Elon Musk – zbawca ludzkości?

elon musk
Wizja Elona Muska, jest dość specyficzna. Uważa on, że może czekać nas zagłada, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie azylu na Marsie | fot.: Autorstwa Duncan.Hull - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76353307

Elon Musk to osoba, o której słyszał praktycznie każdy. Swój sukces zawdzięcza własnej ciężkiej pracy. Nie został dziedzicem sporego majątku. Elon od dzieciństwa był miłośnikiem komputerów. Pierwszą grę wideo — Blaster stworzył już w wieku 12-lat. Już we wczesnych latach młodości uznał, iż do osiągnięcia sukcesu, należy zająć się Internetem, kosmosem oraz czystą energią.

Imperium Elona Muska 

W 1992 Elon Musk otworzył firmę wraz ze swoim bratem o nazwie Zip2. Ich celem było stworzenie strony internetowej, do publikowania treści prasowej. Bracia współpracowali razem z Kimbalem Musa’em, który stworzył wraz z nimi “przewodnik po mieście” dedykowany branży wydawniczej. Projekt odniósł tak duży sukces, że dzięki zainteresowaniu takich wydawców jak The New York Times, czy Chicago Tribune, firmę przejął Compaq za kwotę 307 milionów dolarów. W ten sposób Elon Musk w wieku 28 lat stał się milionerem. W późniejszym okresie założył firmę zajmującą się płatnościami internetowymi o nazwie X.com oraz SpaceX — przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego. Elon Musk dodatkowo jest twórcą Internetu satelitarnego — Starlink, dzięki któremu dostęp do Internetu jest możliwy na całym świecie. W kolejnych latach zajął się produkcją samochodów elektrycznych — Tesla, czy produkcją ogniw fotowoltaicznych pod szyldem SolarCity. W portfolio Elona Muska, znajduje się szereg innych przedsiębiorstw dzięki, którym biznesmen stworzył własne imperium i stał się najbogatszym człowiekiem świata.

Warto przeczytać!  Media społecznościowe jako narzędzie do budowania marki osobistej

Innowacyjne projekty Elona Muska

Pierwszym pomysłem Elona Muska, jest kolonizacja Marsa. Uznał, iż w roku 2024 na Marsie powstaną pierwsze kolonie. Jego planem jest podgrzanie tej planety, poprzez przesunięcie jej bieguna. Może być to podróż tylko w jedną stronę. Kolejnym pomysłem jest Hyperloop, czyli nowy środek transportu. Miałby cechować się szybkością porównywalną do samolotów, a zarazem ceną zrównaną z transportem drogowym. W projekcie miałaby znajdować się specjalna rura o obniżonym ciśnieniu, a do podróży zostałaby wykorzystana kapsuła. Trzecim pomysłem Elona Muska, jest wybudowanie wąskich, podziemnych tuneli, którymi miałyby przemieszczać się samochody Tesla. Wykorzystane zostałyby specjalne mechanizmy spuszczające pojazdy pod powierzchnię ziemi, dzięki czemu zostaje ograniczone ryzyko powstawania korków. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych projektów jest możliwość przemieszczania się jedynie autonomicznymi pojazdami. Musk uznał, iż najwięcej wypadków jest spowodowanych ludzkimi błędami. Jeżeliby wyeliminować ten czynnik, jazda stałaby się w pełni bezpieczna. Wprowadzenie pojazdów autonomicznych oraz prowadzonych przez ludzi nie sprawdzi się, ponieważ może w dalszym ciągu dochodzić do wielu kolizji. Elon Musk stworzył wiele innowacyjnych projektów, dzięki którym życie ludzkie mogłoby zostać ułatwione. Być może niektóre z nich wraz z upływem czasu zostaną wprowadzone.

Warto przeczytać!  Komputer gamingowy vs konsola do gier - na co warto postawić

Wizja Elona Muska, jest dość specyficzna. Uważa on, że może czekać nas zagłada, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie azylu na Marsie. Jednakże najważniejsze jest dla niego wprowadzenie większej ilości źródeł odnawialnych, stworzenie autonomicznych pojazdów oraz kolei, dzięki którym podróż stanie się o wiele szybsza. 

NCZ