Najciekawsze premiery filmowe na Netflixie. Sprawdź co warto obejrzeć w grudniu

Ma Rainey: Matka bluesa
Film „Ma Rainey: Matka bluesa” będący adaptacją sztuki dwukrotnego laureata nagrody Pulitzera, Augusta Wilsona, to pean na cześć potęgi bluesa i talentu artystów, którzy nie zgodzili się na to, by o ich wartości decydowały uprzedzenia i stereotypy .Ma Rainey's Black Bottom (2020): Viola Davis as Ma Rainey. Cr. David Lee / Netflix

Ostatni miesiąc w 2020 roku Netflix kończy z przytupem. Kilka dni temu platforma opublikowała  listę filmów i seriali, które pojawią się w grudniu. W tym artykule przedstawię na jakie premiery filmowe i serialowe warto zwrócić uwagę.

“Wyspa róży” (9 grudnia)

Produkcja ta może spodobać się, tym którzy uwielbiają komediodramaty. Ekranizacja opowiada o pasmie porażek w życiu inżyniera. Dlatego główny bohater wpada na pomysł, aby z innymi ludźmi, których życie też nie jest takie kolorowe, zbudować własną wyspę. 

 “Bal” (11 grudnia)

Jest to musical i komedia w jednym. W filmie tym wystąpi m.in: Meryl Streep, Nicole Kindman, James Corden. “Bal” opowiada o czterech pechowych gwiazdach Brodway, które decydują się wspomóc nastolatkę, która walczy o to, by móc pójść na bal ze swoją ukochaną dziewczyną. 

Warto przeczytać!  Interesujące podcasty o popkulturze

“Ma Rainey: Matka Bluesa” (18 grudnia)

Film ten przedstawia historię artystki, która otrzymała miano “Matki bluesa”. Ma Rainey
wdaje się ze swoim białym menadżerem i producentem w spór dotyczący kontroli nad jej własną muzyką. Piosenkarka i jej muzycy spotykają się w studiu nagrań, gdzie dochodzi do konfliktu. W roli głównej zdobywczyni Oscara Viola Davis

“Niebo o północy” (23 grudnia)

Reżyserem tego filmu jest George Clooney, który również gra główną rolę w tej produkcji. Historia opowiada o apokaliptycznym świecie, w którym naukowiec chce skontaktować się z załogą wysłaną kilka lat temu na misje kosmiczną i powstrzymać ich przed wróceniem na Ziemię. 

Oprócz tego na Netflixie pojawią się hity kinowe: “Tamte dni, tamte noce”, “Dziennik Bridget Jones”, Bracia Sisters”, “Topielisko. Klątwa La Llorny”, “Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaski”.

Warto przeczytać!  Seria Niefortunnych Zdarzeń – dlaczego naprawdę warto ją przeczytać, choć… sam autor stanowczo odradza?

Netflix – premiery seriali, na które warto zwrócić uwagę.

“Selena” (4 grudnia)

Fabuła tej produkcji przedstawia życie Seleny, piosenkarki, która przekonuje się, że dorosłe życie nie jest wcale usłane różami. 

“Tiny Pretty Things” (14 grudnia)

Serial na pewno spodoba się młodzieży. Opowiada on o uczennicy, która należy do szkoły baletowej. Pewnego dnia dziewczyna staje się ofiarą ataku, a jej następczyni zostaje wciągnięta do świata rywalizacji i okrutnych kłamstw. 

“Alice in Bonderland” (10 grudnia)

Główny bohater uwielbia grać na komputerze, pewnego razu zostaje przeniesiony do cyfrowego Tokio, gdzie razem z kilkoma znajomymi zaczyna rywalizować w konkurencjach, a wszystko po to, by przetrwać. 

“Bridgertonowie” (25 grudnia)

Serial ten opowiada o najstarszej córce Daphne, która należy do potężnej rodziny. Główna bohaterka będzie chciała spełnić swój plan o znalezieniu prawdziwej miłości. Serial również będzie opowiadać o różnych perypetiach rodu Bridgertonów. 

Warto przeczytać!  Netflix, HBO GO i inne, czyli jakie nowości i atrakcyjne propozycje przygotowały dla nas platformy VOD?

W tym miesiącu pojawią się także kontynuacje serialowych hitów. “Chilling Adventures of Sabrina” będzie to 4, a zarazem finałowy sezon serialu (31 grudnia). Także w grudniu będziemy mogli obejrzeć 4 sezon “Big Mouth” (4 grudnia). Swojej kontynuacji doczekał się świąteczny serial “Facet na święta”, premiera 2 sezonu zaplanowana jest na 18 grudnia. 

Platforma Netflix w tym roku zaprezentowała bardzo dużo ciekawych premier filmowych i serialowych. Liczba użytkowników tej platformy internetowej każdego dnia rosła. Można powiedzieć, że ten rok zdecydowanie należał do Netflixa.