Najwyższe w historii transfery polskich piłkarzy

dwie nogi piłkarzy piłka nożna
Z roku na rok słyszy się o coraz wyższych transferach piłkarzy, którzy przywdziewają barwy najpopularniejszych europejskich klubów | fot.: stock.adobe.com

Polscy piłkarze z roku na rok stają się coraz bardziej docenianymi na europejskich stadionach zawodnikami. Od momentu, kiedy Polska w Euro 2016 we Francji z sukcesem doszła do ćwierćfinału turnieju i w rzutach karnych przegrała z Portugalią, wiele europejskich klubów z najwyższej półki zaczęło interesować się naszymi kopaczami. Z roku na rok słyszy się o coraz wyższych transferach piłkarzy, którzy przywdziewają barwy najpopularniejszych europejskich klubów. Poniżej przedstawiona zostanie lista pięciu najdroższych w historii transferów polskich piłkarzy.

Wojciech Szczęsny (12.2 milionów euro)

Wojciech Szczęsny jest jednym z najbardziej utytułowanych i najlepiej rozpoznawalnych bramkarzy w kraju nad Wisłą. Wcześniej grający w Arsenal Londyn, Wojciech Szczęsny na zasadzie transferu przeszedł do Juventusu Turyn. Wcześniej już był zaznajomiony ze specyficzną, włoską piłką będąc na wypożyczeniu w AS Roma. Tym razem jednak, w szeregach białej damy przed polskim bramkarzem stanęło wyzwanie, jakiemu inny bramkarz nie zdołał – wygrać rywalizację o pierwsze miejsce w bramce z Gianluigi Buffonem. Dotychczas Wojciech Szczęsny jest świetnej formie, a potwierdzają to jego regularne występy od pierwszej minuty. 

Warto przeczytać!  Siłownia, bieganie, basen – jaki rodzaj aktywności fizycznej daje najlepsze efekty w walce z nadwagą?

Piotr Zieliński (14 milionów euro)

Piotr Zieliński zmienił barwy klubowe z Udinese Calcio na SSC Napoli. Był to transfer wykonany po Euro 2016, o którym zdecydowała doskonała gra polskiego pomocnika. Piotr Zieliński z powodzeniem rozgrywa już kolejny sezon w barwach Napoli, zachwycając kibiców z całego świata cudownymi golami z dystansu. 

Grzegorz Krychowiak (27,5 miliona euro)

To jeden z najgłośniejszych polskich transferów, jakie mieliśmy okazję śledzić przy okazji zakończenia Mistrzostw Europy w 2016 roku. Po świetnym występie w barwach reprezentacji, Grzegorz Krychowiak – pewny zawodnik drużyny Sevilla postanowił zmienić otoczenie oraz na zasadzie transferu przejść do klubu Paris Saint-Germain. Jak wiadomo, jest to klub, którego właścicielem jest arabski szejk. W składzie tego zespołu występuje plejada gwiazd piłki nożnej, więc od samego początku Grzegorza czekała niesamowicie trudna misja przebicia się do pierwszej jedenastki. Jak już wiadomo, większość okresu spędzonego w paryskim klubie była odsiedziana na ławce, w związku z czym w atmosferze zawodu oraz niezadowolenia, Grzegorz przeszedł do mniej liczącego się zespołu Premier League. Wielu znawców oraz komentatorów ocenia ten transfer jako najbardziej nieudany transfer w historii polskiego piłkarza za granicą

Warto przeczytać!  Tobacco Vanille od Toma Forda – esencja zmysłowości i ciepła

Arkadiusz Milik (32 miliony euro) 

Arkadiusz Milik jest kolejnym już graczem, który na fali sukcesu Euro 2016 zmienił barwy klubowe. W jego przypadku Ajax Amsterdam został zamieniony na SSC Napoli, w którym do dzisiaj  gra ze swoim reprezentacyjnym kolegą, Piotrem Zielińskim. Arkadiusz Milik znany jako doskonały i bramkostrzelny napastnik przez ostatnie kilka lat boryka się z wieloma poważnymi kontuzjami, co skutecznie wyklucza go z gry podstawowej jedenastce. Jednak jeśli już gra, to wszyscy przypominamy sobie, dlaczego kwota transferu była tak duża.

Krzysztof Piątek (35 milionów euro) 

To 4 zawodnik z zestawienia, który gra na boiskach Serie A. Transfer złotego dziecka, Krzysztofa Piątka z Genoa CFC do AC Milan był szeroko komentowany przez media na całym świecie. Piłkarz przeszedł do zespołu z Mediolanu w zimowym okienku transferowym po fenomenalnej rundzie wiosennej. W barwach AC Milan jednak z czasem Krzysztof nabrał niejakich trudności ze strzelaniem bramek na poziomie, do jakiego wszystkich przyzwyczaił. 

Warto przeczytać!  Najpopularniejsze gry mobilne z rozszerzoną rzeczywistością

LNA