | fot.: stock.adobe.com

Hawańczyk

Psy tej rasy są uroczymi kłębuszkami futra, które mają więcej energii, niż mogłoby się wydawać. Bardzo przywiązują się do swoich właścicieli i przez cały czas lojalnie pozostają u ich boku. Niestety oznacza to, że mają skłonność do lęku separacyjnego. Tak długo, jak ktoś jest z nimi w ciągu dnia, radzą sobie dobrze i nie szczekają niepotrzebnie. Lubią wyglądać przez okna i często szczekają na przechodniów, żeby się przywitać. Potrzebują dużo ruchu i dobrze sobie radzą w domu z innymi zwierzętami lub dziećmi.

Hawańczyk pies
Jest to pies żywy, radosny, potrzebuje kontaktu z człowiekiem | fot.: stock.adobe.com

Wszystkie psy są urocze, i tak naprawdę ciężko jest jednoznacznie wybrać rasę odpowiednią dla wszystkich. Tak naprawdę od właściciela zależy, jakiego psa wybierze. Jedyne o czym należy pamiętać jest to, że pies zawsze musi czuć się kochany przez swoich właścicieli oraz to, że musi mieć zapewnioną odpowiednią opiekę.

Warto przeczytać!  Alternatywy dla dzbanka filtrującego

JBI