Skuteczne sposoby na łysienie

wypadanie włosów
W zależności od tego, jak duży jest Twój problem związany z łysieniem będziesz mieć do wyboru wiele ścieżek leczenia | fot.: stock.adobe.com

Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, coraz powszechniejszym problemem staje się łysienie. U większości mężczyzn wynika to najczęściej z trudności natury hormonalnej. Męskie łysienie z reguły jest tym, które nazywamy androgenowym. Jeśli kobiety łysieją to wynika to bardzo często z braku odpowiednich składników odżywczych w diecie czy zbyt dużej ilości stresu. Oczywiście nie są to sztywne definicje. Warto pamiętać, że wśród kobiet zdarzają się takie, które mają w organizmie więcej testosteronu i przez to cierpią na łysienie androgenowe, a u mężczyzn stres wpływa na powiększające się zakola, czy charakterystyczny łysiejący czubek głowy. Jeśli należysz do tych rzadkich przypadków – zapoznaj się z przygotowanym przez nas tekstem. Dla Ciebie również znajdzie się antidotum na konkretną bolączkę. Ten artykuł ma na celu nie tyle wyliczać wszystkie niedogodności estetyczne, zdrowotne związane z łysieniem, ale przedstawić rozwiązania, które pomogą w prawidłowy sposób uporać się z tą dolegliwością!

Kluczowa jest diagnoza

Czy problem wypadania włosów dotyczy właśnie Ciebie? To zdecydowanie Twój problem, jeśli w ciągu dnia tracisz więcej, niż sto włosów. Oczywiście wypadanie włosów jest zupełnie naturalnym stanem fizjologicznym. Jeśli nie chorujesz to dziennie wypadnie Ci ich od pięćdziesięciu do stu i nie powinno to wzbudzać niepokoju. Jeśli jednak wypada ich znacznie więcej, a czyszcząc swoją szczotkę zauważasz, ile włosów musisz wyrzucić, zainteresuj się tematem łysienia. Przyjrzyj się sobie pod wieloma kątami. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę! 

Warto przeczytać!  Niewybaczalne grzechy na siłowni

Podejmij właściwe kroki

Zastanów się czy Twoje włosy narażone są na czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, a może zmiany klimatu? Jak wyglądają Twoje dni – czy przeżywasz bardzo dużo stresów związanych z codziennymi obowiązkami? Przyjrzyj się jak wygląda pielęgnacja Twoich włosów. Podchodzisz do nich z delikatnością, stosujesz dobrze dobrane kosmetyki i serwujesz im profesjonalne zabiegi na włosy, a może szarpiesz nimi w pośpiechu, niedokładnie zmywasz szampon i stosujesz zbyt ciężkie odżywki? Jeśli nie jesteś w stanie wprost stwierdzić, że problemy z łysieniem mogą wynikać z czynników zewnętrznych udaj się na konsultację do dermatologa. On z pewnością wskaże Ci, co należy zmienić, by Twoje włosy i skóra głowy miały się lepiej oraz wdroży odpowiednie leczenie, jeśli będzie to konieczne. Zadbaj o siebie i pozwól sobie pomóc!

Warto przeczytać!  Medycyna estetyczna - z jakich zabiegów mogą korzystać mężczyźni?

Co pomoże Twoim włosom?

W zależności od tego, jak duży jest Twój problem związany z łysieniem będziesz mieć do wyboru wiele ścieżek leczenia. Dermatolodzy często zalecają przyjmowanie leków. Dla mężczyzn z łysieniem androgenowym poleca się doustne stosowanie środków, które zahamują nadmierną produkcję testosteronu oraz zabiegi, które mają pobudzić mieszki włosowe do produkcji nowych włosów. U kobiet przy wyborze odpowiednich leków idzie się w stronę poprawy ukrwienia i wzmocnienia mieszków włosowych oraz uzupełnienia niedoborów w organizmie, które są kluczowe w walce o piękne i zdrowe włosy. Jeśli łysienie ma podłoże hormonalne – zdecydowaną poprawę przynieść powinno leczenie endokrynologiczne.

W naszym artykule rekomendujemy stosowanie profesjonalnych zabiegów na włosy, do których zalicza się mezoterapia skóry głowy oraz stosowanie preparatu pozyskiwanego z krwi autologicznej (własnej pacjenta), czyli tak zwanego osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe potrafi przynieść wspaniałe efekty przy łysieniu plackowatym i androgenowym. Już po trzech sesjach z wykorzystaniem osocza dochodzi do zwiększenia liczby włosów! Jeśli nie przekonują Ciebie nasze słowa, wystarczy, że wpiszesz w Internecie: osocze bogatopłytkowe – efekty. Przekonasz się u jak wielu osób to się sprawdziło!

Warto przeczytać!  Siłownia, bieganie, basen – jaki rodzaj aktywności fizycznej daje najlepsze efekty w walce z nadwagą?

Nie poddawaj się!

W ramach podsumowania przyjrzyjmy się, jakie kroki musisz podjąć, by znaleźć rozwiązanie dla Twojego problemu łysienia. Przede wszystkim zorientuj się, czy to na pewno dotyczy Ciebie. Może popadasz w panikę i widzisz problem tam, gdzie w ogóle jego nie ma? Jeśli jednak dostrzeżesz niepokojące sygnały, zastanów się jak wygląda Twoja dieta, tryb życia i pielęgnacja włosów. Wiedząc najważniejsze udaj się do specjalisty – lekarza dermatologa, a on na pewno wskaże Ci dużo rozwiązań. Pamiętaj, że oprócz leczenia doustnego, czy odpowiednich wcierek, masz w zanadrzu profesjonalne zabiegi na włosy, które mogą raz na zawsze zlikwidować Twój problem. 

AGA