Najciekawsze podcasty o rozwoju

rozwój osobisty
Podcast to nic innego jak darmowe dzieło dźwiękowe, które co do zasady składa się z kilku lub kilkunastu publikacji nazywanych odcinkami| fot.: stock.adobe.com

Podcasty są coraz bardziej popularne. Nie jest to zaskoczeniem ze względu na ich różnorodność, możliwość odtwarzania podczas każdej czynności podczas dnia i ich pozytywny wpływ na nasz rozwój. Szukasz podcastu o rozwoju? A może chcesz wprowadzić nowe rozwiązania do swojego życia? W tekście poniżej przedstawimy Ci kilka ciekawych podcastów w temacie rozwoju.

Czym są podcasty?

Podcast to nic innego jak darmowe dzieło dźwiękowe, które co do zasady składa się z kilku lub kilkunastu publikacji nazywanych odcinkami. Podcasty tworzą różne osoby, każdy znajdzie osobę, której charyzma będzie współgrała z jego energią. Podcasty dzielą się na edukacyjne, komediowe, dotyczące sportu, kultury oraz wydarzeń bieżących. Dzisiaj skupimy się na podcastach edukacyjnych, takich, które opowiadają o rozwoju i pomagają w rozkwicie. 

1. Nasza pierwsza propozycja to ”Z pasją o mocnych stronach”

Autorką podcastów jest Dominika Jaszczurka, która stworzyła już ponad 100 odcinków, w których stara się uświadomić nas o tym, że każdy z nas posiada mocne strony. Czasami musimy je po prostu odkryć, zrozumieć i oswoić. Ponadto  znajdziemy ciekawe odcinki o produktywności, sposobach na wstawanie rano, ale też o związkach i asertywności. Podcast” Z pasją o mocnych stronach” w przyjemny sposób przekazuje nam zaskakujące informacje, które powoli przenikają i wtapiają się w naszą codzienność.  Bez nachalności i wielkich słów, słuchamy, zastanawiamy się i wprowadzamy w życie. 

Warto przeczytać!  Objawy ADHD u dorosłych

2. Kolejna propozycja to już kultowa „Pani Swojego Czasu”

Ola Budzyńska jest jedną z najbardziej popularnych twórczyń podcastów. Początki sięgają 2017 roku, autorka podcastów “Pani Swojego Czasu” dużo czasu poświęca kwestiom biznesowym, ale też wiele mówi o pewności siebie, walce o swoje. Ogromna wiedza na temat biznesu, ale też szukania balansu między życiem zawodowym a rodziną. Pozycja bardzo interesująca dla wszystkich kobiet,  szczególnie tych zainteresowanych działalnością internetową jako pracą i sposobem na zarabianie pieniędzy. Idealny propozycja, aby poznać tajniki pracy w internecie. 

3. „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”- czyli o oszczędzaniu inaczej

Masz wrażenie, że nie potrafisz zarządzać swoim budżetem domowym. Nie jesteś w stanie stworzyć poduszki finansowej? Chcesz rozwinąć swoją niezależność finansową? A może po prostu chcesz się rozwijać i szukasz interesującego źródła wiedzy w zakresie finansów? Tak, ten podcast jest dla Ciebie. Z lekkością Michał Szafrański przekazuje wiedzę i porady dotyczące oszczędzania, zarabiania oraz zdobywania cech osoby przedsiębiorczej. Ten podcast to poradnik, który można słuchać bez końca i cały czas wynosić coś dla siebie. 

Warto przeczytać!  Serial "Król" - czy zakróluje w sercach widzów ?

4. „Stacja Zmiana” – odpowiedź dla szukających 

Katarzyna Michałowska i Tomasz Nadolny stworzyli przestrzeń do odkrywania siebie na nowo. Podcast  ten opowiada o ludziach, którzy podjęli decyzję o zmianach w swoim życiu, czuli, że nie pasuję im kierunek, jaki obrali i postanowili go zmienić. Jest to ciekawa propozycja nie tylko dla tych, którzy poszukują i szukają swoich celów w życiu, ale również dla tych, którzy stabilnie prowadzą swoje życie, ale chcą poszerzać horyzonty, o nowych ludzi i ich historię.  Propozycja, która zadowolili mnóstwo osób, interesujące życiorysy, charyzmatyczni prowadzący. Polecamy. 

5. „Podcast charyzmatyczny” – jak oswoić swoje emocje 

Dawid Straszak wprowadza nas w świat rozmowy o emocjach, trudnych, smutnych, ale też wesołych i lekkich.  Rozwój zaczyna się od umiejętności odpowiedzi na pytania. Jaki jestem? Co chce zmienić? Nad czym pracować? “Podcast charyzmatyczny” pozwala popracować nad budowaniem stabilnego obrazu samego siebie, fundamentu oraz pewności siebie. Autor podcastu w niebanalny sposób opowiada o emocjach, ale nie tylko. Propozycja obowiązkowa. 

Warto przeczytać!  Recenzujemy Cząstki kobiety - przejmujący dramat Netflixa o traumie porodu

Rozwój jest nieodłącznym elementem naszego życia. Podcasty pomagają wprowadzić regularne bodźce do rozwoju. Można słuchać ich w każdym miejscu i czasie, podczas różnych czynności sprawia, że grono wielbicieli tej formy publikacji dźwiękowej rośnie i rośnie. 

PSZ