Jesień i zima: bezpieczna pora na laser

zabiegi laserowe bikini
Okres jesieni i zimy wcale nie musi być nudny i ponury. To doskonały czas na to, aby poświęcić trochę uwagi swojemu zdrowiu oraz urodzie | fot.: stock.adobe.com

Okres jesienny oraz zimowy, to bardzo dobry czas na regenerację po intensywnym i gorącym lecie. Długie i chłodne wieczory są doskonałą okazją do tego, aby zadbać o siebie, usiąść z ulubioną książką, czy też nałożyć regenerującą maseczkę. To także idealny moment na to, by skorzystać z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych i przygotować się na sezon wakacyjny. Dlaczego warto umawiać się na zabiegi laserowe jesienią oraz zimą? Kiedy mogą okazać się dobrym rozwiązaniem?

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe zabiegi zimą?

Jednym z głównych powodów, dla którego dobrze jest podchodzić do zabiegów laserowych jesienią i zimą jest fakt, że w tym okresie roku nasza skóra nie jest narażona na silnie działanie promieni słonecznych. Wykonując tego typu zabiegi latem, znacznie zwiększa się ryzyko powstawania przebarwień. Skóra po zabiegu nie powinna być wystawiana na słońce, nie należy również się opalać ani korzystać z solarium. Opalenizna dodatkowo absorbuje światło lasera, a co za tym idzie może zmniejszać skuteczność zabiegu, warto więc pozwolić skórze odpocząć i na spotkanie z laserem wybrać się jesienią lub nawet zimą. Warto także uświadomić sobie, że jakiś czas przed zabiegiem nie należy chociażby wykonywać peelingów oraz depilacji, a o to może być niezwykle trudno w sezonie na krótkie spodenki. 

Warto przeczytać!  Terre d'Hermès: męska subtelna elegancja

Jakie zabiegi laserowe warto wykonywać zimą oraz jesienią?

Istnieją różne rodzaje zabiegów przy pomocy lasera. Jednym z najpopularniejszych jest depilacja. Dlaczego warto ją wykonać? Przede wszystkim dlatego, że pozwoli to zaoszczędzić czas, jaki co kilka dni lub tygodni trzeba poświęcać na usuwanie owłosienia z różnych partii ciała. Ogromną zaletą depilacji laserowej jest bez wątpienia to, że pozwala ona zlikwidować owłosienie na stałe. Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej maszynki czy depilatora. Aby skóra była gładka, taki zabieg należy jednak powtórzyć, a więc warto na pierwszą wizytę umówić się zaraz po tym, jak skończy się lato. Usuwanie przebarwień, to inny popularny zabieg z udziałem lasera. Nieestetyczne czerwone plamy na ciele czy też twarzy mogą powodować dyskomfort. Na szczęście można w prosty i małoinwazyjny sposób się ich pozbyć. Jesień to również dobry czas na walkę z trądzikiem, który często nasila się po okresie letnim. Laser pomoże zmniejszyć widoczne na twarzy blizny, zadziała bakteriobójczo oraz pozwoli odkazić zmienioną skórę. 

Warto przeczytać!  Sposoby na zregenerowanie skóry po upalnym lecie w gabinecie medycyny estetycznej

Dla kogo zabiegi laserowe będą dobrym rozwiązaniem?

Przed zabiegiem laserowym niezbędna jest konsultacja. Każdy, kto jednak boryka się z problemami skórnymi i chciałby skorzystać z nowoczesnych metod medycyny estetycznej, może na taką konsultację się umówić. Bardzo ważne jest jednak to, aby do zabiegów nie podchodziły kobiety ciężarne, karmiące matki, a także wszyscy, którzy przez ostatnie dwa tygodnie depilowali się woskiem, pęsetą czy też mają świeżą opaleniznę. Nie jest to również dobre rozwiązanie podczas przyjmowania niektórych leków oraz używania pewnych produktów do pielęgnacji skóry. Wszystkie wątpliwości rozwieje jednak osoba, która przed zabiegiem będzie przeprowadzała szczegółowy wywiad. Wizyta w klinice medycyny estetycznej może być doskonałym pomysłem na prezent w okresie świątecznym, a obdarowana osoba być może zdąży wykorzystać go jeszcze przed nadchodzącymi wakacjami. To także idealne rozwiązanie na to aby umilić sobie szare jesienne wieczory i cieszyć się gładką i zdrową skórą.

Warto przeczytać!  Rumień – czym jest, kiedy powstaje i jak można się go pozbyć?

Okres jesieni i zimy wcale nie musi być nudny i ponury. To doskonały czas na to, aby poświęcić trochę uwagi swojemu zdrowiu oraz urodzie. Dzięki zabiegom z udziałem lasera można nie tylko poprawić wygląd, ale również humor i zrobić coś wartościowego dla siebie. Chłodniejsze miesiące w roku, to gwarancja, że nie będziemy narażeni na silne działanie promieni słonecznych, a co za tym idzie nie będziemy musieli rezygnować ze spacerów, czy wyjść z przyjaciółmi. Często niezbędne jest odbycie kilku takich sesji, dlatego nie należy wybierać się na nie latem ani późną wiosną. Jesień jest  natomiast bezpiecznym czasem na to, aby zaplanować zabiegi laserowe.

JNY