Bliskie spotkanie trzeciego stopnia: Książki o UFO

książki o UFO
Każda z tych książek dostarcza unikalnej perspektywy i cennych informacji na temat zjawiska UFO | fot.: stock.adobe.com

Fascynacja niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, czyli UFO, nie jest nowym zjawiskiem. Od dekad naukowcy, badacze i entuzjaści próbują odkryć tajemnicę tych fenomenów. Dla tych, którzy pragną zgłębić ten intrygujący temat, przygotowaliśmy listę najlepszych książek na temat UFO.

1. “The Day After Roswell” – płk. Philip J. Corso

“The Day After Roswell” to rewelacyjna relacja emerytowanego pułkownika amerykańskiej armii, Philipa J. Corso, który twierdzi, że miał bezpośredni dostęp do technologii pozaziemskiej odzyskanej z wraku UFO w Roswell w Nowym Meksyku w 1947 roku. Corso sugeruje, że wiele nowoczesnych technologii, takich jak laser i włókna optyczne, wynika z tajnej inżynierii odwrotnej na przedmiotach odzyskanych z miejsca katastrofy.

2. “UFOs: Generals, Pilots, and Government Officials Go on the Record” – Leslie Kean

Ta książka to zbiór porażających relacji z pierwszej ręki od wysoko postawionych wojskowych, pilotów i urzędników rządowych na temat ich spotkań z UFO. Leslie Kean, dziennikarka śledcza, zbiera te historie, z których wiele było wcześniej utajnionych, dostarczając przekonujących dowodów na istnienie UFO.

Warto przeczytać!  Najlepsze powieści Marka Krajewskiego

3. “Encounter in Rendlesham Forest” – Nick Pope

Nick Pope, były pracownik Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii, bada słynny incydent UFO w Rendlesham Forest w 1980 roku. Często nazywany “brytyjskim Roswell”, ten incydent zawiera relacje świadków, którzy twierdzą, że spotkali się z nieznany pojazd latający. Książka Pope’a to ekscytujące śledztwo w jedno z najbardziej długotrwałych i tajemniczych zjawisk UFO.

4. “The UFO Experience: A Scientific Inquiry” – Dr. J. Allen Hynek

Dr J. Allen Hynek, astronom i naukowiec pracujący dla rządu USA, początkowo miał za zadanie zbadanie i zdyskredytować przypadki UFO. Jednak w miarę jak zaczynał zgłębiać temat, jego poglądy zaczęły się zmieniać. “The UFO Experience” to naukowe dochodzenie do zjawiska UFO, które wprowadza koncepcję “bliskich spotkań” różnych stopni.

Warto przeczytać!  5 najlepszych aplikacji do czytania książek na urządzeniach mobilnych

5. “Project Blue Book: The Top Secret UFO Files that Revealed a Government Cover-Up” – Brad Steiger

Brad Steiger bada oficjalne badania nad UFO prowadzone przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych w latach 1952-1969, znane jako “Project Blue Book”. Książka zawiera analizę setek przypadków i dowodów na domniemane zatajanie informacji o UFO przez rząd.

Każda z tych książek dostarcza unikalnej perspektywy i cennych informacji na temat zjawiska UFO. Czy są one dowodem na obecność pozaziemską, czy może wynikiem niezrozumiałych naturalnych fenomenów lub błędów percepcji – odpowiedź pozostaje nieznana. Bez względu na to, gdzie leży prawda, te książki z pewnością zapewnią fascynujące i przenikliwe spojrzenie na jeden z najbardziej intrygujących tematów naszych czasów.

Warto przeczytać!  Kiedy możemy spodziewać się kolejnej Diuny od Denisa Villeneuve’a?

REdo