Najbardziej przyszłościowe języki obce

Piękna młoda dziewczyna w białej koszuli i jeansach na szarym tle
Chcąc osiągnąć zawodowy sukces musimy postawić na systematyczną naukę języka angielskiego | fot.: stock.adobe.com

Znajomość języków obcych to ogromny atut na rynku pracy. Wiele osób zastanawia się którego języka się uczyć, aby kariera poszybowała w górę. Mamy kilka podpowiedzi na językowe pewniaki.

Najbardziej potrzebne języki obce na rynku pracy

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest absolutną koniecznością. Bez niego trudno nam będzie odnieść zawodowy sukces. Zwłaszcza jeśli planujemy karierę w międzynarodowej korporacji. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy dostęp do ogromnej ilości materiałów po angielsku. Dzięki temu możemy się uczyć angielskiego w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy dowolne urządzenie oraz oczywiście internet. Możemy się uczyć o dowolnej porze dnia i nocy. 

Warto też zwrócić szczególną uwagę na języki, którymi posługują się nasi sąsiedzi, czyli rosyjski i niemiecki. Niemcy są naszym największym partnerem biznesowym, a więc  biegła znajomość niemieckiego jest ogromnym atutem. Zwłaszcza jeśli ktoś zamierza pracować w usługach czy handlu. A co z rosyjskim? Ten piękny i melodyjny język obecnie jest traktowany nieco po macoszemu. A należy wiedzieć, że był on obowiązkowo nauczany w polskich szkołach do roku 1993. W innych krajach Unii Europejskiej rosyjskie nie budzie tak silnych, często negatywnych emocji. 

Warto przeczytać!  Jak samemu pozycjonować stronę internetową w wyszukiwarce?

Jeżeli mówimy o językach naszych wschodnich sąsiadów, to nie możemy zapominać o ukraińskim czy białoruskim. Zwłaszcza, że Polska ma coraz szersze kontakty z tymi państwami. A obywatele tych krajów bardzo często chcą robić interesy u nas.

Odrobina egzotyki, czyli najbardziej oplacalne jezyki obce

Kilka lat temu ogromną popularnością zaczęły się cieszyć języki egzotyczne, takie jak chiński, japoński czy koreański. Posługiwanie się takim językiem jest dosyć rzadkie i może być ogromnym atutem na rozmowie kwalifikacyjnej. Zwłaszcza jeśli nasz potencjalny pracodawca posiada partnerów na Dalekim Wschodzie. Ale rzadkie języki to nie tylko języki pochodzące z Azji. Możemy także zainteresować się nauką szwedzkiego, islandzkiego, chorwackiego, litewskiego czy węgierskiego.  Opcji do wyboru jest naprawdę bardzo wiele. Jeżeli nie możemy zdecydować się na dany język to warto wybrać się na kilka próbnych lekcji w szkole językowej. Dzięki temu dowiemy się który z języków obcych najbardziej nam odpowiada. 

Warto przeczytać!  Kim jest kiper i jakie kursy trzeba przejść, aby się nim stać?

Języki obce – rynek pracy

Chcąc osiągnąć zawodowy sukces musimy postawić na systematyczną naukę języka angielskiego. Jego znajomość jest nieodzowna jak umiejętność obsługi komputera czy prawo jazdy. A co z innymi językami. Ich znajomość jest niewątpliwym atutem, bez względu na to w jakiej branży chcemy pracować. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty warto zacząć naukę od najmłodszych lat. Obecnie już niemowlaki zaczynają swoją pierwszą przygodę z angielskim. A co z innymi językami obcymi? Tutaj mamy ogromne pole do popisu. Możemy wybrać taki język, który nam się podoba i którego nauka sprawia nam prawdziwą przyjemność. Nie ma sensu się uczyć na przykład chińskiego, bo akurat taka panuje moda. Bez pasji i odpowiedniego zaangażowania nigdy nie będziemy w stanie się go nauczyć na zadowalającym poziomie

Warto przeczytać!  Prognozy na 2020 rok – jakie zawody będą najbardziej „w cenie”?