Interesujące podcasty o popkulturze

podcast o popkulturze
Podcasty stanowią świetne narzędzie do dzielenia się swoją pasją (jako twórca) czy poszerzaniu swojej wiedzy i ciekawie spędzania czasu (jako słuchacz) | fot.: stock.adobe.com

Podcasty to dość popularna forma wyrażania swoich poglądów, przekazywania wiedzy oraz dzielenia się swoją pasją w internecie, która z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów oraz co najważniejsze – nowych twórców. Wśród najpopularniejszych tematów tego typu twórczości należy między innymi szeroko pojęta popkultura – media, kino oraz literatura, która podana w tak przyjaznej formie ma szansę zyska jeszcze więcej nowych pasjonatów.

Dlaczego jeszcze warto słuchać podcastów o popkulturze?

Podcasty o popkulturze to również świetny sposób na rozwijanie swoich zainteresowań oraz poszerzanie horyzontów, bez konieczności wychodzenia z domu czy konieczności inwestycji w drogie kursy i szkolenia. Odpowiednio przedstawione tematy, nawet te pozornie mało porywające mogą przyciągnąć wielu słuchaczy i poszerzyć grono zainteresowanych danym tematem. Na dodatek dzięki wygodnej formie krótkiego słuchowiska podcasty mogą być słuchane nie tylko w zaciszu własnego domu, ale również w drodze do pracy, szkoły, podczas treningu i spaceru, sprawiając że nawet podczas odpoczynku możemy nauczyć się czegoś nowego. 

Warto przeczytać!  Jakie filmy animowane stały się ważnymi dziełami w historii światowej kinematografii?

Najbardziej interesujące Polskie podcasty o popkulturze – lista

Napisy końcowe

Podcast stworzony przez Oskara Rogowskiego i Radosława Pisule porusza tematy nowości filmowych oraz ich analizą, dzieląc się wiedzą na temat kinematografii. Kilkudziesięciominutowe materiały z pewnością umilą słuchaczom nie jeden wieczór i sprawią, że bilety do kina na najnowsze produkcje rozejdą się jak ciepłe bułeczki.

Myszmasz

Czyli audycje przybliżające słuchaczom ciekawostki ze świata filmów, seriali i komiksów w sam raz dla osób interesujących się szeroko pojętą popkulturą. Ta prawdziwa skarbnica ciekawostek oraz informacji, które zainteresują każdego ciekawego świata popkultury słuchacza. Również sama lekka forma słuchowisk sprawia, że przypadnie ono do gustu, nawet nieco młodszym słuchaczom.

Niezatapialni

Podcast o tematyce gier, który oprócz głównego tematu porusza również aspekty filmu czy popkultury. Twórcy audycji – Iga Ewa Smoleńska, Dominik Gąska i Tomasz Pstrągowski co tydzień dzielą się swoją wiedzą ze słuchaczami zachęcając jednocześnie do poznawania niesamowitego świata gier, który znacznie wykracza poza dobrze znane, klasyczne pozycje.

Warto przeczytać!  5 najlepszych aplikacji do czytania książek na urządzeniach mobilnych

Podsumowanie

Podcasty stanowią świetne narzędzie do dzielenia się swoją pasją (jako twórca) czy poszerzaniu swojej wiedzy i ciekawie spędzania czasu (jako słuchacz). Dzięki wygodnej formie krótkich nagrań mogą one umilić czas, nawet podczas spaceru czy podróży do pracy. Do najpopularniejszych oraz najbardziej interesujących polskich podcastów należy m.in podcast Napisy Końcowe, Myszmasz oraz Niezatapialni. Poruszają one zarówno tematy związane z kinematografią, grami czy szeroko pojętą popkulturą, edukując swoich słuchaczy w niezwykle przyjemny dla ucha sposób. Ponadto często audycje, których ilość oscyluje od 1 do nawet 7 nagrań w tygodniu gwarantują wiele godzin interesujących rozmów na interesujący słuchaczy temat – bez obaw o brak nowych odcinków do słuchania.

ZKO

Warto przeczytać!  Dziki Zachód i kino. Dlaczego dziś nie kręci się westernów?