Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

pierścionek zaręczynowy
Kamień jest tym elementem pierścionka przekłuwającym największą uwagę i robiącym największe wrażenie | fot.: stock.adobe.com

W każdym dłuższym związku przychodzi taki moment, w którym rozpoczyna się planowanie wspólnej przyszłości. Niektórym z tych planów towarzyszą także zaręczyny. To jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy zależy od 3 czynników, które przedstawię poniżej.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Najważniejszą rzeczą podczas wyboru pierścionka zaręczynowego jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Warto znać rozmiar palca partnerki, ponieważ znacznie ułatwi nam to wybór tego odpowiedniego pierścionka. Ten idealnie dopasowany twoja partnerka będzie z uśmiechem nosiła codziennie bez wizyt u jubilera, aby go zmniejszyć, czy wymienić na większy. Jeżeli nie znasz rozmiaru, a chcesz, aby zaręczyny były niespodzianką, istnieją dwa sposoby, aby się tego dowiedzieć, a mianowicie zabranie ze sobą do jubilera pierścionka, który już ma w domu lub zapytanie jej mamy, lub przyjaciółki. Jeśli natomiast nie chcesz robić z tego niespodzianki, możesz zabrać swoją drugą połówkę do jubilera, aby nie tylko przymierzyła sama pierścionek, ale również wybrała ten, który jej się najbardziej podoba. W tym przypadku istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że od razu zakupisz jej idealny pierścionek. Co więcej, jeżeli wolisz sam się wybrać do jubilera, możesz zapytać wprost o rozmiar palca serdecznego.

Warto pamiętać, że odpowiedni rozmiar pierścionka, to taki który stawia niewielki opór podczas przechodzenia przez kostkę.

Warto przeczytać!  Czym jest częściowy dział spadku?

Fason ma znaczenie

Jeżeli znasz już rozmiar palca serdecznego swojej partnerki, przyszedł czas na zastanowienie się nad tym, jak ma wyglądać pierścionek. Niektóre kobiety wolą klasyczne pierścionki, inne minimalistyczne, a jeszcze inne takie, które będą widoczne z daleka. Podczas wyboru fasonu kieruj się przede wszystkim tym, co podoba się twojej partnerce. Pomocne mogą się okazać inne pierścionki, czy też biżuteria, którą wybiera na co dzień. Jeżeli jest ona delikatna i subtelna wybierz pierścionek, który to podkreśli. W takim przypadku postaw na klasykę najlepiej w złotym kolorze z jednym kamieniem. Jeżeli twoja druga połówka stawia na bardziej odważne kreacje, jak i biżuterię dobrym rozwiązaniem będzie coś nietypowego jak, chociażby pierścionek z kilkoma kamieniami, który w centrum ma jeden duży kamień najczęściej w wyrazistym kolorze otoczony mniejszymi.

Warto przeczytać!  Na czym polega dopełnienie formalności spadkowych?

Wybór kamienia

Kamień jest tym elementem pierścionka przekłuwającym największą uwagę i robiącym największe wrażenie. Podczas wyboru odpowiedniego kamienia możemy sugerować się kolorem, wielkością, czy tym jakie ma znaczenie. Warto zwrócić uwagę na to, jaką biżuterię najczęściej wybiera partnerka po to, aby pierścionek pasował do codziennego ubioru. Najczęściej wybieranym kamieniem jest diament, który poza wyglądem symbolizuje również trwałość w miłości oraz stałość uczuć, co jest bardzo dobrą wróżbą wspólnej przyszłości.

Drugim co do częstotliwości wyboru jest szmaragd, który jest symbolem witalności, siły oraz wewnętrznego szczęścia. Topaz również bardzo często pojawia się w pierścionkach zaręczynowych. Pomaga on pokonywać życiowe przeszkody i trudności. Jeżeli natomiast chcemy odejść od chłodnych odcieni, warto zatrzymać się przy rubinie, który jest nie tylko symbolem miłości, ale również odwagi.

Warto przeczytać!  Modne prezenty pod choinkę w tym roku!

WPI