Rumień – czym jest, kiedy powstaje i jak można się go pozbyć?

rumień
Jeżeli rumień nie znika samoistnie i utrzymuje się dłuższy czas należy skorzystać z pomocy specjalistów | fot.: stock.aodbe.com

Pojawienie się rumienia jest skutkiem rozszerzenia się naczyń krwionośnych, przypadek ten rozpoznać można dzięki pojawiającym się czerwonym fragmentom skóry, mocno odznaczającym się na brzegach. Wyróżnione między innymi zostały rumienie, takie jak:

  • guzowaty,
  • wędrujący (po ugryzieniu kleszcza),
  • zakaźny,
  • nagły,
  • wielopostaciowy.

Każdy rodzaj rumienia zostaje wywoływany przez różną przyczynę, ma inny przebieg oraz inaczej dobiera się do niego sposób działania, którego celem jest pozbycie się go.

Przyczyny powstawania rumienia

Występowanie rumienia wiąże się z wieloma powodami, może pojawiać się on pod wpływem emocji, a także stresu, najczęściej rumień tego rodzaju znika samoistnie, często w szybkim tempie. Jeżeli rumień pojawił się na rozległych częściach ciała lub utrzymuje się dłuższy okres należy bezzwłocznie udać się do lekarza, może okazać się, iż jest on wynikiem poważnej choroby lub wskazywać na stan zapalny skóry.
W przypadku rumieńców, które pojawiają się bez związku z poważnymi chorobami, największa ilość z nich pojawia się na twarzy, są one wynikiem pojawienia się takich czynników jak:

  • alergia,
  • przebywanie w niskiej lub wysokiej temperaturze,
  • zażycie niektórych leków,
  • zdenerwowanie, emocje, stres,
  • spożycie alkoholu,
  • wzrost ciśnienia.
Warto przeczytać!  Toksyna botulinowa – zastosowania medyczne poza kosmetologią

Jak pozbyć się rumienia?

Jeżeli rumień nie znika samoistnie i utrzymuje się dłuższy czas należy skorzystać z pomocy specjalistów. Leczenie i sposób pozbycia się rumienia zależy od przyczyn, które doprowadziły do jego powstania. Najbardziej doraźną formą pozbycia się rumienia są różnego rodzaju żele, kremy lub maści, mają one za zadanie działanie miejscowe, które polega na zwężeniu naczynek krwionośnych oraz uszczelnieniu ich.
Powstałe zabiegi na rumień cieszą się coraz większą sławą, pomagają szybko i bezboleśnie pozbyć się plam na ciele. Zamykanie naczynek IPL, inaczej laseroterapia, polega na naświetlaniu miejsca zarumienionego, zabieg ten sprawia, że rozszerzone naczynka ulegają zwężaniu.  Jest to najpopularniejszy zabieg dla cery naczynkowej i skłonnej do zaczerwienień. Technologia IPL poza działaniem na naczynia położone pod powierzchnią skóry, ma także wpływ na te osadzone głębiej.
Metoda ta jest bezbolesna i pozwala na skuteczne pozbycie się widocznych, rozszerzonych naczyń krwionośnych. Zwykle wystarcza od 1 do 5 takich zabiegów, aby przyniósł on oczekiwane rezultaty. Zabiegi dla skóry naczynkowej mają głównie na celu poprawę krążenia, obkurczenie naczyń krwionośnych, działanie przeciwobrzękowe, stymulację produkcji kolagenu, oraz wzmocnienie i uszczelnienie naczyń włosowatych.

Należy zwracać uwagę na powstające na naszym ciele rumienie, w przypadku trudnych, regularnie pojawiających się plam, konieczna jest konsultacja z lekarzem, mogą one bowiem wskazywać na poważną chorobę lub problemy z naczyniami krwionośnymi. W przypadku odrzucenia wszelkich możliwości choroby pomocą służą nam osoby wykształcone w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Wraz z nami ustalą oni sposób działania, który pomoże zlikwidować uciążliwe zaczerwienienia skóry i twarzy.

Warto przeczytać!  Jak wczesne wykrycie czerniaka może ocalić Ci życie

AKA