Uwielbiasz dekorować dom własnoręcznie wykonanymi dodatkami? Oto garść atrakcyjnych pomysłów!

Świąteczne dekoracje w kuchni
W tym artykule podpowiemy, jakie dodatki przygotowane własnymi rękoma umożliwią nam uatrakcyjnienie pomieszczeń w naszym domu | fot.: stock.adobe.com

Surowe wnętrze pozbawione ozdób wydaje się być mało przytulne. W związku z tym warto zadbać o kilka elementów dekoracyjnych, które podkreślą jego wyjątkowość oraz sprawią, że będzie przyjemniejsze w odbiorze. Rynek obecnie jest bogaty w różnego rodzaju produkty pozwalające na udekorowanie pomieszczeń. Są jednak osoby, które zdecydowanie stawiają na te wykonane samodzielnie. W tym artykule podpowiemy, jakie dodatki przygotowane własnymi rękoma umożliwią nam uatrakcyjnienie pomieszczeń w naszym domu. 

Oryginalne wieszaki na klucze lub ściereczki kuchenne wykonane ze sztućców

Nikogo nie zdziwi fakt, że wieszaki potrafią stanowić element dekoracyjny pomieszczenia, w którym się znajdują. Rewelacyjnym pomysłem na ich nietuzinkową odsłonę mogą być te wykonane ze sztućców. Aby móc je stworzyć wystarczy kilka widelców oraz łyżek, drewniane deseczki, farba akrylowa w wybranym przez siebie kolorze, pędzel, a także mocny klej. Kiedy zaopatrzymy się w wyżej wymienione produkty, możemy zabrać się do wykonania wieszaków. W pierwszej kolejności należy przetrzeć deseczki papierem ściernym, zetrzeć z nich powstały podczas przecierania kurz i następnie pomalować farbą akrylową. Pozostawić do wyschnięcia. Następnym krokiem jest wygięcie rączek sztućców tak, aby utworzyły wieszak. Ułatwić nam tą czynność może uprzednie zamoczenie ich w gorącej wodzie. Tak przygotowane sztućce należy przykleić do deseczek i poczekać aż wyschną. Wieszaki z powodzeniem można zawiesić przy użyciu haczyków w wybranym przez siebie miejscu. Efekt wow gwarantowany. 

Warto przeczytać!  Czym kierować się przy wyborze materaca?

Obrazy z przedmiotów codziennego użytku

Ciekawym pomysłem na oryginalne udekorowanie wnętrza, jest stworzenie obrazów z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. W tej roli świetnie sprawdzą się ozdobne torby prezentowe, biżuteria, koronkowe serwetki, papier ozdobny czy nawet stare aparaty fotograficzne. W przypadku produktów płaskich, takich jak uprzednio wspomniane torby ozdobne, serwetki z koronki czy ozdobny papier, wystarczy umieścić je w ramki i zawiesić w wybranym przez siebie pomieszczeniu. Jeżeli mowa o przedmiotach cięższych i wypukłych jak biżuteria czy stare aparaty fotograficzne, koniecznym będzie zadbanie o ich solidne powieszenie na ścianie. Kiedy to już zostanie wykonane, kolejnym krokiem będzie dodanie do nich ramek. 

Wazon zdobiony skórzanym paskiem 

Jeżeli posiadamy w domu skórzany pasek, którego planujemy się pozbyć, warto dać mu drugie życie i potraktować jako ozdobę dla wazonu. Wystarczy, że owiniemy nim wazon i dzięki temu uzyskamy nietuzinkowy efekt. Najlepiej w tego typu zdobieniu sprawdzi się okrągły flakon. Warto również na próbę owinąć wyżej wspomniany i sprawdzić, czy jeden pasek pozwoli nam na pokrycie go w całości. Jeżeli okaże się niewystarczający, powinno się wykorzystać w tym celu drugi pasek. Co ciekawe, nie musimy posiłkować się klejem. Wystarczy, że sprzączkę od pierwszego paska zapniemy na dziurce drugiego i gotowe. Tak przygotowana ozdoba niewątpliwie zrobi wrażenie na domownikach oraz każdym, kto nas odwiedzi. 

Warto przeczytać!  Z początkiem 2020 roku zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące segregacji śmieci - co musisz wiedzieć?

Jak sami widzimy pomysłów na oryginalne ozdoby jest naprawdę wiele, a co istotne wiele półproduktów posiadamy w swoich domach. 

ABR