Skuteczne sposoby na łysienie

wypadanie włosów
W zależności od tego, jak duży jest Twój problem związany z łysieniem będziesz mieć do wyboru wiele ścieżek leczenia | fot.: stock.adobe.com

Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, coraz powszechniejszym problemem staje się łysienie. U większości mężczyzn wynika to najczęściej z trudności natury hormonalnej. Męskie łysienie z reguły jest tym, które nazywamy androgenowym. Jeśli kobiety łysieją to wynika to bardzo często z braku odpowiednich składników odżywczych w diecie czy zbyt dużej ilości stresu. Oczywiście nie są to sztywne definicje. Warto pamiętać, że wśród kobiet zdarzają się takie, które mają w organizmie więcej testosteronu i przez to cierpią na łysienie androgenowe, a u mężczyzn stres wpływa na powiększające się zakola, czy charakterystyczny łysiejący czubek głowy. Jeśli należysz do tych rzadkich przypadków – zapoznaj się z przygotowanym przez nas tekstem. Dla Ciebie również znajdzie się antidotum na konkretną bolączkę. Ten artykuł ma na celu nie tyle wyliczać wszystkie niedogodności estetyczne, zdrowotne związane z łysieniem, ale przedstawić rozwiązania, które pomogą w prawidłowy sposób uporać się z tą dolegliwością!

Kluczowa jest diagnoza

Czy problem wypadania włosów dotyczy właśnie Ciebie? To zdecydowanie Twój problem, jeśli w ciągu dnia tracisz więcej, niż sto włosów. Oczywiście wypadanie włosów jest zupełnie naturalnym stanem fizjologicznym. Jeśli nie chorujesz to dziennie wypadnie Ci ich od pięćdziesięciu do stu i nie powinno to wzbudzać niepokoju. Jeśli jednak wypada ich znacznie więcej, a czyszcząc swoją szczotkę zauważasz, ile włosów musisz wyrzucić, zainteresuj się tematem łysienia. Przyjrzyj się sobie pod wieloma kątami. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę! 

Warto przeczytać!  Maraton - jak się przygotować

Podejmij właściwe kroki

Zastanów się czy Twoje włosy narażone są na czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, a może zmiany klimatu? Jak wyglądają Twoje dni – czy przeżywasz bardzo dużo stresów związanych z codziennymi obowiązkami? Przyjrzyj się jak wygląda pielęgnacja Twoich włosów. Podchodzisz do nich z delikatnością, stosujesz dobrze dobrane kosmetyki i serwujesz im profesjonalne zabiegi na włosy, a może szarpiesz nimi w pośpiechu, niedokładnie zmywasz szampon i stosujesz zbyt ciężkie odżywki? Jeśli nie jesteś w stanie wprost stwierdzić, że problemy z łysieniem mogą wynikać z czynników zewnętrznych udaj się na konsultację do dermatologa. On z pewnością wskaże Ci, co należy zmienić, by Twoje włosy i skóra głowy miały się lepiej oraz wdroży odpowiednie leczenie, jeśli będzie to konieczne. Zadbaj o siebie i pozwól sobie pomóc!

Warto przeczytać!  Nowoczesne metody leczenia łysienia: od terapii PRP po zaawansowane przeszczepy włosów

Co pomoże Twoim włosom?

W zależności od tego, jak duży jest Twój problem związany z łysieniem będziesz mieć do wyboru wiele ścieżek leczenia. Dermatolodzy często zalecają przyjmowanie leków. Dla mężczyzn z łysieniem androgenowym poleca się doustne stosowanie środków, które zahamują nadmierną produkcję testosteronu oraz zabiegi, które mają pobudzić mieszki włosowe do produkcji nowych włosów. U kobiet przy wyborze odpowiednich leków idzie się w stronę poprawy ukrwienia i wzmocnienia mieszków włosowych oraz uzupełnienia niedoborów w organizmie, które są kluczowe w walce o piękne i zdrowe włosy. Jeśli łysienie ma podłoże hormonalne – zdecydowaną poprawę przynieść powinno leczenie endokrynologiczne.

W naszym artykule rekomendujemy stosowanie profesjonalnych zabiegów na włosy, do których zalicza się mezoterapia skóry głowy oraz stosowanie preparatu pozyskiwanego z krwi autologicznej (własnej pacjenta), czyli tak zwanego osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe potrafi przynieść wspaniałe efekty przy łysieniu plackowatym i androgenowym. Już po trzech sesjach z wykorzystaniem osocza dochodzi do zwiększenia liczby włosów! Jeśli nie przekonują Ciebie nasze słowa, wystarczy, że wpiszesz w Internecie: osocze bogatopłytkowe – efekty. Przekonasz się u jak wielu osób to się sprawdziło!

Warto przeczytać!  Kosmetyki z apteki za kilka złotych

Nie poddawaj się!

W ramach podsumowania przyjrzyjmy się, jakie kroki musisz podjąć, by znaleźć rozwiązanie dla Twojego problemu łysienia. Przede wszystkim zorientuj się, czy to na pewno dotyczy Ciebie. Może popadasz w panikę i widzisz problem tam, gdzie w ogóle jego nie ma? Jeśli jednak dostrzeżesz niepokojące sygnały, zastanów się jak wygląda Twoja dieta, tryb życia i pielęgnacja włosów. Wiedząc najważniejsze udaj się do specjalisty – lekarza dermatologa, a on na pewno wskaże Ci dużo rozwiązań. Pamiętaj, że oprócz leczenia doustnego, czy odpowiednich wcierek, masz w zanadrzu profesjonalne zabiegi na włosy, które mogą raz na zawsze zlikwidować Twój problem. 

AGA