Kremy na jesień i zimę do różnych typów cery – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

krem na zimę
Jeśli chcemy mieć pewność, że skóra ma ciągłą ochronę przed zimnem oraz deszczem czy śniegiem, to dobrze jest stosować kremy na jesień i zimę do różnych typów cery regularnie | fot.: stock.adobe.com

Jesień oraz zima to szczególne okresy, w których warto dbać o swoją cerę. Dobrze jest więc dobrać odpowiednie kosmetyki, dzięki którym nasza twarz czy też ręce będą uodpornione przed zimnem i chłodnym wiatrem, które mogą wyrządzić niemałą szkodę skórze. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze kremów na jesień i zimę do różnych typów cery.

Czym kierować się przy wyborze kremów na jesień i zimę?

Przede wszystkim dobrze jest, aby tego rodzaju kremy były:

  • wyposażone w składniki regenerujące,
  • wyposażone w nienasycone kwasy tłuszczowe,
  • dobrze nawilżające,
  • świetną ochroną przed promieniowaniem UV.

Należy pamiętać, że jesienią i zimą skóra również może ucierpieć od nadmiernego promieniowania słonecznego, dlatego tak ważne jest, aby wybierać takie kremy, które będą stanowiły fantastyczną barierę ochronną. Dobrze jest także wybierać kremy, które znakomicie poradzą sobie z ochroną okolic wokół oczu, które są bardzo podatne na zimne i chłodne powietrze występujące zarówno jesienią, jak i zimą. Kremy na jesień i zimę do różnych typów cery powinny również zawierać w sobie dużo witamin i naturalnych składników, które będą fantastycznie odnawiać i ochraniać twarz, ręce czy też dekolt.

Warto przeczytać!  Jak zregenerować skórę po okresie największych upałów?

Jak często stosować kremy jesienią i zimą?

Jeśli chcemy mieć pewność, że skóra ma ciągłą ochronę przed zimnem oraz deszczem czy śniegiem, to dobrze jest stosować kremy na jesień i zimę do różnych typów cery regularnie. Warto zatem, by kremy były nakładane rano i wieczorem. Należy pamiętać, aby kremy nakładać najlepiej bez makijażu, a wieczorem warto je nakładać przed spaniem tak, by miały czas na dobre wchłonięcie się w skórę przed położeniem się do łóżka. W zimę oraz jesienią trzeba z większą częstotliwością dbać również o skórę rąk, dlatego dobrze jest mieć w torebce czy w plecaku krem, który najlepiej zawiera witaminę C, która znakomicie odnawia naskórek. Warto też zaznaczyć, że zimą można używać samego kremu chroniącego skórę bez makijażu, dzięki czemu skóra może odpocząć, a jednocześnie też jest znakomicie chroniona i nawilżona. Trzeba mieć także na uwadze to, że nawet gdy wkłada się rękawiczki czy szaliki, to wcześniej skórę, należy odpowiednio przygotować tak, by wiatr, który może przedostać się przez ubranie i nie zaszkodził delikatnej cerze. Co ważne, to kremy na jesień oraz zimę zalecane są nie tylko dzieciom, ale również kobietom i mężczyznom.

Warto przeczytać!  Jakie zabiegi kosmetyczne są najchętniej wybierane zimą?

Czy można zmieniać kremy jesienią i zimą?

Najważniejsze jest to, aby dostarczać skórze codzienną i całodobową ochronę przed zimnem, deszczem czy też promieniowaniem słonecznym, dlatego też można zmieniać w trakcie takiej kuracji kremy, w zależności od tego, jaki się ma w swojej kosmetyczce. Dobrze jest jednak pamiętać, aby kremy te były dostosowane do jesiennej deszczowej pory oraz do zimowych chłodnych dni i wieczorów. Dzięki temu da się zabezpieczyć odpowiednio swoją skórę, przez co na wiosnę będzie ona w idealnym stanie. Warto też pamiętać o tym, że kremy mogą mieć różne zapachy, co sprawia, że szczególnie dłonie będą przepięknie pachnieć, co jest niewątpliwie kolejnym plusem dbania o cerę w zimę i jesienią. Gdy nie chce się wprowadzić monotonii w takich zabiegach, jak dbanie o swoją cerę zimą oraz jesienią, to można również zmieniać zapachy kremów.

Warto przeczytać!  Dior Sauvage: dzika natura w butelce

Czy zimą oraz jesienią trzeba także kremować usta?

Usta, oczy oraz nos są bardzo wrażliwymi miejscami, o które trzeba należycie dbać, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Dobrze jest pamiętać, by zwłaszcza przed wyjściem użyć kremu na usta i nos oraz okolice oczu. Nawet jeśli wkładamy szczelny szalik, to wiatr i mróz może się przedostać do ust, co mogłoby się skończyć ich popękaniem. Dlatego tak ważne jest to, aby regularnie kremować usta, niezależnie od tego, jakiej są one wielkości.

Warto też pamiętać, że można wybierać uniwersalne kremy na jesień i zimę, dzięki czemu można się nimi smarować, niezależnie od tego, jaki ma się rodzaj cery. Tego rodzaju rozwiązanie jest świetne, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, przez  co każdy domownik może używać regularnie kremów i tym sposobem chroni swoją cerę i przede wszystkim opóźnia proces starzenia się skóry.

KFE