Najpiękniejsze zakątki Nowej Zelandii. Co warto zobaczyć na tej malowniczej wyspie?

Queenstown Nowa zelandia
Queenstown – miasto w Nowej Zelandii, na Wyspie Południowej w prowincji Otago nad jeziorem Wakatipu | fot.: stock.adobe.com

Od zawsze marzysz o tym, by odwiedzić jakieś bardzo urokliwe, niezwykle malownicze miejsce na naszej planecie, jednak nie masz kompletnie pomysłu na to, gdzie wybrać się tego lata, na wakacjach, albo po prostu w przerwie od pracy, na urlopie w ciągu całego roku? Chcesz przeżyć razem ze swoimi bliskimi niezapomnianą przygodę? Najwyższy czas poznać Nową Zelandię, kraj, który ma tak bardzo zróżnicowaną przyrodę, że podczas zwiedzania nie raz nie dwa zaskoczy cię swoimi urokami. Które miejsca na tej wydawałoby się niewielkiej i małej wyspie są szczególnie godne odwiedzenia?

Poznaj najważniejsze informacje związane z Nową Zelandią

Nowa Zelandia jest osobną wyspą, znajdującą się na południowy wschód od Australii. W skład tego kraju wchodzą dwie główne wyspy – Północna i Południowa oraz wiele innych mniejszych wysepek. Społeczeństwo tego miejsca posługuje się głównie językiem angielskim oraz nowozelandzkim. Jeśli chodzi o władze, panuje tutaj monarchia konstytucyjna. Mieszka na tym obszarze niewiele ponad 4,5 miliona osób na powierzchni nieco większej niż 2,6 tysięcy km2. Ta niewielka wyspa jeśli chodzi o położenie geograficzne jest bardzo wyjątkowym miejscem, na którym znajdują się równocześnie gejzery wodne, lodowce, wulkany, fiordy i subtropikalne lasy. 

Warto przeczytać!  Gdzie wyjechać na majówkę - TOP pomysły na weekend

Które miejsca są najpiękniejsze?

Cała Nowa Zelandia jest bardzo malownicza, obojętnie gdzie byś pojechał. Miejscami szczególnie godnymi zwiedzenia będą na pewno przepiękna panorama Auckland, na wzniesieniu Mount Eden, czyli taki punkt widokowy, który znajduje się na powierzchni wygasłego już wulkanu. Na Wai-O-Tapu znajduje się jeden z najpiękniejszych parków termalnych, z kolei wybierając się do Kerosene Creek możesz zażyć kąpieli w gorącej rzece, która przypomina trochę jacuzzi. Na pewno warto zobaczyć wodospad na rzece Huka Falls. Ciekawostką jest, że przepływa tamtędy aż 22 tysięcy litrów wody na jedną sekundę. Koniecznie podczas zwiedzania Nowej Zelandii odwiedź Te Mata Peak, w okolicy Napier, skąd widać typowe dla tego ukształtowania terenu zielone wzgórza, na których można spotkać również owce. Nie przegap w trakcie podróży po tych wsypach Pancake Rocks, które przypominają swoim wyglądem naleśniki. 

Warto przeczytać!  Co należy wiedzieć o Urban Exploration?

Jaka jest kultura mieszkańców Nowej Zelandii? Jak się tam żyje?

Nowozelandczycy są niezwykle przyjaznymi osobami, skupionymi przede wszystkim głównie  na turystyce. Ludzie, którzy tutaj mieszkają wydawałoby się, że nie mają jakichś utartych tradycji czy też zwyczajów. Lubią ubierać się na czarno i chodzić boso.

Podsumowanie 

Tak na prawdę miejsc godnych odwiedzenia w Nowej Zelandii jest całe mnóstwo. Jeziora, góry, wzniesienia, wzgórza, wodospady, ciekawe ukształtowanie terenu, przepiękne widoki, w końcu niezwykła, niespotykana przyroda sprawia, że cała podróż do Nowej Zelandii staje się wspaniałą, niezapomnianą przygodą. Nowa Zelandia zaprasza wszystkich, którzy chcą w jednym miejscu odwiedzić tak wiele zróżnicowanych między sobą miejsc. 

JKO