Działaj online! Czyli jakie ważne sprawy załatwisz, nie wychodząc z domu?

załatwianie spraw urzędowych online
Większość kont online ma możliwość składania wniosków do e-urzędów, m.in. o świadczenia Rodzina 500+ czy wyprawki szkolnej Dobry Start | fot.: stock.adobe.com

Rozwój technologii a także zmiany społeczno-obyczajowe w ostatnich latach pokazały, że część życia przeniosła się do sieci. Doświadczenia ostatnich miesięcy udowodniły nawet tym najbardziej odpornym na nowoczesne rozwiązania, że wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Co to są za sprawy i dlaczego warto załatwiać je online? Sprawdź!

Jakie ułatwienia wprowadziły urzędy dla klientów online?

Wiele spraw urzędowych można obecnie załatwić bez wychodzenia z domu, w czym pomagają specjalne platformy. Jedną z nich jest ePUAP, czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Dzięki niej można w jednym miejscu skorzystać z usług różnych instytucji, m.in. w celu:

  • złożenia wniosku o dowód osobisty
  • złożenia wniosku o prawo jazdy
  • uzyskania odpisu aktu urodzenia, małżeństwa itp.
  • zarejestrowaniu się jako osoba bezrobotna
  • pobraniu zaświadczenia o niekaralności
Warto przeczytać!  Jak samemu pozycjonować stronę internetową w wyszukiwarce?

Wszystkie polskie urzędy mają swoje skrzynki na platformie ePUAP, więc większość spraw można załatwić, korzystając z tego rozwiązania.

Co trzeba zrobić, by móc złożyć stosowne wnioski? Przede wszystkim warto założyć profil zaufany, czyli potwierdzony zestaw danych osobowych. Dzięki niemu ma się możliwość załatwiania spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Niesie to wiele korzyści, gdyż oszczędzasz czas na dojazd do placówek i unikasz kolejek. Wybierając to rozwiązanie, masz możliwość skorzystania z usług e-urzędów w dogodnym dla siebie czasie.

Dlaczego warto skorzystać z bankowości online?

Bankowość elektroniczna wykorzystywana jest od wielu lat. Otwierając rachunek w nowym banku, naturalnym jest jednoczesne zakładanie swojego konta klienta do obsługi rachunku online. Jakie rozwiązania i ułatwienia proponują banki – oprócz oczywistych możliwości, m.in. takich jak wykonywanie przelewów? 

Warto przeczytać!  Kiedy warto skorzystać z usług agenta nieruchomości?

Przede wszystkim istnieje szybka możliwość samodzielnego zakładania subkonta oraz np. konta walutowego, dzięki czemu nie trzeba składać wizyty w oddziale swojego banku i tracić czasu na zbędne procedury. Osoby chcące odkładać część funduszy na kontach oszczędnościowych lub podejmujący pracę poza granicami Polski mają duże ułatwienie dzięki tym możliwościom.

Wiele banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i udziela szybkich pożyczek przez Internet. Jest to duże udogodnienie – zarówno dla tych, którzy planują większe wydatki z wyprzedzeniem, jak i dla tych, których nagłe płatności zaskakują. Dzięki tej możliwości masz pewność uzyskania dodatkowej gotówki bez większego wysiłku.

Większość kont online ma możliwość składania wniosków do e-urzędów, m.in. o świadczenia Rodzina 500+ czy wyprawki szkolnej Dobry Start. Wykorzystując tę opcję, system bankowy automatycznie potwierdzi dane osobowe wnioskodawcy. Wypełnianie dokumentów jest intuicyjne, nie wymaga wiele wysiłku, a zyskuje się pewność, że wniosek zaraz po wysłaniu trafił do odpowiedniej placówki. 

Warto przeczytać!  Najpopularniejsze gry mobilne z rozszerzoną rzeczywistością

IKU

 

 

Wnioski

Niemal wszystkie sprawy urzędowe można już załatwiać bez wychodzenia z domu. Specjalne platformy ułatwiają tę możliwość, usprawniają sam proces wnioskowania oraz ułatwiają życie każdemu wnioskodawcy. Oszczędzasz dzięki temu czas i stres związany ze staniem w kolejkach. 

IKU