Najlepsze smartfony fotograficzne do 2000 zł

smartfon do zdjęć
Wszystkie czynniki, jakimi powinien charakteryzować się smartfon, są ściśle określone przez oczekiwania kupującego | fot.: stock.adobe.com

W dobie współczesnych technologii smartfony coraz częściej zastępują podstawowe modele aparatów. Nie bez powodu. W dzisiejszych czasach nie trzeba fortuny, aby móc pozwolić sobie na smartfon do dwóch tysięcy złotych, który spokojnie spełni oczekiwania związane z świetnym aparatem i ciekawymi fotografiami w dobrej jakości. Poza tym w przeciwieństwie do aparatu – smartfon jest wielofunkcyjny, kompaktowy i zawsze masz go pod ręką. 

Smartfon do zdjęć – jaki powinien być?

Wszystkie czynniki, jakimi powinien charakteryzować się smartfon, są ściśle określone przez oczekiwania kupującego. Podwójne, potrójne czy nawet cztery tylne aparaty są coraz bardziej powszechne na rozbudowanym rynku smartfonów. Warto mieć na uwadze, że z reguły nie wpływają one bezpośrednio na jakość wykonanych zdjęć, lecz mają znaczenie w kwestii funkcjonalności (np. zoom, funkcja rozmytego tła, jakość nagrywanych filmów). W przypadku wideo 6K lub 8K należy pamiętać, aby smartfon miał odpowiednią pojemność pamięci masowej. W tym przypadku powinno być to minimum 64GB, lecz pewniejszym wyborem byłoby 128GB, a nawet więcej. Zapewni to odpowiedni komfort, aby nie zgrywać zdjęć do pamięci zewnętrznej lub na komputer zbyt często. 

Warto przeczytać!  Przegląd aplikacji na system Android, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne

Ranking polecanych smartfonów fotograficznych do 2 tysięcy złotych 

1. Samsung Galaxy M52 5G

Jeden z najlepszych wyborów w kwestii smartfonów w przedziale cenowym do półtora tysiąca na rynku – i nie tylko pod względem fotografii. Charakteryzuje się niezwykłą szybkością, niezłym procesorem oraz wyświetlaczem, który zapewnia niesamowitą płynność, jeśli chodzi o pracę na systemie Android. Jego pamięć masowa to 128GB, a tylni aparat to 64 + 12 + 5 Mpx. Niestety nie posiada funkcji stabilizacji optycznej. Rozdzielczość wyświetlacza to 1080×2400 pikseli. 

2. Samsung Galaxy A53 5G

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, posiada funkcję stabilizacji optycznej (w tym przedziale cenowej to nadal rzadko spotykane). Charakteryzuje się szczegółowymi fotografiami oraz świetnym odwzorowaniem barw i kolorów. Jeśli chodzi o specyfikację tylny aparat to 64 Mpx + 12 Mpx + 2 x 5 Mpx, natomiast przedni – 32 Mpx, więc świetnie sprawdzi się także w kwestii selfie z frontowego aparatu. Poza tym smartfon pracuje na najnowszym systemie Android, a użytkownicy polecają go także ze względu na wygląd wizualny – prezentuje się zgrabnie i elegancko. 

Warto przeczytać!  Przyglądamy się dostępnym współcześnie słuchawkom bezprzewodowym. Co mają do zaoferowania?

3. Xiaomi Mi 11 lite 

Smartfon wyróżnia się konstrukcją lekką jak piórko. Moduł aparatu jest prawie płaski, dzięki czemu wygląd pozostaje smukły i odpowiednio wyważony. Jest również niezwykle wygodny i komfortowy w użyciu. Model od Xiaomi posiada technologie TrueColor, 10-bitową głębię kolorów oraz wysoką rozdzielczość wyświetlacza (2400×1080 pikseli). Aparat główny to 64 Mpx. Oprócz tego mamy do czynienia z dwoma obiektywami: ultraszerokokątnym oraz telemakro (zapewniającym powiększenie). Przedni aparat posiada rozdzielczość 16 Mpx. 

Rynek smartfonów to mnóstwo modeli, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z poszczególnymi producentami i ich propozycjami. Uniknie to rozczarowania oraz spełni oczekiwania konsumenckie, a my będziemy cieszyć się dobrym sprzętem w odpowiedniej cenie. Należy pamiętać, aby unikać pochopnych i impulsywnych decyzji – w końcu po zakupie chcemy się nacieszyć z odpowiednio wydanych pieniędzy.

Warto przeczytać!  Ciekawostki na temat najnowszych kart graficznych i procesorów komputerowych

KBO