Jakie zabiegi kosmetyczne są najchętniej wybierane zimą?

piękna dziewczyna zimą
Zima to dobry czas aby zatroszczyć się o własną skórę | fot.: stock.adobe.com

Chłodne miesiące ukazują efekty pielęgnacji i zabiegów wykonywanych podczas lata. Opalenizna nabyta w upalne dni stopniowo znika odsłaniając mankamenty skóry. Zima to dobry czas aby zatroszczyć się o własną skórę. To okres kiedy ciało nie jest narażone na działanie promieni słonecznych, które zwiększają ryzyko pojawienia się przebarwień na powierzchni skóry. Dlatego wówczas wiele osób decyduje się na zabiegi kosmetyczne, chociażby te z wykorzystaniem laserów.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to jeden z zabiegów rewitalizujących. Polega on na wprowadzeniu aktywnych substancji w głąb skóry poprzez mikronakłucia. Skuteczność tej metody wynika z faktu, że bariera naskórkowa uniemożliwiająca przedostanie się wielu składników odżywczych zostaje ominięta. Ponadto efektem zastosowania nakłuć jest pobudzenie komórek do szybszej regeneracji a zaaplikowany preparat przynosi oczekiwane efekty, czyli nawilżenie, odżywienie, ujędrnienie lub rozjaśnienie skóry. Zabieg jest bolesny, a skóra po nim jest zaczerwieniona, pojawia się również lekka opuchlizna. Decydując się na mezoterapię mikroigłową zimą, można liczyć na szybszą regenerację obszarów objętych zabiegiem.

Warto przeczytać!  Jesień i zima: bezpieczna pora na laser

Depilacja laserowa

Na depilację laserową decydują się osoby, które chcą pozbyć się uciążliwego owłosienia. Usuwanie włosków za pomocą lasera polega na emitowaniu energii, której zadaniem jest zniszczenie cebulek. Aby zabieg był skuteczny włoski muszą osiągnąć odpowiednią długość. Ponadto proces musi być powtórzony kilkakrotnie, najczęściej w odstępie kilku tygodni. Bardzo istotne jest unikanie słońca pomiędzy seriami, dlatego depilacja laserowa przeprowadzana jest najczęściej w okresie jesienno-zimowym.

Laserowe zamykanie naczynek

Laser jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych, widocznych na twarzy, rękach i dekolcie. Podczas zabiegu kosmetycznego zamykanie naczynek odbywa się z użyciem impulsu świetlnego emitowanego przez laser. Efektem są jaśniejsze i niewidoczne naczynka krwionośne. Tempo regeneracji zależy głównie od długości fali emitowanej przez laser. Czasami skóra odzyskuje normalny wygląd po około 2-3 tygodniach. Laserowe zamykanie naczynek to bolesny, ale krótki zabieg przynoszący spektakularne efekty.

Warto przeczytać!  Co to jest elektroepilacja?

Likwidacja blizn i przebarwień

Podczas zabiegu kosmetycznego, którego celem jest pozbycie się niechcianych przebarwień, piegów czy drobnych zmarszczek, stosuje się peeligi chemiczne. Do ich wykonania potrzebne są kwasy: glikolowy, salicylowy lub migdałowy. Przedostając się w głąb skóry wzmagają produkcję kolagenu i elastyny, które są bardzo istotnymi czynnikami wpływającymi na kondycję skóry.

Podsumowanie

Zabiegi kosmetyczne najczęściej wybierane zimą to: mezoterapia mikroigłowa, depilacja z użyciem lasera, peeligi kwasami czy laserowe zamykanie naczynek. Niska temperatura i mniejsze promieniowanie słoneczne UVA i UVB przyspiesza proces gojenia się ran i szybciej zredukuje pojawiające się obrzęki. Dlatego na wizytę w gabinecie kosmetycznym warto zdecydować się w chłodniejsze dni.

MJA