Oczyszczanie wodorowe twarzy – co warto o nim wiedzieć?

oczyszczanie wodorowe
Istotą zabiegu wodorowego oczyszczania, jest oczyszczenie porów poprzez zastosowanie podciśnienia: brud i resztki sebum są usuwane ze skóry | fot.: stock.adobe.com

Czysta, zdrowa skóra zawsze była oznaką piękna. Jednak w warunkach miejskich zła ekologia i zanieczyszczone powietrze mogą zaszkodzić nawet naturalnie pięknej skórze, zatykając pory i powodując stany zapalne. Doskonałym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest umówienie się na wizytę w Klinice na zabieg jakim jest wodorowe oczyszczanie twarzy,.

Czym jest wodorowe oczyszczanie twarzy?

Istotą zabiegu wodorowego oczyszczania, jest oczyszczenie porów poprzez zastosowanie podciśnienia: brud i resztki sebum są usuwane ze skóry. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego aparatu.

Obróbka próżniowa składa się z trzech etapów:

  1. Złuszczanie. Ten etap polega na usunięciu zrogowaciałych komórek. Specjalna dysza nie tylko delikatnie złuszcza warstwę martwej tkanki, ale także nawilża skórę specjalnym serum przeciwzapalnym. Usuwanie martwych komórek skóry nazywane jest również hydrodermabrazją. Przy okazji, nawet najdrobniejsze cząsteczki diamentu można oczyścić za pomocą odkurzacza – proces ten nazywany jest dermabrazją diamentową.
  2. Ekstrakcja. Termin ten odnosi się do głębokiego oczyszczania porów z zanieczyszczeń i usuwania zaskórników (czarnych kropek). Ogólna zasada jest taka sama: pod wpływem działania podciśnienia zanieczyszczenia są usuwane z porów, a serum zapewnia efekt nawilżający, antybakteryjny i leczniczy oraz chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami.
  3. Intensywne nawilżanie. Serum przeznaczone do tego etapu zawiera kwas hialuronowy, dzięki czemu zapewnia maksymalne odżywienie skóry, odbudowuje skórę po peelingu, zapewnia pielęgnację przeciwstarzeniową i odmłodzenie.
Warto przeczytać!  Słoneczne witaminy: Dlaczego witamina D jest tak ważna dla naszej skóry i jak ją bezpiecznie pozyskać?

Wszystkie etapy zabiegu są wykonywane za pomocą oddzielnych dysz jednorazowych, z których każda pełni funkcję złuszczającą, oczyszczającą i nawilżającą.

Kiedy może być wymagane wodorowe oczyszczanie twarzy,

Peelingi do twarzy są zwykle stosowane w celu pozbycia się zaskórników. Zabieg wodorowy jest również przeprowadzany, gdy:

  • Masz oecność plam starczych (hiperpigmentacja).
  • Skóra jest bardzo odwodniona.
  • Występuje opuchlizna.
  • Obecność trądziku, trądziku pospolitego, trądziku pospolitego.
  • Rozstępy.
  • Utrata elastyczności skóry w wyniku zmian związanych z wiekiem.
  • Wrastające włoski.

Hydropiling próżniowy jest również wskazany jako etap przygotowawczy do innych, bardziej radykalnych zabiegów kosmetycznych. Często łączy się ją ze stosowaniem peelingów mechanicznych i kwasowych – techniki te nazywane są odpowiednio peelingami hydromechanicznymi i hydromechaniczno-kwasowymi.

Jakie są korzyści z zabiegu wodorowego oczyszczania?

W kosmetologii dostępnych jest kilka metod oczyszczania twarzy, ale wodorowe oczyszczanie można śmiało nazwać rewolucyjną technologią w tej dziedzinie. Procedura ta ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami oczyszczania, a oto najważniejsze z nich:

  •  W przeciwieństwie do oczyszczania mechanicznego, hydropiling jest atraumatycznym oczyszczaniem twarzy, po którym na skórze nie pozostają rany.
  • Ozyszczanie wodorowe efekty. Metoda ta pozwala oczyścić skórę, nawet z czarnych kropek i zanieczyszczeń, a także nasycić ją pożytecznymi substancjami. Widoczne rezultaty można zauważyć już po pierwszym zabiegu.
  • Komfort. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.
  • Można go łączyć z innymi zabiegami kosmetologicznymi, takimi jak oczyszczanie chemiczne lub kompleksowa terapia anti-age.
Warto przeczytać!  Skuteczne sposoby na łysienie

Warto zauważyć, że oczyszczanie podciśnieniowe może być wykonywane nie tylko na twarzy, ale także na całym ciele. Ponadto praktycznie nie ma przeciwwskazań do wykonania tej procedury: wyjątkami są ciąża i laktacja, nowotwory, padaczka oraz obecność pieprzyków, brodawczaków lub zmian w okolicy.

MMI