Sposoby na opadającą powiekę

opadająca powieka
Pierwszym ze sposobów na pozbycie się opadającej powieki są ćwiczenia. Jest to najtańszy sposób na poprawę wyglądu okolicy oczu | fot.: stock.adobe.com

Opadające powieki sprawiają, że osoba borykająca się z tym problemem często wygląda na senną oraz smutną. Wpływ na wygląd powiek ma genetyka, wiek oraz choroby. Problem ten wpływa nie tylko na wygląd twarzy, ale także ma znaczenie zdrowotne. Opadająca powieka może przyczyniać się do zaburzenia pola widzenia. Na szczęście istnieją sposoby na poradzenie sobie z tym kłopotem.

Ćwiczenia na opadającą powiekę

Pierwszym ze sposobów na pozbycie się opadającej powieki są ćwiczenia. Jest to najtańszy sposób na poprawę wyglądu okolicy oczu. Wraz z wiekiem skórze zaczyna brakować kolagenu, staje się ona mniej elastyczna i jędrna. Stosując ćwiczenia, możemy wzmocnić mięśnie, a także ujędrnić i odżywić skórę. Ważne jest jednak, aby wykonywać je regularnie, gdyż tylko systematyczność da efekty.
Jedno z ćwiczeń polega na otwarciu szeroko oczu, nie marszcząc czoła. Należy przez kilka sekund trzymać szeroko otwarte oczy, a następnie powoli zamknąć oczy. Ćwiczenie powtarzamy pięć razy. W internecie znajduje się wiele filmików, na których zaprezentowane jest jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.

Warto przeczytać!  Najczęstsze choroby paznokci i jak je rozpoznać

Kosmetyki na opadającą powiekę

Oprócz ćwiczeń ważne jest stosowanie kosmetyków z dobrym składem. Połączenie ćwiczeń wraz z odpowiednimi kosmetykami mogą dać naprawdę zadowalające efekty. Ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry powiek. Krem powinien być odpowiednio dobrany do wieku oraz rodzaju skóry. Uwagę należy zwrócić na to, w jaki sposób nakładany jest krem w okolicy oczu. Nakładanie kosmetyku powinno rozpocząć się od wewnętrznego kącika, delikatnie wklepując krem, przenosimy się w stronę górnej powieki. Krem rozprowadzamy dookoła oka, kierując się do wewnętrznego kącika oka.
Promienie słoneczne również negatywnie wpływają na stan powiek. Dlatego konieczne jest używanie każdego dnia kremu z filtrem, a także unikanie zbyt długiego przebywania na słońcu.

Zabieg na opadającą powiekę

Pozbycie się problemu opadającej powieki nie zawsze udaje się rozwiązać naturalnymi sposobami. Zdarza się, iż konieczne jest poddanie się zabiegowi korekty powiek, nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Opadające powieki mogą sprawiać problem podczas wykonywania codziennych czynności. Istnieje kilka rodzajów zabiegu na opadające powieki. Jedną z metod jest bleforoplastyka, polega na wycięciu nadmiaru skóry. Metoda ta daje długotrwałe efekty. Zaletą jest to, iż blizny nie są widoczne. Po zabiegu nie jest konieczna długa rekonwalescencja. Kolejne z metod to: uniesienie brwi za pomocą nici liftingujących, czy bezinwazyjne obkurczanie tkanek. Przy wyborze metody potrzebna jest jednak wizyta u lekarza, który ustali czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych oraz pomoże wybrać najlepszy rodzaj zabiegu.

Warto przeczytać!  Drogocenne składniki kosmetyczne – dlaczego warto w nie inwestować?

Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie problemu opadającej powieki. Możemy spróbować, stosując ćwiczenia czy używając odpowiednich kosmetyków. Jeśli jednak metody te zawodzą, a problem się pogłębia, warto udać się do eksperta. Specjalista będzie szukać odpowiedniego rozwiązania, które nie będzie miało negatywnego wpływu na zdrowie.

NPA