Kenia – fantastyczna podróż po Czarnym Lądzie

Kenia flamingi
Kenia to państwo, które jest niezwykle malownicze, więc każdy kto uwielbia podróżować oraz eksplorować nowe obszary, z pewnością się tutaj odnajdzie | fot.: stock.adobe.com

Kenia to fascynujące państwo, które położone jest nad Oceanem Indyjskim. Kraj choć biedny jest niezwykły, interesujący, warty tego by udać się w podróż w tamte strony, jest to też raj dla fotografów, którzy mogą właśnie tam uchwycić świetne kadry.

Co należy wiedzieć o Kenii przed udaniem się w tamte strony Afryki?

Kenia to państwo, które jest niezwykle malownicze, więc każdy kto uwielbia podróżować oraz eksplorować nowe obszary, z pewnością się tutaj odnajdzie. W Kenii masz możliwość nurkowania z żółwiami oraz delfinami, na wyspie Wasini, co będzie świetnym doświadczeniem. Oprócz Nairobi, warto też zwiedzić Mombasę, czyli drugie co do wielkości miasto Kenii. Port w Mombasie, obsługuje też państwa, które sąsiadują z Kenią a nie mają dostępu do morza. Vasco da Gama był pierwszym europejskim podróżnikiem, który przybył do Mombasy, miało to miejsce w 1498r. Portugalczycy zdobyli Mombasę w 1500r., zakładając na jej terenie, Fort Jesus. Mając nieco więcej czasu, warto też udać się do Shimba Hills National Reserve, jest to rezerwat, który mieści się w odległości 15 km. od brzegu Oceanu Indyjskiego i 30 km. od Mombasy. Malindi Marine National Park to najstarszy morski park narodowy w całej Afryce, stanowi gratkę dla każdego turysty, który chce odkrywać Czarny Ląd, jednak również dla Afrykanów jest to cel podróży, gdyż tylko w Kenii jest tego typu atrakcja. Miłośnicy historii będą zapewne chcieli udać się 16 km. od Malindi, gdzie znajdują się ruiny Gede. Zagadką na którą nadal nie potrafią odpowiedzieć historycy jest fakt, dlaczego w XVII w., mieszkańcy opuścili ten ośrodek. Jak widać, Kenia ma wiele intrygujących zagadek oraz atrakcji, które warto odkrywać. 

Warto przeczytać!  Najjaśniejsze obiekty nocnego nieba: przewodnik dla miłośników astronomii

Co warto zwiedzić w Kenii, jak rozplanować pobyt? 

Przybywając do Nairobi, która jest stolicą Kenii, należy udać się do Muzeum Karen Blixen, gdzie pisarka spędziła siedemnaście lat swego życia. Muzeum które pełniło rolę farmy oraz domu, odegrało ważną rolę w filmie ‘Pożegnanie z Afryką’, który to film spotkał się z uznaniem publiczności, zdobywając szereg Oscarów. Przebywając w tym muzeum, które kiedyś było farmą, można wczuć się w rolę plantatora kawy, poczuć ducha Afryki czasów kolonialnych. Drugiego dnia pobytu w Kenii, turyści zwykle wybierają się do Parku Narodowego Masai Mara, można zobaczyć tam krokodyle oraz hipopotamy, ich naturalne zachowanie, będzie to gratką dla ludzi, którzy dotychczas dzikie zwierzęta widzieli jedynie w ZOO. Chętne osoby mogą wybrać się do wioski Masajów, by odkryć jaki tryb życia prowadzi to bardzo popularne, półkoczownicze plemię. Kolejnym krokiem będzie wizyta w Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Masz tutaj możliwość zobaczenia słynnych lwów z czarną grzywą, zobaczysz też wygasły wulkan Longonot oraz poza lwami inne dzikie zwierzęta. Jeśli lubisz rośliny i chcesz zobaczyć coś, czego zapewne jeszcze nie uświadczyłeś, poleca się zwiedzenie lasu wilczomlecza kandelabrowego, który przypomina kaktus, jednakże jest o wiele większy, sięga na wysokość 10 metrów. Teraz warto powrócić do Nairobi, by mieć możliwość stamtąd odlecieć do Diani Beach, jednej z najwspanialszych plaży na świecie. Decyzja należy do Ciebie, bądź odpoczywasz wygrzewając się na plaży, masz też możliwość odpoczynku aktywnego, możesz oddać się nurkowaniu, surfowaniu bądź też spróbować snorkelingu. Z pewnością, czas spędzony w Afryce, będzie niezwykle owocny, pełen emocji. 

Warto przeczytać!  Luksusowe pociągi - czyli podróż życia

RAD