Najpiękniejsze lasy i parki w Polsce

Biebrzański Park Narodowy
Biebrzański Park Narodowy | fot.: stock.adobe.com

Zdecydowana większość z nas lubi spędzać czas na łonie natury. Nawet jeśli na swoje miejsce zamieszkania wybraliśmy miasto, chcemy od czasu do czasu odetchnąć w miejscu spokojnym i pełnym zieleni. Za takie można zaś uznać las bądź park. Poniżej scharakteryzowano po krótce trzy parki narodowe, które uchodzą za wyjątkowo piękne i godne odwiedzenia. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może poszukiwać czegoś innego. Jeśli nie wiemy, które miejsce odwiedzić, zaufajmy po prostu własnej intuicji. 

Biebrzański Park Narodowy

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, który park odwiedzić, rozważmy wyprawę do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to największy park narodowy w Polsce. Miejsce to wyróżnia się obecnością rozległych torfowisk. Nietrudno zgadnąć, że spotkać tu można rośliny oraz zwierzęta, których trudno poszukiwać w innych częściach kraju. Biebrzański Park Narodowy to miejsce idealne przede wszystkim dla samotników bądź dla osób, które pragną odpocząć od towarzystwa innych ludzi. Na szlakach raczej nie spotkamy wielu turystów. Wynika to w dużej mierze z ogromnych rozmiarów tego wyjątkowego miejsca. 

Warto przeczytać!  Czym tak naprawdę jest voodoo?

A może Tatrzański Park Narodowy?

Miłośnicy gór i wymagających szlaków powinni pokusić się o odwiedziny w Tatrzańskim Parku Narodowym. Miejsce to oferuje nam naprawdę przepiękne, wręcz zapierające dech w piersiach widoki. Warto mieć świadomość tego, że w Tatrzańskim Parku Narodowym znajduje się najbardziej wymagający szlak w Polsce, jakim jest Orla Perć. Może on doprowadzić śmiałków między innymi na Kozi Wierch. Jeśli odwiedzamy ten park po raz pierwszy, lepiej zdecydować się na mniej wymagający szlak, chyba że bardzo cenimy sobie wyzwania. Wydaje się, że na wycieczkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego warto byłoby kogoś ze sobą zabrać. Jest to szczególnie istotne, jeżeli wybieramy się na trudny szlak. W górach musimy bowiem liczyć się z wieloma potencjalnymi zagrożeniami, którym we dwoje łatwiej stawić czoła. Nie zapominajmy także o tym, że pogoda w górach szybko się zmienia. Bądźmy więc przygotowani na wszystkie warunki atmosferyczne, a na pewno nic nas nie zaskoczy. 

Warto przeczytać!  Chorwacja na weekend - co zobaczyć?

Kochasz skały? Odwiedź Park Narodowy Gór Stołowych

Godny naszych odwiedzin jest również Park Narodowy Gór Stołowych. Miejsce to przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom labiryntów skalnych, których w tym parku nie brakuje. Ponadto, każdy kto zdecyduje się na wycieczkę do tego miejsca będzie mógł podziwiać nietypowe, płaskie niczym powierzchnia stołu wierzchołki gór. Można będzie również pozachwycać się przepięknymi krajobrazami, które najlepiej podziwiać z wysokich skał. 

Interesujących parków narodowych w naszym kraju nie brakuje. Wśród nich wyróżniają się chociażby… Jeżeli chcemy więc odpocząć od miejskiego zgiełku, warto odwiedzić któryś z wymienionych parków. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni z takiej wyprawy. Pamiętajmy jednak o tym, aby odpowiednio się do niej przygotować. W parkach narodowych należy przestrzegać obowiązującego regulaminu. 

Warto przeczytać!  Cypr - wyspa na styku kultur

AUN