Najskuteczniejsze metody usuwania zbędnego owłosienia – co warto o nich wiedzieć?

fotoepilacja
Fotodepilacja bazuje zatem na zniszczeniu cebulki włosowej za pomocą wiązki światła produkowanej przez głowicę urządzenia | fot.: stock.adobe.com

Niechciane owłosienie to problem, który spędza sen z powiek wielu kobietom. Tymczasem na rynku dostępny jest szeroki wybór metod, które pozwalają trwale pozbyć się włosków i cieszyć się gładką skórą przez cały rok. Jedną z nich jest depilacja laserowa przeciwwskazania do wykonania tej metody to przede wszystkim skłonność do pękania naczynek czy konieczność ekspozycji słonecznej bezpośrednio po zakończonym zabiegu. Niemniej, lista zalet jest naprawdę długa, dlatego wiele kobiet decyduje się na jej wykonanie.

Depilacja SHR – na czym polega?

Depilacja SHR  zyskuje coraz większą popularność. To nowoczesny sposób na trwałe usuwanie niechcianego owłosienia, wykazują ogromną skuteczność. To innowacyjna metoda, która służy do usuwania grubych i ciemnych, ale również cienkich i jasnych włosów. Jest odpowiednia dla wszystkich fototypach skóry, niezależnie od pory roku, ponieważ światło słoneczne nie stanowi tutaj przeciwwskazania. Gwarantuje trwałe efekty, wykonywana jest bez znieczulenia. Nie wymaga również rekonwalescencji. Przede wszystkim jednak zapewnia trwałe usuwanie włosków. Metoda SHR, czyli Super Hair Removal bazuje na emisji wielu krótkich pulsów w jednym podstawowym impulsie świetlnym. Różnica w porównaniu do tradycyjnego działania IPL polega jednak na  nieosiągalnej do tej pory kontroli częstotliwości emitowanych pulsów. Efektem tego jest wyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu. Ponadto podczas zabiegu wykorzystywany jest nowoczesny system chłodzenia głowicy, który poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu. 

Warto przeczytać!  Oczyszczanie wodorowe twarzy – co warto o nim wiedzieć?

Jak działa epilacja IPL?

Najważniejsze jest uświadomienie sobie, że promieniowanie elektromagnetyczne oddziałuje na organizm w różny sposób, co wynika przede wszystkim od parametrów urządzenia. Urządzenie do epilacji IPL, produkuje dokładnie taką wiązkę promienia, która wpływa bezpośrednio nie tylko na barwnik znajdujący się we  włosach, ale jednocześnie podnosi jego temperaturę w taki sposób, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez możliwości uszkodzenia otaczającej ją skóry. Proces ten określany jest selektywną fototermolizą – selektywną, ponieważ urządzenie działa na konkretny obszar skóry. Znaczenie mają także przerwy następujące pomiędzy impulsami, które kierowane są do cebulki włosowej. Prawidłowe ustawienie aparatu umożliwia skórze „odpoczynek” i usunięcie co najmniej połowy energii każdego strzału. W ten sposób zabieg Depilacji IPL jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie powoduje przegrzewania skóry, a w konsekwencji jej poparzenia. Fotodepilacja bazuje zatem na zniszczeniu cebulki włosowej za pomocą wiązki światła produkowanej przez głowicę urządzenia. W jaki sposób światło dociera głęboko do wnętrza skóry i dociera do konkretnego włosa? Dzieje się tak, ponieważ światło to w rzeczywistości promieniowanie elektromagnetyczne. Specjalnie opracowane rozwiązania technologiczne pozwalają ukierunkować wiązkę światła i skierować ją idealnie w cebulkę. Zabieg wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach lub w warunkach domowych przy pomocy specjalnych urządzeń.

Warto przeczytać!  Klucz do pielęgnacji: zrozumieć porowatość włosów

IIM